Nigeria: apele o uspokojenie nastrojów

RADIO WATYKAŃSKIE |

publikacja 28.01.2011 18:06

Benedykt XVI zwrócił się do władz Nigerii o podjęcie decydujących kroków, by położyć kres przemocy w Jos. Jego apel przekazał nuncjusz apostolski w Nigerii, którym jest pochodzący z Ugandy abp Abp Augustine Kasujja.

Nigeria: apele o uspokojenie nastrojów The World FactBook 2009; Washington DC; CIA, 2009 Nigeria

Watykański dyplomata, przyjęty 27 stycznia w stołecznej Abudży przez przewodniczącego senatu Davida Marka, wyraził zaniepokojenie Papieża krwawymi zajściami, wciąż powtarzającymi się w tym mieście w środkowej części kraju.

O pokój w Nigerii, a zwłaszcza w stanie Plateau, którego stolicą jest Jos, zaapelowali też uczestnicy kwartalnego spotkania Nigeryjskiej Rady Międzyreligijnej. Zakończyło się ono przedwczoraj w Ibadanie na południowym zachodzie kraju. Uczestniczyło ok. 70 zwierzchników religijnych. Współprzewodniczącymi rady są przewodniczący nigeryjskiej najwyższej rady islamskiej sułtan Alhaji Muhammad Sa’ad Abubakar i stojący na czele Stowarzyszenia Chrześcijan Nigerii pastor zielonoświątkowców Ayo Oritsejafor. Wyrażając zaniepokojenie starciami etniczno-religijnymi, wezwano władze federalne, stanowe i lokalne do wykrycia i ukarania sprawców zajść.

 

TAGI: