Komentarze 60
 • gut
  06.12.2013 14:16

  Współczuje ks.prof. Pawłowi Bortkiewiczowi za to co go spotkało - jednocześnie - wiem, że to co napiszę, łatwo się pisze przed monitorem komputera, kiedy samemu się nie doświadcza takich przykrości, ale ja się cieszę, że ks. Profesora spotykają takie momenty ponieważ to pokazuje, że ks. Profesor liczy się w debacie publicznej, że jest kompetentny, w tym co mówi, neomarksiści przez takie zachowania pokazują swoją bezradność, tak jak kiedyś marksiści jak pokazywali papieskie pielgrzymki gdzie jest rzekomo mało ludzi. Ks. prof. Tadeusz Guz jak ma mieć wykłady,w jakimś mieście to pan Janusz Palikot jeździ za nim i zdziera wszystkie plakaty informujące o wykładzie ks. prof. Tadeusza Guza. A więc to spotyka uczonych, którzy naprawdę maja coś dopowiedzenia i którzy są znani. Pozdrawiam. :-)

  • _jasiek
   06.12.2013 14:46
   _jasiek
   Tak, Pan Bóg wspiera nas bożymi ludźmi w tych trudnych czasach. Mylącym się stało, że po Soborze Watykańskim II zarzucono określenia "Kościół Walczący" na rzecz "Kościoła Pielgrzymującego", tymczasem walka z mocami zła nie ustaje, jak pisał to Święty Paweł, tak jest i dzisiaj i będzie do końca świata trwała walka z mocami ciemności.
  • Kasztan
   06.12.2013 15:57
   Taaa, zróbcie z niego męczennika za wiarę, przecież mógł zginąć! To prawdziwy cud, że nic mu się nie stało!
  • Ada
   07.12.2013 09:25
   pan ksiądz kompetentny???? nie ma p[ojęcia czym jest gender, zero naukowego obiektywizmu
 • jolka
  06.12.2013 14:34
  TO CO SIĘ DZIEJE W OSTATNIM CZASIE, JEST ŻENUJĄCE :((
  PODSTAWĄ KAZDEO PAŃSTWA, CAŁEJ NACJI TO RODZINA- ZDROWA, NORMALNA RODZINA! RODZINA NA KTÓRĄ SKLADA SIĘ MAMA(KOBIETA), TATA(MĘŻCZYZNA)I ICH WSPÓLNE POTOMSTWO!!!!TYLKO TAKI UKŁAD JEST W STANIE ZAGWARANTOWAĆ PRZETRWANIE NASZEGO GATUNKU!!! CHOĆ JAK PATRZĘ NA TO CO SIĘ DZIEJE, TO ZASTANAWIAM SIĘ CZY WARTO BYŚMY NADAL ISTNIELI?
  • TakieTam
   06.12.2013 15:14
   Pewnie, że warto. Nasz cel to życie wieczne - pamiętasz? Co tam gatunki. O to się nie martw, pomimo pozorów chaosu, na świecie nie dzieje się nic na co Pan Bóg by nie przyzwolił. A On nawet z wielkiego zła wyciśnie w końcu dobro.

   To kłamstwo diabla że to on wygrywa. Tak na prawdę to leży i kwiczy, tylko głośno. Nie daj się nabrać. Poza tym, może paruzja już na prawdę niedługo? Tym bardziej, zamiast się zamartwiać nad geopolityka, trzeba czym prędzej zasiąść do rachunku własnego sumienia, naprawy własnego serca i relacji z Przedwiecznym. Sprawy globalne lepiej pozostawić Jemu.

