Komentarze 39
 • Ewa
  17.10.2018 08:42
  Chwała Panu za rozsądek i decyzje dobre
 • Gość
  17.10.2018 08:52
  Genderyzm powinien być zabroniony i karany na tej samej zasadzie co nazizm i inne totalitaryzmy. To jedyna ludobójcza ideologia, której możemy jeszcze zapobiec przed jej tragicznymi skutkami.
 • realista
  17.10.2018 08:55
  Czas na Polskę! Ale tego PiS raczej nie zrobi, anie o. Rydzyk nie wywrze na nich odpowiedniej presji. Jedyna nadzieja to Ruch Narodowy, jednak ci nie mają odpowiednio licznego elektoratu. I tak to u nas wygląda.
 • Anda
  17.10.2018 09:11
  Orban mistrz!!!
 • konserwatysta23
  17.10.2018 09:47
  Węgierska metoda zmierzenia się z myślą/ideologią gender metodą zaczerpniętą właśnie z marksizmu-leninizmu. Zlikwidować. Bez argumentacji, dyskusji, polemiki...
 • KG
  17.10.2018 09:56
  Sama uważam że gender studies (w pewnych regionach Europy dziko popularne) produkują przeważnie przeciętnych naukowców, nie umiejących myśleć krytycznie i samodzielnie, za to ideologizowanych na jedynie słuszny sposób.) Łatwo jest być 'genderowcem' jak kiedyś było łatwo być literaturoznawcą-komunistą a w koncu 18w poetą-rewolucjonistą francuskim (chodzi mi o ślepe zaufanie jakiejkolwiek ideologiin odbijające się negatywnie na nauce lub literaturze). Może stąd ta popularność, pamiętam książkę o Oscarze Wilde wyprodukowaną przez guru gender w Irlandii, mój znajomy zjechał ją niemiłosiernie w recenzji udowadniając że autor 'kanibalizował' dorobek innych i podpierał się z góry załozonymi tezami podczas gdy z analizy źródeł wynikało coś przeciwnego. Recenzja nie była jednak tak popularna jak książka...tldr, za dlugie do czytania i mało śmieszne...

  Powiedziawszy to wszystko, budzi jednak we mnie niepokój odgórne, panstwowe zamykanie kierunków studiów. Nie mam gotowych recept ale za bardzo to przypomina komunę, którą jeszcze pamiętam... Nie będzie już chyba nauki bez poważnych studiow nad płcią, ale nie wierzę że uzdrowi się je drogą administracyjną.
 • Gosc
  17.10.2018 10:20
  A gdyby ktoś powiedział: "Studia teologiczne, tak samo jak marksizm-leninizm, można uznać bardziej za ideologię niż naukę", to też byłby taki poklask? Czy może obowiązuje zasada, że jak biją naszych, to źle, a jak tamtych to dobrze?
  • Hejka
   17.10.2018 13:00
   Bzdura. Teologia przyniosła masę intelektualnych olbrzymów (n.p. św. Tomasz), podczas gdy "gender" wymyślone przez homozboczeńców i feministki przyniosło jedynie masę bluźnierstw, kłamstw i bzdur. Teologia rozwija człowieka, "gender" sprowadza człowieka do ameby.
   • Gosc
    17.10.2018 14:28
    W naukach filozoficznych Marks też jest uznawany za giganta, można (wręcz trzeba) się z nim nie zgadzać, ale dorobku nie zakwestionujesz.
   • tadeuszogorek
    17.10.2018 17:51
    tadeuszogorek
    Taki gigant z Marksa jaki i z Lenina. Jeden mordował dusze, a drugi ciała. Według twojej definicji największym gigantem byłby Mao Tse Tung lub Hitler..
    Wielkość
   • Gość
    17.10.2018 18:53
    I dlatego Marks i jego dorobek mają swoje miejsce w nauce zwanej Filozofią. Nie trzeba dla marksa osobnej dyscypliny naukowej.
   • Wacek
    17.10.2018 20:14
    Marksizm jest określoną filozofią, teologia jest nauką, a gender studies to ideologia.
    Dlatego marksizm i teologia mają swoje miejsce na uniwersytetach a gender studies nigdy tam nie powinno trafić.
 • Gość
  17.10.2018 10:38
  Boże daj Polsce przywódców mądrych i prawych jak Orban!
 • Met
  17.10.2018 11:39
  Gościu, gdyby ktoś zlikwidował teologię nie byłoby takiego poklasku jak przy gender z prostego powodu: znaczna liczba obywateli uważa teologię za ważną naukę, w dodatku uważały tak również pokolenia naszych poprzedników. Natomiast studiowania takiej bzdury jak gender bez pieniędzy Sorosa i innych bogatych ideologów nie podejmie się nikt, kto ma wszystkie klepki w głowie.
 • John
  17.10.2018 11:51
  Gender studies to jest odprysk marksizmu leninizmu z jednej strony, a z drugiej strony żydowskiej kabały. Dlatego tak trudno go u nas zwalczyć.

