Grecja: Taksówkarze blokują stołeczne lotnisko i port

PAP |

publikacja 18.07.2011 12:20

Strajkujący greccy taksówkarze blokowali w poniedziałek drogi prowadzącego do głównego lotniska kraju w Atenach i portu morskiego w Pireusie. Sprzeciwiają się rządowym planom oszczędnościowym.

Grecja: Taksówkarze blokują stołeczne lotnisko i port ORESTIS PANAGIOTOU/PAP/EPA Strajkujący greccy taksówkarze blokowali w poniedziałek drogi prowadzącego do głównego lotniska kraju w Atenach i portu morskiego w Pireusie

Władze międzynarodowego lotniska w Atenach radzą pasażerom dojechać na nie pociągiem, ponieważ setki taksówkarzy zablokowało większość pasów prowadzącej tam autostrady.

Korki utworzyły się również na drodze prowadzącej do głównego portu w pobliżu greckiej stolicy - Pireusu, gdzie taksówkarze blokują dojazd do terminalu dla statków wycieczkowych.

Zmagająca się z kryzysem finansów publicznych Grecja próbuje wprowadzić reformy gospodarcze oraz program oszczędnościowy. Kierowcy taksówek rozpoczęli dwudniowy strajk, by zaprotestować przeciwko decyzji rządu o liberalizacji dostępu do wielu ściśle regulowanych zawodów.(PAP)