Brązowy medal polskiej czwórki!

PAP |

publikacja 07.08.2021 06:35

Kajakarki Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska zdobyły brązowy medal w konkurencji K4 500 m regat olimpijskich. To 13. medal wywalczony przez polskich sportowców w Tokio.

Brązowy medal polskiej czwórki! PAP/Leszek Szymański Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020, 7 bm. Od lewej: Justyna Iskrzycka, trener kadry Tomasz Kryk, Helena Wiśniewska, Anna Puławska i Karolina Naja po wyścigu finałowym kajakarskiej konkurencji K4 na dystansie 500 metrów, na torze regatowym "Sea Forest Waterway". Nasza osada wywalczyła brązowy medal.

Na dorobek składają się cztery złote krążki zdobyte przez lekkoatletów. Na najwyższym stopniu podium stanęli sztafeta mieszana 4x400 m, Anita Włodarczyk i Wojciech Nowicki w rzucie młotem oraz sensacyjnie Dawid Tomala w chodzie na 50 km.

Przedstawiciele "królowej sportu" dołożyli też jeden srebrny - Maria Andrejczyk w rzucie oszczepem oraz trzy brązowe medale: Malwina Kopron i Paweł Fajdek w młocie, a także Patryk Dobek w biegu na 800 metrów. Na najniższym stopniu podium stanął też zapaśnik stylu klasycznego Tadeusz Michalik.

Trzy inne srebrne medale zostały "wyłowione z wody" przez kobiety: wioślarki w czwórce podwójnej, kajakarki w K2 na 500 m oraz żeglarki w klasie 470.

Zobacz serwis: olimpiada.gosc.pl