  Cały ruch LGBT wywodzi się z judaizmu, dokładniej z pewnej formy judaistycznej "mistyki" w sekcie Cahabd Lubavich, która dzisiaj zaczyna dominować wśród Żydów. Czyli mamy tutaj stricte religijne podłoże i tak spór o te studia powinien być traktowany - jako konflikt stricte religijny, konflikt katolicko judaistyczny.

  Zresztą wcześniej konflikt z komunizmem, jeszcze wcześniej z judaizmem rabinistycznym w swojej najgłębszej warstwie były konfliktami religijnymi. Mało kto u nas wiem, że materializm Marxa wywodził się z żydowskiej kabały, o czym można dzisiaj przeczytać w pracach naukowych żydowskich badaczy, np. prof. Eliyahu Stern, który dowodzi, że kabalistyczne podstawy marksizmu sprzyjały jego powszechnej recepcji wśród Żydów.
 • John
  17.10.2018 12:01
  @KG, A dlaczego niby budzi w Tobie niepokój zamykanie przez Państwo kierunków studiów? Czy zamknięcie studiów promujących narodowy socjalizm i rasizm też by wzbudziło Twój niepokój? A co ze szkoleniem terrorystów ISIS? Też Państwo miałoby być neutralne i nie interweniować? Przecież byłaby to absolutna patologia, jak zresztą tolerowanie studiów gen...

  Państwo jest po to, żeby dbać o dobro i bezpieczeństwo obywateli, a w szczególności zwalczanie zła i karanie przestępców. Stąd św. Paweł mówi, że wszelka władza pochodzi od Boga, czyli że wolą Bożą jest żeby Państwo nie tylko było, ale też żeby wypełniało swoje funkcje dbając o dobro wspólne, zwalczając zło i karząc przestępców.
  • Dremor
   17.10.2018 13:45
   Ograniczanie możliwości badań naukowych przez państwo nie jest nigdy dobrym rozwiązaniem, niezależnie czego te badania dotyczą.
   • Mjc
    17.10.2018 17:43
    To nie jest ograniczenie badań naukowych, bo takowych się nigdy nie naucza. Naucza się potwierdzonych naukowo tez, a nie hipotez. Oczywiście teza może zostać obalona, i stać się hipotezą, ale nikt jeszcze lewicowych hipotez za naukę nie uznał. Spokojnie, lewica dalej będzie finansować swoje "badania", ale słusznie że hipotez nie uczymy się za państwowe pieniądze. Daj Panie Boże by PiS poszedł w ślady Orbana.
   • Gość
    17.10.2018 18:54
    Właśnie ustaliliśmy, że gender to nie nauka - więc i badania nie są naukowe.
   • Abut
    17.10.2018 20:17
    Zamykanie gender studies nie jest ograniczaniem badań naukowych bo gender studies to nie nauka
   • Dremor
    18.10.2018 14:03
    Aby hipotezę udowodnić naukowo potrzeba badań. Gender studies prowadzi te badania, więc jest nauką. Sam przedmiot badań nie określa naukowości, tylko metoda. Na tej samej zasadzie nauką będzie np. demonologia słowiańska, nie jest ważne, czy słowiańskie demony istnieją, czy nie, ważna jest metoda naukowa badająca dany dorobek cywilizacyjny.

