Polki zajęły całe podium podczas Pucharu Świata we wspinaczce sportowej w Salt Lake City

PAP |

publikacja 21.05.2022 08:45

Rywalizująca we wspinaczce sportowej na czas Aleksandra Mirosław wygrała zawody Pucharu Świata w Salt Lake City. W finale pokonała rodaczkę Aleksandrę Kałucką, a trzecie miejsce zajęła kolejna reprezentantka Polski - Natalia Kałucka.

Polki zajęły całe podium podczas Pucharu Świata we wspinaczce sportowej w Salt Lake City Simon Legner / CC-A 4.0 Aleksandra Mirosław.

Mirosław jest w doskonałej formie. Dwa tygodnie temu triumfowała w Seulu bijąc przy okazji własny rekord świata.

W finale zmagań w USA osiągnęła czas 6,93 s. Wynik Aleksandry Kałuckiej to 7,83.

W małym finale Natalia Kałucka (7,52) była lepsza od Amerykanki Emmy Hunt (7,58).

Na szóstym miejscu sklasyfikowano Patrycję Chudziak. W eliminacjach przepadła 18. Anna Brożek.

Wśród mężczyzn triumfował Indonezyjczyk Kiromal Katibin - 5,64 s. Drugi był Amerykanin Noah Bratschi, który odpadł od ściany. Na 10. pozycji zmagania zakończył Marcin Dzieński.

Kolejne pucharowe zawody odbędą się za tydzień, również w Salt Lake City.