   Na pociechę polecam psalm 131 i 73.
 • operator
  06.12.2013 14:48
  Znam kilku takich młodych neomarksistów i mimo iż są wykształceni, przeczytali mnóstwo książek i są nawet na pierwszy rzut oka inteligentni to mają wspólną cechę która odróznia ich od innych młodych ludzi którzy jednak nie robią za "pożytecznych idiotów". Ci na ogół jeszcze studenci według mnie mają całkowicie zatracony instynkt samozachowawczy i nie tyczy to tylko ich naiwnej wiary w Marksa ale zycia w ogóle. w ogromnej wiekszości to studenci kierunków humanistycznych dodatkowo sfrustrowani bo świadomi czy chcą czy nie że pracy po ich kierunkach nie bedzie. Oby dobry Bóg zmiłował sie nad nimi i dopomógł zrozumieć w jakim sa błędzie.
 • gość
  06.12.2013 15:45
  Naród polski wnet wyginie, nie wyrwiemy się z kręgu głupoty. Przychodzi jakaś moda i obywatele polscy podążają za nią jak ćmy do światła. Na szczęście jest jeszcze garstka mądrych ludzi, którzy niemądrym i prowadzącym do samozagłady ideom nie ulegają, ale niestety głupota i powiązana z tym agresja przeważa w narodzie polskim.
  • goscimira
   07.12.2013 13:38
   Nie zgadzam się ze głupoty u nas więcej. Ona jest po porostu strasznie głośna i wrzaskiem dodaje sobie animuszu. I właśnie ten wrzask i agresja ją prawdopodobnie zgubi.
 • gosc\
  06.12.2013 15:52
  Kto to jest w pierwszym rzędzie ostentacyjnie malujący usta? Dziewczyna czy pedał? Ta postać ludzka wygląda na pozbawioną rozumu.Przeraża mnie to, że chorzy psychicznie ludzie domagają się jakichś praw i chcą narzucać trzeźwo myślącym swoje racje. Ludzie - zwracam się do wyznawców ideologii gender, idźcie się leczyć psychicznie, to jest najlepsza rada dla was.
 • prof.
  06.12.2013 18:18
  To jakieś kompletne zdziczenie wszelkich obyczajów. Gender okazuje się zatem dyktaturą, chałturą pseudonaukową i grupą zupełnie oderwaną od rzeczywistości. Współczuję takiej szerokiej utracie rozumu....
 • Budrys
  06.12.2013 18:47
  Inny punk widzenia:

  http://www.tvn24.pl/awantura-o-gender-na-uniwersytecie-ekonomicznym-policja-razila-pradem,377467,s.html
 • Weronika
  06.12.2013 18:57
  Zwolennicy gender to ludzie prymitywni. Jaka ideologia, taka kultura. Wszelkiej maści totalitaryści nie dopuszczają do głosu tych, którzy się z nimi nie zgadzają. Zamiast argumentów naukowych (takich przecież nie posiadają) usiłują zakrzyczeć inaczej myślących, a najchętniej by ich pozabijali. Nie zdają sobie sprawy, że im głośniej będą narzucać swoje absurdalne idee, tym większą wzbudzą niechęć swoim zachowaniem.
  • Budrys
   06.12.2013 19:10
   A nie uważasz, że tak samo robią Ci, którzy są temu przeciwni, którzy wierzą w jakąś diabelską "ideologię gender", która ma zniszczyć świat?
   • TakieTam
    07.12.2013 09:28
    To nie jest wiara, że gender niszczy, to obserwacja. Z obserwacji wynika wnioskowanie.

    Tak szczerze, na jakich to przesłankach powstało przekonanie o tym, ze płeć jest tworem kulturowym? Jakie to obserwacje czy badania doprowadziły do postawienia takiej tezy? Otóż taka teza musi być przeforsowana wbrew logice, obserwacji i zdrowemu rozsądkowi bo to brakujący puzel do przyzwolenia na wszystkie możliwe dewiacje. Trzeba też koniecznie rozmontować ten drażniący wyrzut sumienia jakim jest rodzina.

    Każdy w środku wie jaka jest prawda, trzeba się tylko postarać, żeby to co mogłoby tę prawdę z czeluści umysłu na nowo przywołać wypchnąć poza nawias codzienności. Tak, żeby ktoś przypadkowo na nią się nie natknął. Przyklepać dobrze "postępem" i zakleić "fanatyzmem". Niech prawda siedzi cicho i nie razi po oczach.
   • goscimira
    07.12.2013 13:41

    Problem w tym, że nikt nie wierzy w diabelską ideologię gender. Nie musi. Ona istnieje naprawdę. I tak jak było z ideologią komunistyczną, to co miało bronic zabija. Ba zabija nawet swoich gdy nie klaszczą równo.
 • myśląca
  06.12.2013 19:15
  No cóż , nie wytrzymują na argumenty . Pani prof Środa dostaje wypieków u pana Lisa , a Jej
  uczniowie na wykładzie . Ale popatrzcie państwo
  na te osoby .Są ludźmi ogromnie , ogromnie zakompleksionymi i zagubionymi . Bronią czegoś,
  czego tak naprawdę nie ma .
  Szkoda mi ich i ich wieczności .
  Trudno tupaniem i hałasem cokolwiek udowodnić .

