Polska ambasada w Trypolisie znów czynna

PAP |

publikacja 16.09.2011 11:18

Ambasada Polski w Libii wznowiła działalność w swojej stałej siedzibie w Trypolisie, kończąc tym samym ponad dwumiesięczny okres tymczasowego funkcjonowania w Bengazi - poinformowało w piątek MSZ.

Polska ambasada w Trypolisie znów czynna Tark Siala / CC 2.0 Trypolis

Polski ambasador w Libii Wojciech Bożek od 7 lipca rezydował w Bengazi. Szef MSZ Radosław Sikorski tłumaczył wtedy, że Polska nie widzi możliwości współpracy z pułkownikiem Muammarem Kadafim.

MSZ w piątkowym komunikacie przypomniało, że Polska "jako jedno z pierwszych państw uznała w maju Przejściową Radę Narodową za jedynego partnera dialogu i współpracy po stronie libijskiej".

"Jako jedyna w tej formule potwierdziła jednoznaczne poparcie dla rodzącej się +nowej Libii+ ustanawiając w końcu czerwca tymczasową siedzibę Ambasady RP kierowanej przez ambasadora w miejscu urzędowania przejściowych władz w Bengazi" - podkreśla MSZ.

"Mamy nadzieję, że obecność polskich dyplomatów w Trypolisie przyczyni się do dynamicznego rozwoju polsko-libijskiej współpracy w nowych, zmienionych warunkach" - czytamy w komunikacie resortu spraw zagranicznych.