Już w najbliższy weekend Turniej Piłki Ręcznej im bł. Ks. Jana Machy

Wojciech Teister

publikacja 29.11.2021 11:00

W Zabrzu i Katowicach rywalizować będą młodzi szczypiorniści i szczypiornistki z całej Polski.

Już w najbliższy weekend Turniej Piłki Ręcznej im bł. Ks. Jana Machy archiwum rodziny Machów Drużyna Azoty Chorzów z Janem Machą w składzie.

Zawody są jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom beatyfikacji pochodzącego z Chorzowa męczennika z czasów II wojny światowej, ks. Jana Machy. Śląski kapłan został skazany na śmierć i ścięty przez Niemców w 1942 r. w więzieniu w Katowicach.

20 listopada 2021 r. został beatyfikowany w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Niewielu jednak wie, że Jan Macha jeszcze zanim został księdzem trenował piłkę ręczną w klubie Azoty Chorzów. Razem ze swoją drużyną wywalczył m.in. srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski.

Turniej imienia bł. Księdza Jana Machy będzie rozegrany 4 i 5 grudnia na boiskach w Zabrzu i Katowicach. Wystąpi 12 zespołów młodzieżowych – zarówno męskich jak i żeńskich. W sobotę na hali widowiskowo-sportowej Pogoni Zabrze rozegrane zostaną mecze grupowe. Zwycięzcy każdej z grup będą walczyć w meczu finałowym w niedzielę. Zespoły z drugich miejsc w grupie rozegrają mecz o trzecie miejsce, a drużyny z trzeciego miejsca w grupie będą walczyć o miejsce 5 w turnieju. Faza finałowa będzie rozegrana na hali MOSiR w Katowicach w niedzielę. Wstęp na mecze jest bezpłatny, jako organizatorzy turnieju gorąco zapraszamy do dopingowania młodych talentów piłki ręcznej.