  • Budrys
   06.12.2013 19:23
   Ale czego nie ma?

   Uważasz, że nie ma czegoś takiego jak płeć kulturowa?
  • Budrys
   06.12.2013 19:35
   Ale czego nie ma?
   Uważasz, ze nie ma płci kulturowej?
   • Scott
    06.12.2013 21:18
    A historia kultury? słyszałeś? Jak tak, to bys wiedział ze kultura nie bierze się znikąd. Ludzie tworzą otaczający świat tak, aby był urzeczywistnieniem tego co maja w środku. Wiec biologia tutaj mocno decyduje. Natomiast samo to pojęcie"płci kulturowej" jest jakaś nowomowa, jakby to kultura tworzyła człowieka, a nie człowiek kulturę. Na dodatek samo słowo kultura, kojarzone zawsze bardzo pozytywnie, człowiek kulturalny to przecież duży pozytyw... Tutaj ma jakiś inny wydźwięk, jakby do czegoś zmuszała? Totalna masakra i pomieszanie elementarnych pojęć.
   • danusia
    07.12.2013 01:16
    nie ma. jest po prostu kultura. która może się komuś nie podobać, ale jak dusza chora to wszystko się nie podoba.
   • _jasiek
    07.12.2013 13:11
    _jasiek
    Nawet jak gdzieś, kiedyś, ktoś wpadł na podobny pomysł, to wymarł bezpotomnie.
   • goscimira
    07.12.2013 13:50
    Ja nie uznaję płci kulturowej. Co najwyżej mogą to być odczucia psychiczne, a te najczęściej (piszę najczęściej, nie zawsze)mają podłoża związane z zaburzeniami nierzadko spowodowane złym dzieciństwem.
    Jak się przebiorę za królika i będę wierzyć że nim jestem naprawdę to i tak nie będę kicać po trawie. Futerkiem nie obrosnę choćbym nie wiem jak chciała. A jeśli będę przekonywać ludzi że czuję się królikiem, to mnie po prostu umieszcza w sanatorium i nie pomoże mi mówienie, że to moja "płeć kulturalna"
 • Maciej
  06.12.2013 19:17
  Po obejrzeniu filmu można zauważyć że całe zajście spowodowali może nie ideolodzy gender lecz grupa "naćpanych" młodych feministek które chciały się popisać swoją kulturą.Czy ten film nie nagrywał zwolennik gender bo zachowanie prowokacyjne pana i malującej się kilka razy " kobiety" są na pierwszym planie?
  Inną sprawą jest że osoba która wprowadzała w wykład powinna nauczyć się dobrze czytać i posiadać odpowiednią dykcję.
  Postawa ks.Bortkiewicza w tej sytuacji była wspaniała!

 • Adrian Pe
  06.12.2013 21:10
  Faszyści z LGBT nie przejdą!
 • maja
  06.12.2013 21:27
  przyszla mi do glowy szalona mysl: a co jesli to normalni ludzie przebrali sie zeby uswiadomic wszystkim jak swirnieta jest ideologia gender? tak wyglada efekt genderowania i nie sadze zeby ludzie przy zdrowych zmyslach chcieliby miec udzial w takiej przyszlosci...moze dzieki temu wielu przemysli temat? W takim przypadku szacunek dla przebierancow:)
 • ~`beer-en-baum
  06.12.2013 21:30
  Teraz przynajmniej widać, kto reprezentuje gender i jaka to banda pajaców. Ten, co się "brandzlował" szminką przed wykładem, a potem wyskoczył w złotej sukience, to jedynie rasowy i klasyczny reprezentant...
 • El sol 94
  06.12.2013 21:41
  Specjalnie dla tych pederastów należałoby przywrócić jednostki ZOMO. Dziwi mnie czemu ten/ta/to w sukience chodziło swobodnie po sali i nikt go nie zatrzymywał. Pora odpowiedzieć lewakom tak jak na to zasługują
  • AnnaNN
   07.12.2013 18:39
   Zasługują na modlitwę i chrześcijańską miłość bliźniego. Sprzeciwiajmy się czynom, ale nie potępiajmy ludzi, choć to niewiarygodnie trudne.
 • Budrys
  06.12.2013 22:36
  @Scott : Ale ja nie mówię, że kultura bierze się znikąd. Kultura natomiast kształtuje człowieka, w o wiele większym stopniu niż biologia. Słyszałeś o fa'afafine?
 • Anes
  06.12.2013 23:25
  mnie interesuje kim był pan który dał sygnał rozpoczęcia tego!ten pan nie wygląda na młodego gniewnego...widać to w 13:50 minucie
 • Anes
  06.12.2013 23:32
  mnie ciekawi kim jest pan który dał sygnał do rozpoczęcia tej "akcji" - widać to w 13:50 minucie -wcale nie wygląda na "młodego gniewnego"...
 • Tomeek
  07.12.2013 00:32
  Co tu komentować, prostactwo, chamstwo. Tym ludziom pomylił się przystanek Woodstock z aulą uniwersytecką, a może byli na ćpani, a może Gazeta Wyborcza im zapłaciła. Co za czasów dożyłem....
 • Budrys
  07.12.2013 00:43
  @Scott : Ale ja wcale nie twierdzę, że kultura bierze się znikąd. Tworzy ją człowiek.
  Ale tak samo kultura "tworzy" człowieka. To kim jesteś w dużej mierze zależy od kultury środowiska, które cie otacza.

