Archidiecezja poznańska: Nie będzie tradycyjnej "kolędy"

wt

publikacja 14.10.2020 13:26

Abp Gądecki udziela też wiernym przebywającym na terenie czerwonych stref dyspensy od Mszy Świętej niedzielnej.

Archidiecezja poznańska: Nie będzie tradycyjnej "kolędy" Roman Koszowski /Foto Gość Abp Stanisław Gądecki.

„Doświadczenie trwającej epidemii jest dla nas wszystkich niełatwe. Chcemy przeżywać je w duchu solidarności i braterstwa, na miarę możliwości wspierając tych, którym jest teraz szczególnie trudno” - czytamy w dekrecie podpisanym przez poznańskiego ordynariusza. 

Abp Gądecki poinformował w nim, że w tym roku w związku z trwającą epidemią, na terenie podległej mu archidiecezji nie będzie tradycyjnej "kolędy" - odwiedzin duszpasterskich. Zachęca również, aby odwiedzimy cmentarzy związane z uroczystością Wszystkich Świętych rozłożyć na dłuższy okres i zrezygnować z gromadzących tłumy nabożeństw na cmentarzach.

Metropolita poznański udziela również dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej osobom przebywającym na terenie stref czerwonych - ma to związek z ograniczeniami nałożonym w tych strefach również na miejsca kultu religijnego. Od dłuższego czasu na terenie diecezji obowiązuje również taka dyspensa dla osób w podeszłym wieku, kobiet w ciąży, wiernych z objawami infekcji i tych, którzy czują wielką obawę przed zarażeniem.

Abp Stanisław Gądecki przebywa obecnie na kwarantannie w związku z kontaktem z osobą zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2.