Życzenia papieża dla Polaków

PAP |

publikacja 21.04.2021 10:51

Papież Franciszek w środę życzył Polakom odwagi w wierze, rozwoju społecznego oraz duchowego wzrostu ojczyzny. Słowa te skierował podczas audiencji generalnej w Watykanie w związku z obchodzoną w piątek uroczystością św. Wojciecha, patrona Polski.

Życzenia papieża dla Polaków PAP/EPA/RICCARDO ANTIMIANI

Zwracając się do Polaków podczas audiencji w bibliotece Pałacu Apostolskiego papież powiedział: "Pojutrze będziecie obchodzili uroczystość świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski".

"Był człowiekiem głębokiej wiary, modlitwy i męstwa, a jego męczeństwo stało się fundamentem tożsamości Kościoła w Polsce. Niech wyprosi wam u Boga odwagę w wierze, rozwój ludzki i społeczny oraz wzrost duchowy waszej Ojczyzny. Z serca wam błogosławię" - dodał Franciszek.

W katechezie na temat modlitwy mówił, że jest ona niezbędnym elementem życia chrześcijańskiego.

Papież podkreślił: "Wszyscy powinniśmy mieć pokorę niektórych osób starszych, które w kościele - być może dlatego, że już dobrze nie słyszą - odmawiają półgłosem modlitwy, jakich nauczyły się w dzieciństwie".

"Taka modlitwa nie zakłóca ciszy, ale dowodzi wierności obowiązkowi modlitwy, praktykowanemu przez całe życie" - zaznaczył.

Apelował, by nie pogardzać modlitwą ludzi prostych.