Kraków: Paulińskie Dni Młodych

RADIO WATYKAŃSKIE |

publikacja 17.07.2011 18:30

W Sanktuarium Męczeństwa św. Stanisława na Skałce w Krakowie zakończyły się trwające od 11 lipca Paulińskie Dni Młodych.

Kraków: Paulińskie Dni Młodych Hneryk Przondziono/Agencja GN Krakowski kościół na Skałce

Ich hasłem były słowa „Oto Ja, posyłam Anioła przed Tobą”. Przez konferencje i modlitwę uczestnicy spotkania uczyli się odkrywać w swoim życiu działanie i obecność aniołów.

„Zbyt często utożsamiamy aniołów tylko i wyłącznie z cukierkowymi, obrazkowymi, którą są, ale tak naprawdę ich nie ma, które są na poły jakimiś fantastycznymi istotami. W rzeczywistości, no nie można powiedzieć, że z krwi i kości, ale są realnymi wysłannikami Boga i jesteśmy chyba trochę w obowiązku, żeby «zadbać» o nich, a na pewno zadbać o siebie, poprzez ich poznanie” – mówił jeden z uczestników spotkania.

Paulińskie Dni Młodych to propozycja Zakonu św. Pawła Pierwszego Pustelnika skierowana do młodzieży skupionej wokół duszpasterstw paulińskich, ale nie tylko. Pierwsze tego typu spotkanie odbyło się rok temu w Leśniowie. Kolejne zaplanowano przy paulińskim klasztorze we Włodawie w diecezji siedleckiej.

TAGI: