1:0 dla Wisły

PAP |

publikacja 14.07.2011 07:10

W pierwszym meczu drugiej rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów Wisła Kraków wygrała w Rydze z miejscowym zespołem Skonto 1:0. Rewanżowe spotkanie odbędzie się 19 lipca w Krakowie.

1:0 dla Wisły VALDA KALNINA LATVIA/PAP/EPA Główkuje piłkarz Wisły Kraków, Kew Jaliens. Tuż za nim Arturs Karasausks z drużyny FC Skonto Ryga

Od pierwszej minuty zdecydowana przewaga należała do krakowian, dopingowanych przez około tysiąca kibiców. Łotysze nastawili się na grę obronną i zmusili przeciwników do ataku pozycyjnego.

Długo piłkarze Wisły nie potrafili rozmontować defensywy Skonto. Dopiero w 31. minucie mieli pierwszą dobrą okazję do zdobycia gola. Po strzale Maora Meliksona z 17 metrów Germans Malins wypuścił piłkę z rąk. Doskoczył do niej Cwetan Genkow, ale szybszy był golkiper gospodarzy.

Na cztery minuty przed przerwą Michael Lamey otrzymał piłkę od Meliksona i zdecydował się na ostre dośrodkowanie z prawej strony. Renars Rode próbując wybić ją na róg trafił do własnej bramki.

W 45. minucie nieoczekiwanie Skonto było o krok od wyrównania. Sergei Pareiko z trudem obronił groźny strzał Aleksandrsa Fertovsa.

Po zmianie stron inicjatywa nadal należała do krakowian. W 54. minucie Rode był bliski... drugiego samobójczego trafienia. Po strzale Patryka Małeckiego właśnie od tego obrońcy odbiła się piłka, ale Malins nie dał się zaskoczyć.

W końcówce mecz się wyrównał. Łotysze mieli kilka okazji do zdobycia gola, a najlepszą, gdy grali już w dziesiątkę - w 89 min. Po nieporozumieniu Pareiki z Kewem Jaliensem piłkę w polu karnym Wisły przejął Kristaps Blanks, ale fatalnie spudłował.

Piłkarze Wisły mogą być zadowoleni z wyniku. Trenera Roberta Maaskanta zasmuciła jednak kontuzja Maora Meliksona w ostatnich minutach. "Złamał on palec ręki" - poinformował na pomeczowej konferencji holenderski szkoleniowiec.

Izraelczyk został odwieziony do miejscowego szpitala, gdzie przejdzie dokładne badania.

Skonto Ryga - Wisła Kraków 0:1 (0:1)

Bramka: Renars Rode (41-samobójcza).

Żółte kartki: Skonto - Juris Laizans; Wisła - David Biton. Czerwona kartka za drugą żółtą: Juris Laizans (83).

Sędzia: Menashe Masiah (Izrael). Widzów: ok. 4000.

Skonto: Germans Malins - Renars Rode, Vitalijs Smirnovs, Juris Laizans, Dennis Kacanovs - Rusłan Mingazow, Aleksandrs Fertovs, Igors Tarasovs, Armands Petersons (66-Bally Smart) - Arturs Karasausks (63-Fabio Pereira), Valeris Sabala (76-Kristaps Blanks).

Wisła: Sergei Pareiko - Michael Lamey, Kew Jaliens, Osman Chavez, Dragan Paljic - Cezary Wilk, Radosław Sobolewski, Maor Melikson (86-Łukasz Garguła) - Patryk Małecki, Cwetan Genkow (75-David Biton), Ivica Iliev.