Klucze do Nieba

KAI |

publikacja 02.03.2011 12:59

Wszyscy, którzy 4 czerwca pojawią się na Polach Lednickich k. Gniezna otrzymają klucze do Nieba z wezwaniem Jana Pawła II „Otwórzcie drzwi Chrystusowi” oraz cytatem „Tobie daję klucze Królestwa” (Mt 16,19). W zamian organizatorzy proszą o klucze do serc młodych.

Klucze do Nieba AUTOR / CC 2.0

Jak informują organizatorzy tegorocznej Lednicy „Akcja Klucze” już ruszyła. Do Ośrodka im. Jana Pawła II na Polach Lednickich docierają ozdobne klucze m.in. do miast papieskich. Klucze przysyłają także znane osobistości świata mediów, kultury, polityki i sportu chcąc w ten sposób uczestniczyć w przygotowaniu spotkania pod Bramą Rybą. Wszystkie będzie można zobaczyć na wystawie we wspomnianym Ośrodku im. Jana Pawła II.

XV Ogólnopolskie spotkanie młodych na Polach Lednickich k. Gniezna odbędzie się 4 czerwca, czyli nieco ponad miesiąc po beatyfikacji papieża Jana Pawła II. W tym roku przyświecać mu będzie hasło „JPII – liczy się świętość”. Jak zapowiada organizator apelu o. Jan Góra, młodzi spotykają się pod Bramą-Rybą, by podziękować Janowi Pawłowi II za Jego dzieło świętości.

„Będzie to najważniejsze spotkanie młodych, którzy jako pokolenie JP2 chcą dać dowód wierności, miłości i oddania Ojcu Świętemu. Będzie to wielki akt dziękczynienia za Lednicę, która gromadzi młodych, która jest darem i zadaniem Jana Pawła II dla młodzieży” – napisał w zaproszeniu o. Góra.

Program tegorocznego spotkania oparty będzie na przesłaniach kierowanych przez papieża Jana Pawła II do młodych gromadzących się na Polach Lednickich w latach 1997-2004. Organizatorzy zapraszają po Bramę Rybę wszystkich, którzy czują się uczniami Papieża Polaka. Przypominają także, że Lednica powstała z jego inspiracji i odbywała się pod jego patronatem.