    Metody stosowane przez gender studies są naukowe, stosuje się metody socjologiczne, psychologiczne, antropologiczne, biologiczne.
   • Buli
    18.10.2018 20:31
    @Dremor nie każda czynność nazwana "badaniem" jest naukowa :)
    Sama metoda nie określa naukowości :)
    Gender to nie nauka a ideologia i pieniądze Sorosa tego nie zmienią.
 • Podajnik
  17.10.2018 13:38
  Brawa dla Węgrów!!!
 • gość777
  17.10.2018 19:50
  No i gitara!Brawo Orban, brawo Węgry!
 • wujek_Olek
  17.10.2018 21:24
  wujek_Olek
  Brawo. Jednej pseudo-nauki mniej. Oby to był tylko początek.
 • E.
  17.10.2018 23:16
  Przepraszam, ale dlaczego zestawiamy tu "nienaukowe" gender studies i "naukową" teologię? Jakie są "naukowe", czyli - jak rozumiem: empiryczne, obiektywne i oparte na obserwowalnych faktach, podstawy teologii? Żeby było jasne: wcale nie jestem przeciwnikiem teologii jako dyscypliny uniwersyteckiej, ale odwoływanie się do "naukowości" w tym przypadku wydaje mi się wątpliwe. I druga kwestia - argument "ideologiczności". Rozumiem, że chodzi o to, że "fakty" w gender studies stają się jednocześnie postulatem moralno-społecznym. No ale czy nie tak samo jest w przypadku teologii, gdzie faktów poznawczych nie sposób odróżnić od postulatów moralnych? No i ostatnia rzecz: argument "nikogo to nie interesuje". Z tego, co się orientuję, obecnie teologię również wybiera garstka, więc ten argument chyba niczego nie powinien przesądzać.
  • wujek_Olek
   18.10.2018 12:48
   wujek_Olek
   Polecam Arystotelesa i jego poszukiwanie pierwszej przyczyny wszystkich przyczyn ...
  • Dremor
   18.10.2018 13:52
   Generalnie teologia nie jest nauką sensu stricte, tylko odmianą filozofii. Uznaje się ją za naukę ze względu na naukowe metody stosowane w filozofii. Gender studies jest na takiej samej zasadzie odłamem socjologii. Spełnia te same warunki naukowości.

   • tadeuszogorek
    18.10.2018 15:54
    tadeuszogorek
    Opowiadasz Dremord straszm
   • tadeuszogorek
    18.10.2018 15:59
    tadeuszogorek
    Termin "nauka" wcale nie jest terminem pozytywnym, jak by tego chciała lewacka klika ideologiczna.
    Gdyby tak było, grasująca przed wojną nauka o rasach byłyby uczone do dzisiaj. Podobnie jak wybitny naukowiec Dr. Dr. Mengele (dwa tytuły doktorskie) byłby do dzisiaj czczony za swoją wybitną "naukowość" i odkrycia, które kosztowały dziesiątki tysięcy żyć ludzkich.
   • Zbigniew
    18.10.2018 20:34
    Dremor teologia jest jak najbardziej samodzielna nauką sensu stricte, wydzieloną z filozofii (tak jak m.in. fizyka).
    Metody nie wystarczą aby jakaś działalność była nauką.
 • Pleno
  19.10.2018 09:12
  Uważam że jest to krok w dobrym kierunku. Dobrze wiemy jak wiele złego dzieje się, gdy szerzy się te ideologię. Człowiek dziś atakowany jest z każdej strony, nie brak pseudo filozofów, manipulantow, którzy ze wszech miar pragną pozyskać człowieka dla swych małych i większych gierek. Szczególnie smutnym jest : gdy robi się mentlik w duszy i sercu zagubionego, doświadczonego szczególnym zranieniem. Potrzeba nam odpowiedzialności która jest wyrazem miłości, której tak wielu pragnie - miłości, bliskości a dostaje jej Karykature
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  6°C Wtorek
  noc
  5°C Wtorek
  rano
  9°C Wtorek
  dzień
  9°C Wtorek
  wieczór
  wiecej »