Premier rozmawiał z ministrem infrastruktury

PAP |

publikacja 20.12.2010 19:26

Zakończyło się spotkanie premiera Donalda Tuska z ministrem infrastruktury Cezarym Grabarczykiem - poinformował PAP rzecznik resortu infrastruktury Mikołaj Karpiński. Grabarczyk przedstawił premierowi wnioski dotyczące zmian personalnych związanych z sytuacją na kolei.

Premier rozmawiał z ministrem infrastruktury PAP/Paweł Kula Premier Donald Tusk i min. Grabarczyk w Sejmie

Karpiński poinformował PAP, że ustalenia z tego spotkania szef RM przedstawi we wtorek.

Jest to zgodne z piątkowymi zapowiedziami szefa rządu. Donald Tusk powiedział wtedy dziennikarzom, że opinia publiczna pozna decyzje o ewentualnych dymisjach we wtorek, ponieważ wcześniej chce porozmawiać z tymi, których te decyzje będą dotyczyć.

W ubiegłym tygodniu, w czwartek, szef resortu infrastruktury poinformował, że prezesi trzech spółek z Grupy PKP - PKP S.A., PKP Polskie Linie Kolejowe i PKP Intercity - oraz ich zastępcy zostaną ukarani odebraniem nagrody rocznej za bałagan w związku z nowym rozkładem jazdy. Obowiązuje on od niedzieli 12 grudnia, a jego wprowadzeniu towarzyszył chaos informacyjny na dworcach.

Również w czwartek premier Donald Tusk, który przebywał w Brukseli, powiedział dziennikarzom, że odebranie premii członkom zarządów spółek kolejowych nie wystarcza. Szef rządu zapowiedział, że czeka na wnioski personalne w związku z sytuacją w spółkach PKP i że do końca roku podejmie decyzje w sprawie zmian personalnych.