Płocka kuria: Ból i żal po wyroku skazującym jednego z księży

oprac. xwp

publikacja 09.06.2021 11:13

W Sądzie Rejonowym w Płocku zapadł wyrok wobec ks. Krzysztofa L. oskarżonego o wykorzystanie seksualne małoletnich. Kuria Diecezjalna opublikowała w tej sprawie oświadczenie.

Płocka kuria: Ból i żal po wyroku skazującym jednego z księży ks. Włodzimierz Piętka /Foto Gość Płock, 27.05.2013. Opactwo pobenedyktyńskie, siedziba Kurii Diecezjalnej Płockiej i Muzeum Diecezjalnego. Wzgórze Tumskie

Po raz kolejny kuria diecezjalna wyraża "głęboki ból i żal z powodu krzywd, jakich doznały ofiary tego duchownego. Przepraszamy również wszystkich, których ks. Krzysztof L. zgorszył i zranił swoim postępowaniem, niegodnym kapłana i człowieka. Deklarujemy dalszą pomoc i wsparcie jego ofiarom" – czytamy w oświadczeniu Elżbiety Grzybowskiej, rzecznik prasowej Kurii Diecezjalnej Płockiej.

Przypomina jednocześnie, że zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa zgłosiła do prokuratury strona kościelna, a następnie współpracowała z wymiarem sprawiedliwości.

Publikujemy pełną treść oświadczenia dr Elżbiety Grzybowskiej, rzecznik prasowej Kurii Diecezjalnej Płockiej.

W związku z ogłoszonym w dniu 8 czerwca 2021 r. wyrokiem Sądu Rejonowego w Płocku wobec ks. Krzysztofa L. oskarżonego o wykorzystanie seksualne małoletnich, wyrażamy głęboki ból i żal z powodu krzywd, jakich doznały ofiary tego duchownego. Przepraszamy również wszystkich, których ks. Krzysztof L. zgorszył i zranił swoim postępowaniem, niegodnym kapłana i człowieka. Deklarujemy dalszą pomoc i wsparcie jego ofiarom.

Pragniemy dodać, że kuria diecezjalna zawiadomiła prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez tego duchownego i następnie współpracowała z wymiarem sprawiedliwości. Jednocześnie sprawa została przekazana przez Biskupa Płockiego do Kongregacji Nauki Wiary, tym samym uruchomiono procedury kościelne, zmierzające do usunięcia ks. Krzysztofa L. ze stanu duchownego.