Prawda o ludzkiej miłości

Radio Watykańskie/pd

publikacja 26.01.2011 17:56

W Madrycie rozpoczęły się obrady Rady Stałej Konferencji Episkopatu Hiszpanii. Światowy Dzień Młodzieży to jeden z tematów, jakie będą podejmowane podczas spotkania. Ważnym punktem obrad będzie także prezentacja dokumentu „Prawda o ludzkiej miłości”.

Flaga Hiszpanii Keith Williamson / CC 2.0 Flaga Hiszpanii

Głównym punktem obrad będzie opracowanie nowego planu duszpasterskiego episkopatu Hiszpanii na najbliższe pięciolecie. Rada Stała zapozna się z realizacją obecnego planu pt. „Ja jestem Chlebem życia. Żyć Eucharystią”. Z kolei Komisja Episkopatu ds. Rodziny i Obrony Życia przedstawi dokument „Prawda o ludzkiej miłości”.

Ważnym punktem obrad będzie przygotowanie tekstu przesłania episkopatu Hiszpanii do młodych z okazji Światowych Dni Młodzieży, które odbędą w Madrycie w sierpniu br. Rada Stała zapozna się również ze stanem przygotowań do tego wydarzenia.

Ponadto biskupi zatwierdzą program wiosennej sesji plenarnej episkopatu Hiszpanii, która odbędzie się na przełomie lutego i marca, zapoznają się ze stanem budżetu oraz dokonają niezbędnych nominacji.

Obrady zakończą się 28 stycznia.