Katolickie światowe konferencje medyczne w Rzymie (zaproszenie)

Jarosław Dudała

publikacja 22.06.2022 17:05

Kongres Światowej Federacji Katolickich Stowarzyszeń Medycznych oraz konferencja globalnej organizacji katolickich ginekologów MaterCare odbędą się niemal w jednym czasie w Rzymie. Zapraszamy do udziału medyków i wszystkich zainteresowanych.

Katolickie światowe konferencje medyczne w Rzymie (zaproszenie) Henryk Przondziono/foto gość Bazylika św. Piotra

„Matki też są kobietami” - to tytuł konferencji MaterCare, która odbędzie się 13-14 września w Instytucie Maria Santissima Bambina. Prócz tematów ściśle ginekologicznych - niejednokrotnie kontrowersyjnych - mowa będzie m.in. o problemach, które pojawiły się wraz z pandemią Covid-19, a także kwestiach genetycznych, prawnych i duchowych. Gościem spotkania będzie lekarz i bioetyk kard. Willem Jacobus Eijk z Holandii. Polskę reprezentować będą m.in. profesorowie Bogdan Chazan i Jakub Pawlikowski oraz prezes Ordo Iuris mec. Jerzy Kwaśniewski. Z Norwegi przyjedzie pracująca tam polska lekarka dr Katarzyna Jachimowicz, która przed tamtejszym Sądem Najwyższym wygrała proces, będący skutkiem jej zwolnienia z pracy z powodu powołania się na klauzulę sumienia. Organizatorzy spotkania starają się o możliwość audiencji u Ojca Świętego. Pełny program konferencji pobierzesz jako plik .PDF TUTAJ.

Następnego dnia po zakończeniu konferencji MaterCare w pobliskim Centrum Kongresowym Istituto Patristicum Augustinianum rozpocznie się trzydniowy 26. Światowy Kongres „Medycyna: naprawcza czy przeobrażająca? Misja chrześcijańskiego lekarza”. Jego organizatorem jest Światowa Federacja Katolickich Stowarzyszeń Medycznych. Wezmą w nim udział sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin oraz prefekt Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia kard. Kevin Farrell. Mszy przewodniczyć będzie kanclerz Papieskiej Akademii Nauk kard. Peter Turkson. Szeroki program kongresu znajdziesz TUTAJ.