Madryt zyskał na ŚDM

RADIO WATYKAŃSKIE |

publikacja 27.09.2011 17:37

Nagrodę Turystyczną Miasta Madrytu przyznały Światowym Dniom Młodzieży władze stolicy Hiszpanii.

Madryt zyskał na ŚDM Roman Koszowski/GN Liczba osób, które odwiedziły Madryt w sierpniu, wzrosła - dzięki ŚDM - o ponad 40 proc.

Liczba osób, które odwiedziły miasto w sierpniu, wzrosła o ponad 40 proc. Dzięki spotkaniu młodych obraz Madrytu został „umocniony na scenie międzynarodowej” – podkreślił burmistrz miasta Alberto Ruíz Gallardón.

„Miasto zostało poznane na całym świecie i pokazało się jako otwarte, radosne i hojne w sposobie przyjmowania osób z zewnątrz” – podkreślił Alberto Ruíz Gallardón. Dzięki ŚDM i doświadczeniu, jakie przeżyli w stolicy Hiszpanii, pielgrzymi staną się ambasadorami miasta. Burmistrz Madrytu wyraził „wdzięczność za wybranie miasta na to niezapomniane wydarzenie duchowe”.

„Przyjęcie, jakie Madryt zgotował pielgrzymom, było fundamentalne dla sukcesu ŚDM” – powiedział kard. Antonio María Rouco Varela odbierając nagrodę w imieniu Komitetu Organizacyjnego. „Ciepło i sympatia, z jaką przyjęto gości, ukazuje ludzki wymiar miasta Madrytu, coś, co zrobiło bardzo duże wrażenie na uczestnikach ŚDM”. Kard. Rouco podziękował także za „docenienie istoty takiego wydarzenia kościelnego jak ŚDM”.