Niezbędnik ogrodnika - co warto kupić do swojego ogrodu?

publikacja 31.05.2022 00:00

Praca w ogrodzie może być bardzo satysfakcjonująca, zwłaszcza kiedy mamy odpowiednie narzędzia.

Niezbędnik ogrodnika - co warto kupić do swojego ogrodu?

W poniższym artykule przedstawimy urządzenia, bez których stworzenie własnego, zielonego raju i będzie możliwe.

Urządzenia spalinowe i akumulatorowe

Aby dokładnie skosić trawnik oraz wyrównać krzewy niezbędna będzie nowoczesna piła łańcuchowa akumulatorowa oraz kosiarka. Kosiarki można podzielić na kosiarki spalinowe dwu- lub czterosuwowe oraz kosiarki akumulatorowe. Wiele osób wybiera urządzenia akumulatorowe, ponieważ są nieco tańsze w eksploatacji. Trzeba jednak pamiętać, że czas pracy kosy spalinowej jest dłuższy niż tej akumulatorowej.

Dobre kosiarki spalinowe są niezbędne w momencie, kiedy musimy ściąć trawę na dużej powierzchni oraz w miejscu, gdzie nie ma podłączenia do prądu. Dodatkowo silniki kosiarek spalinowych są o wiele mocniejsze, co pozwoli na ścinanie nawet bardzo wysokiej trawy. Piła łańcuchowa z kolei przydaje się wtedy, kiedy musimy przyciąć drzewka lub uciąć wystające konary. Przy dużych drzewach jest konieczna z kolei piła łańcuchowa spalinowa, która ma mocniejszy silnik i poradzi sobie z nawet bardzo grubymi pniami.

Źródło zdjęcia: Vitalliy / Shutterstock.com

Do przygotowywania grządek pod sianie konieczna będzie również glebogryzarka, która spulchni ziemię i pozwoli pozbyć się chwastów oraz trawy z danego obszaru. Glebogryzarki można kupić w dużych centrach ogrodniczych i istnieją w kilku wariantach - ręczne, spalinowe i akumulatorowe.

Łopaty, szpadle, grabie i klęcznik ogrodowy

Ważne są również proste akcesoria ogrodnicze, bez których sadzenie roślin jest praktycznie niemożliwe. Mimo posiadania glebogryzarki nadal będziemy potrzebowali łopaty i szpada do wykonania odpowiedniego otworu w ziemi. Z kolei przy podkaszarkach spalinowych trzeba zainwestować również w grabie - najlepiej dwa rodzaje - jedne do liści o szeroko rozstawionych zębach i krótsze do grabienia trawy. Jeśli planujemy zrobić grządki, to koniecznie zainwestujmy w klęcznik ogrodowy - dzięki niemu nie pobrudzimy sobie spodni podczas prac ogrodowych.

Źródło zdjęcia: Shyntartanya / Shutterstock.com

Artykuł sponsorowany (km)

TAGI: