W Wielkiej Woli - Paradyżu napadnięto i pobito proboszcza

ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 03.03.2021 08:34

Wczoraj w godzinach wieczornych został napadnięty i ciężko pobity ks. prał. Adam Myszkowski, proboszcz parafii w Wielkiej Woli - Paradyżu (pow. opoczyński).

Kościół sanktuaryjny i dawny pobernardyński klasztor w Wielkiej Woli - Paradyżu. ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość Kościół sanktuaryjny i dawny pobernardyński klasztor w Wielkiej Woli - Paradyżu.

Jak informuje Radio Plus Radom, według wstępnych nieoficjalnych informacji duchowny zamykając bramę na plebanię przy ulicy Koneckiej 6 został zaatakowany przez nieznanego sprawcę. Z poważnym urazem głowy w stanie ciężkim został najpierw przewieziony na Specjalistyczny Oddział Ratunkowy do szpitala w Opocznie, a następnie do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi. Zdaniem lekarzy, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wyjaśnieniem sprawy zajmują się śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie.

Kapłan ma 69 lat, od 29 lat jest proboszczem parafii  Przemienienia Pańskiego w Paradyżu oraz kustoszem sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego i Krwi Zbawiciela. Jest także dziekanem dekanatu żarnowskiego.

Dziś o godz. 18 bp Marek Solarczyk będzie sprawował Mszę św. w kościele sanktuaryjnym w Wielkie j Woli - Paradyżu w intencji proboszcza. Włączmy się w modlitwę w intencji kapłana.

AKTUALIZACJA: