„Ludzie Boga” na DVD

KAI |

dodane 29.09.2011 15:01

30 września odbędzie się premiera na DVD filmu reżysera Xaviera Beauvois pt. „Ludzie Boga” – zdobywcy Grand Prix i Nagrody Jury Ekumeniczne zeszłorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.

„Ludzie Boga” na DVD Gutek Film Kadr z filmu "Ludzie Boga"

W Polsce film zdobył publiczność ponad 100 tys. widzów.

Francuski film „Ludzie Boga” (org. tytuł: Des Hommes et de dieux) – to oparta na faktach historia mnichów, mieszkających w klasztorze u podnóża gór Atlas w algierskim Tibhirine. Przez lata żyli oni w całkowitej symbiozie z muzułmańską ludnością, służąc jej i pomagając bez śladu nawracania. Kiedy w Algierii doszło do wybuchu konfliktu z islamskimi ekstremistami i eskalacji przemocy, miejscowe władze zaczęły nalegać, by cystersi opuścili Tibhirine. Decyzję podjąć musieli jednak sami mnisi...

W nocy z 26 na 27 marca 1996 roku grupa uzbrojonych mężczyzn wdarła się do klasztoru i uprowadziła siedmiu mnichów. Dwa miesiące później odnaleziono ich ciała. Okoliczności ich śmierci nie zostały do dziś wyjaśnione.

„Ludzie Boga” to piąty film w dorobku reżyserskim Xaviera Beauvois. W rolach głównych wystąpili wybitni francuscy aktorzy: Lambert Wilson, Michael Lonsdale, Olivier Rabourdin. Film zostanie wydany w wersji z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

Tagi:
LUDZIE BOGA,