Decyzja międzynarodowego numer jeden

PAP |

publikacja 13.01.2011 15:14

Odnosząc się do wypowiedzi Edmunda Klicha, który w środę publicznie przytoczył fragment rozmów kontrolerów lotniska w Smoleńsku, minister transportu Rosji Igor Lewitin oświadczył w czwartek, że przejrzał te materiały i też może zacytować "jedno z kluczowych zdań, związanych z lądowaniem samolotu".

Decyzja międzynarodowego numer jeden Henryk Przondziono/Agencja GN Smoleńsk

"To decyzja międzynarodowego numer jeden" ("Eto reszenije mieżdunarodnogo nomier odin") - przytoczył Lewitin jedną z wypowiedzi.

 Minister transportu Rosji Igor Lewitin wyraził w czwartek zdziwienie z powodu podważania w Polsce dowodów na wywieranie presji na załogę Tu-154M przez "wysoko postawionych pasażerów".

 

"Niestety, wywołują zdziwienie słowa o braku dowodów na wywieranie presji na załogę przez wysoko postawionych pasażerów i (o tym), że piloci nie chcieli wykonać lądowania" - oznajmił Lewitin w oświadczeniu przesłanym PAP.

Szef resortu transportu Rosji, który jest członkiem Komisji Państwowej badającej przyczyny katastrofy polskiego tupolewa pod Smoleńskiem, zauważył, że "ocena działań dowódcy Sił Powietrznych RP (generała Andrzeja Błasika - PAP) dana została wspólnie przez rosyjskich oraz polskich ekspertów i jest jednoznaczna".

"Jeśli chodzi o akty ekspertyzy sądowo-medycznej, to strona polska nimi dysponuje" - dodał Lewitin.Minister nie ujawnił, kto wypowiedział to zdanie.