Egipt: Rekin zaatakował

PAP |

publikacja 01.12.2010 18:54

W dwóch atakach rekina ciężkie obrażenia odniosło czworo rosyjskich wczasowiczów, którzy pływali w Morzu Czerwonym w pobliżu plaż hotelowych nieopodal egipskiego kurortu Szarm-asz-Szajch - poinformowała w środę agencja Associated Press.

Egipt: Rekin zaatakował Fbattail / CC 3.0

Dyrektor rezerwatu na półwyspie Synaj Mohammed Salem powiedział, że rekin (najpewniej żarłacz białopłetwy) zaatakował dwóch Rosjan pływających w rejonie Ras Nasrani; obaj mężczyźni utracili ręce.

Poprzedniego dnia rekin zaatakował rosyjską parę, która pływała w niewielkiej odległości od plaży. Kobieta doznała ciężkich obrażeń nóg i pleców, jej towarzysz - nóg.

Instruktor nurkowania Hassan Salem (niespokrewniony z dyrektorem rezerwatu) powiedział, że właśnie szkolił kogoś, gdy w pobliżu pojawił się rekin. "Zdołałem go odgonić, puszczając mu w paszczę bańki powietrza. Zobaczyłem jak podpływa do kobiety i gryzie ją w nogi" - powiedział instruktor, któremu udało się wyciągnąć cało z wody szkoloną osobę.

Rannych w stanie krytycznym przetransportowano do szpitala w Kairze - powiedział dyrektor Salem, który uważa, że oba ataki są dziełem jednego drapieżnika. Powiedział, że straż wybrzeża poluje na rekina i że wydano ostrzeżenie dla miłośników nurkowania w pobliżu Szarm-asz-Szajch.