Paczuszka dla maluszka 2021

Jakub Zakrawacz

publikacja 21.12.2021 16:18

Do świątecznej akcji pomocy dzieciom włączyło się m.in. Polskie Centrum Hildegardy oraz parafie z Bogatyni, Polkowic, Bolesławca i Czarnego Boru.

Paczuszka dla maluszka 2021 Fanpage Św. Hildegarda w Polsce Bombki można zamieniać na produkty higieniczne lub darowiznę w wysokości 100 zł, za które zostanie stworzona paczka dla potrzebujących.

Trwa bożonarodzeniowa akcja "Paczuszka dla maluszka 2021". W ramach ogólnopolskiej inicjatywy także i w niektórych miejscach naszej diecezji zagościły metrowe choineczki ozdobione błękitnymi bombkami. Każda z nich to szansa dla maluchów i ich mam na poprawę niełatwej sytuacji życiowej.  

W akcję Fundacji Małych Stópek włączyło się m.in. Polskie Centrum Hildegardy z siedzibą w Legnicy (kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski). Darczyńcy, którzy bombki zamienią na takie produkty, jak artykuły kosmetyczne i higieniczne dla niemowląt, proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła, a nawet pościele do małych łóżeczek, szczoteczki do zębów czy artykuły papiernicze, wesprą Dom Dziecka - Centrum Opiekuńczo-w=Wychowawcze im. Matki Bożej Częstochowskiej w Legnicy, prowadzone przez tutejsze elżbietanki.

Akcję u siebie prowadzi również m.in. parafia pw. św. Marii Magdaleny w Bogatyni. Tutaj bombki z dobroczynnej choinki mieszczącej się w przedsionku kościoła można w zakrystii zamienić na dary dla dzieci jeszcze do 6 stycznia 2022 roku.

Wcześniej akcje przeprowadziły m.in. parafie pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Bogatyni (dary z tutejszej wspólnoty parafialnej trafiły do zgorzeleckiego Domu dla samotnych matek z dziećmi Monar Markot) oraz pw. Matki Bożej Łaskawej w Polkowicach, pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnym Borze, pw. Świętego Krzyża w Rzeszotarach czy pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Bolesławcu. W inicjatywę włączyły się również instytuckie świeckie, jak Szkoła Podstawowa nr 2 w Polkowicach, która wsparła Zespół Opiekuńczo-Wychowawczy w Krzydlinie Małej koło Lubiąża.

"Paczuszka dla maluszka" organizowana jest przez Fundację Małych Stópek od 2013 roku. Do akcji można dołączyć poprzez zakup potrzebnych produktów codziennego użytku lub przekazanie darowizny w wysokości 100 zł, co pozwoli na sporządzenie jednej paczki. Dary trafiają do wielu domów samotnej matki, domów dziecka, hospicjów perinatalnych czy konkretnych kobiet w trudnej sytuacji życiowej, a spodziewających się dziecka.

Więcej o akcji na oficjalnej stronie Fundacji Małych Stópek.