Paraolimpiada - brąz tenisistów stołowych Jakimczuka i Czupera

PAP |

publikacja 01.09.2021 14:30

Grający na wózkach Tomasz Jakimczuk i Rafał Czuper zdobyli brązowy medal igrzysk paraolimpijskich w turnieju drużynowym w tenisie stołowym (kl. 1-2). To 17. krążek biało-czerwonych w zawodach w Tokio.

Paraolimpiada - brąz tenisistów stołowych Jakimczuka i Czupera unsplash

W środowym półfinale Polacy przegrali z duetem z Korei Południowej Park Jin Cheol, Cha Soo Yong 1:2. Mecz składa się z debla i dwóch singli.

Wcześniej tego samego dnia brąz wywalczyła też pływaczka Oliwia Jabłońska na dystansie 400 metrów stylem dowolnym (klasa 10).

Sukcesu Polakom pogratulowali na Twitterze prezydent Andrzej Duda i wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.

Polacy mają 17 medali (3-4-10) w tokijskiej paraolimpiadzie, która potrwa do 5 września. Na najwyższym stopniu podium stanęli: tenisista stołowy Patryk Chojnowski (klasa 10) oraz lekkoatleci - Róża Kozakowska w rzucie maczugą w klasie F32 i Piotr Kosewicz w rzucie dyskiem F52.

W środę medal zapewniły sobie również pingpongistki Natalia Partyka i Karolina Pęk, które pokonały w półfinale (kl. 9-10) Brazylię 2:0.

Jeden krążek prawdopodobnie zostanie odebrany biało-czerwonym. O stosowanie dopingu podejrzewani są kolarze torowi Marcin Polak i pilot Michał Ładosz, którzy uplasowali się na trzeciej pozycji na 4000 m.