Terror wobec chrześcijan to walka z wolnością

KAI |

publikacja 18.01.2011 15:00

Włoski eurodeputowany Mario Mauro, określił prześladowania chrześcijan i ograniczanie wolności religii jako „najbardziej dramatyczne zjawisko współczesności”. Najbardziej prześladowaną wspólnotą religijną są chrześcijanie, stwierdził włoski chrześcijański demokrata 18 stycznia w Strasburgu.

Terror wobec chrześcijan to walka z wolnością

Jutro Parlament Europejski będzie dyskutował na temat wolności religijnej z Wysokim Przedstawicielem ds. Polityki Zagranicznej, Catherine Ashton, a następnego dnia zamierza ogłosić specjalne oświadczenie. 

Mario Mauro powiedział, że na skutek prześladowań, straciło życie tysiące biskupów, księży i zakonników w Iraku, Egipcie, Pakistanie i wielu innych krajach. „Terror stosowany wobec chrześcijan stanowi element strategii walki z wolnością” - stwierdził włoski europarlamentarzysta. Zwrócił uwagę, że w wielu krajach chrześcijanie kojarzeni są z przedstawicielami Zachodu, a to jest historyczne fałszerstwo, gdyż chrześcijaństwo na Bliskim Wschodzie ma ponad tysiącletnią historię. 

Do niedawna Mario Mauro był delegatem Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) ds. walki z rasizmem, ksenofobią i dyskryminacją, ze szczególnym uwzględnieniem problemu dyskryminacji chrześcijan . Jego następcą został mianowany 10 stycznia pochodzący z Turynu socjolog religii, prof. Massimo Introvigne.