Uczczą beatyfikację pod Wielką Krokwią

PAP |

publikacja 30.01.2011 15:50

Podczas beatyfikacji Jana Pawła II 1 maja, górale zgromadzą się pod Wielką Krokwią. Na ustawionych tam telebimach wierni będą oglądać transmisję watykańskiej uroczystości - powiedział PAP wiceburmistrz Zakopanego, Wojciech Solik.

Uczczą beatyfikację pod Wielką Krokwią Henryk Przondziono Agencja GN Miejsca nie zabraknie. Jak widać na zdjęciu, pod skoczniami jest go sporo (dwa skośne pasy śniegu w środku zdjęcia)

"Na spotkaniu w sprawie uczczenia beatyfikacji, zaproponowaliśmy zorganizowanie uroczystości na stadionie Wielkiej Krokwi, w miejscu gdzie w 1997 roku górale złożyli hołd Ojcu Świętemu" - powiedział Solik i dodał, że ten pomysł spotkał się z aprobatą księży.

Górali nie zabraknie również 1 maja w Watykanie. Pielgrzymki na uroczystości beatyfikacyjne organizują liczne parafie z całego Podhala m.in. z sanktuariów w Ludźmierzu oraz

Jak powiedział PAP Solik, w nowo wybudowanym pawilonie pod Wielką Krokwią, będzie otwarta również wystawa poświęcona papieżowi Polakowi.

W czerwcu 1997 roku na stadionie pod Wielką Krokwią, podczas pielgrzymki do Polski, Jan Paweł II spotkał się z góralami, którzy złożyli mu pamiętny hołd Podhala, jako Ojcu Świętemu "Synowi Gór, Największemu z rodu Polaków".

Jan Paweł II odwiedził Podhale trzykrotnie podczas swoich pielgrzymek do ojczyzny, w 1979 roku, w 1983 roku i w 1997 roku.

Pod Tatrami bywał także wielokrotnie jako kardynał. Karol Wojtyła bardzo często wędrował po Tatrach, jako turysta i narciarz.