To część ludzkiego szaleństwa

PAP |

publikacja 23.07.2011 13:37

Nuncjusz apostolski w Norwegii arcybiskup Emil Paul Tscherrig nazwał "szaleństwem" ataki w tym kraju. "Te wszystkie ludzkie szaleństwa są bardzo trudne do wytłumaczenia niezależnie od tego, czy mają motywy polityczne czy osobiste" - podkreślił w Radiu Watykańskim.

To część ludzkiego szaleństwa BJOERN LARSSON ROSVALL/ PAP/EPA Norwegia, wyspa Utoya. Premier spotyka się z krewnymi i przyjaciółmi ofiar.

W wypowiedzi dla papieskiej rozgłośni nuncjusz stwierdził: "to wszystko jest częścią ludzkiego szaleństwa".

Arcybiskup Tscherrig komentując masakrę w Norwegii, oświadczył: "Jesteśmy wszyscy bardzo poruszeni tymi straszliwymi wydarzeniami, tymi dwoma atakami, które przyniosły tylu zabitych, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Składamy najszczersze kondolencje wszystkim rodzinom i osobom, które zostały tym dotknięte.

"Dla Norwegów to wielka katastrofa. Mówią oni już, że to największe nieszczęście, jakie dotknęło kraj po drugiej wojnie światowej. To doprawdy coś niesłychanego: to kraj pacyfistyczny, ze społeczeństwem bardzo demokratycznym i wolnym, a to, co się stało, to naprawdę wielki cios dla całej ludności" - powiedział watykański dyplomata.