Czas Kadafiego się kończy

PAP |

publikacja 05.05.2011 15:30

"Kończy się czas reżimu Kadafiego , który jest teraz w defensywie i coraz bardziej odizolowany na arenie międzynarodowej" - to jedna z konkluzji obrad międzynarodowej grupy kontaktowej ws. Libii , która spotkała się w czwartek w Rzymie.

Czas Kadafiego się kończy Hillary Clinton i Franco Frattini podczas konferencji prasowej, na której zaprezentowane zostały wnioski z obrad Grupy kontaktowej do spraw Libii ETTORE FERRARI/PAP/EPA

Uczestnicy obrad - przedstawiciele 22 państw i 6 organizacji międzynarodowych - stwierdzili w komunikacie podsumowując naradę: "Zintensyfikujemy presję na reżim i zapewniamy, że kryminalne i nieludzkie czyny nie pozostaną bezkarne".

Gospodarz spotkania, szef włoskiej dyplomacji Franco Frattini ogłosił zaś, że powstańcza Narodowa Rada Libijska obejmuje już reprezentantów 17 regionów, a zatem - dodał - całej Libii.

W spotkaniu międzynarodowej grupy kontaktowej uczestniczył minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.