Zatrzymano 47-latka podejrzanego o pobicie proboszcza w Wielkiej Woli - Paradyżu

ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 03.03.2021 14:59

Do brutalnego pobicia doszło wczoraj wieczorem, gdy ks. Adam Myszkowski zamykał bramę do plebanii.

Sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego i Krwi Zbawiciela w Wielkiej Woli - Paradyżu (pow. Opoczno). ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość Sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego i Krwi Zbawiciela w Wielkiej Woli - Paradyżu (pow. Opoczno).

Z obrażeniami głowy proboszcz znalazł się najpierw na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Opocznie, skąd w stanie ciężkim został przewieziony do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi. Lekarze twierdzą, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Po zgłoszeniu policja rozważała szereg wariantów, ostatecznie wskazując na działanie przestępcze osób trzecich. - Skrupulatnie zebrane dowody, ich dokładna analiza pozwoliła na wytypowanie osoby, która może mieć związek ze zdarzeniem. W środę rano policjanci zatrzymali 47-letniego mężczyznę. Obecnie jest przesłuchiwany - informuje asp. szt. Barbara Stępień z opoczyńskiej policji.

Jak już informowaliśmy, dziś o godz. 18 w sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego i Krwi Zbawiciela w Wielkiej Woli - Paradyżu Mszy św. w intencji ks. prał. Adama Myszkowskiego będzie przewodniczył bp Marek Solarczyk. Włączmy się w modlitwę za kapłana, który od niemal 30 lat jest proboszczem i kustoszem tego sanktuarium.