Papieski telegram po wypadku

RADIO WATYKAŃSKIE |

publikacja 07.12.2010 17:35

Ojciec Święty zapewnia o duchowej bliskości z krewnymi ofiar niedzielnej katastrofy drogowej i powierza dusze zmarłych macierzyńskiemu wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny. Czytamy o tym w watykańskim telegramie kondolencyjnym po wypadku, który w ubiegłą niedzielę wstrząsnął Włochami.

Benedykt XVI Henryk Przondziono/Agencja GN Benedykt XVI

Nieopodal Lamezii Terme w Kalabrii, na południu kraju, w grupę rowerzystów wjechał samochód. Prowadził go 21-letni imigrant z Maroka, który jak się okazało był pod wpływem narkotyków i nie miał prawa jazdy, ponieważ odebrano mu je kilka miesięcy wcześniej.

Tragedia wzbudziła wielką debatę we Włoszech. Władzom zarzucono, że nie są w stanie zagwarantować obywatelom bezpieczeństwa. Zwrócono też uwagę na coraz częstsze potrącanie rowerzystów. Co roku ginie ich we Włoszech ok. 300, co stanowi 8 proc. wszystkich ofiar wypadków drogowych. Dziś w czasie pogrzebu miejscowy ordynariusz starał się łagodzić emocje rozgoryczonych rodzin. Nie czas wskazywać winnych, jednak na pytania, które dzisiaj sobie wszyscy stawiamy, ktoś będzie musiał odpowiedzieć – stwierdził bp Luigi Cantafora w czasie pogrzebu siedmiu rowerzystów.