  A słyszeliście o czymś takim jak fa'afafine, kathoey, hidźra, winkte, xanith, muxe, dziewica kanunu?
 • XYZ
  07.12.2013 08:25
  WPolityce Marzena Nykiel pisze o dość szczególnej grupie osób:
  Jednym z ... jest dr Andrzej W. Nowak z wydziału Filozofii Uniwersytetu Adama Mickiewicza. To właśnie on podaje Nestorowi [człowiek w sukience podskakujący na stole] komórkę-lusterko, by ten mógł ostentacyjnie malować sobie usta, chcąc sprowokować ks. prof. Bortkiewicza. Na filmie widać, że podtrzymuje chłopaka na duchu przed sukienkowym występem ...
  Obok Nowaka zaprzyjaźnione grono działaczek-formatorek. Siedząca obok niego Aleksandra Sołtysik-Łuczak ... była organizatorką poznańskich Dni Równości i Tolerancji. Jest także sygnatariuszką listu Kongresu Kobiet do papieża Franciszka. ... poparciem, jakiego udzieliła Ewie Wójciak, dyrektor "Teatru Ósmego Dnia", ... skomentowała wynik konklawe słowami: "No i wybrali ch... na papieża".
  Obok niej zasiada dr Marta Mazurek ... wykładowca Gender Studies UAM. Napisała doktorat z literatury gejowskiej lat 80. i 90. XX w., należy do Rady Naukowej Interdyscyplinarnego Centrum Badań Płci Kulturowej i Tożsamości. Sympatyzuje z Ruchem Palikota i również broniła Ewy Wójciak.
  W zaprzyjaźnionym gronie anarchistów zasiadł też Maciej Duda ... prowadzący w ramach Gender Studies UAM zajęcia z „gender mainstreamingu”. Prowadzi warsztaty feministyczne dla urzędników i urzędniczek, pracowników instytucji prywatnych, nauczycieli i nauczycielek, studentów i uczniów.

  Cytat za: http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-marzeny-nykiel/68945-chcesz-byc-nietykalny-zostan-anarchista-gejem-lub-genderysta-kto-stoi-za-atakiem-na-ks-bortkiewicza-zagadka-zlotej-sukienki-rozwiazana
  • west
   09.12.2013 13:44
   Prezentacja "naukowców" dokonana przez XYZ ukazuje nam nieco inny aspekt całego zamieszania. Ci państwo "naukowcy" wykształcili się za nasze pieniądze, pracują opłacani z naszych pieniędzy. Skoro więc lekką rączką sięgają po nasze pieniądze za swoją pracę, powinni się poczuwać do obowiązku pracy na rzecz społeczeństwa, nie zaś PRZECIW NIEMU.
   W takiej sytuacji jaką ostatnio obserwujemy. nasze władze ( o ile są naszymi)powinny momentalnie za taką pracę podziękować.
   Wszędzie szuka się oszczędności. Tu mamy piękny przykład marnotrawienia pieniędzy PODATNIKÓW. Przecież państwowe uczelnie są na naszym utrzymaniu nie na unijnym sponsorowaniu. A gdyby nawet. Unia to także MY.
   • _jasiek
    11.12.2013 22:22
    _jasiek
    No to ci od ryżego stracą poparcie na uczelniach. Przecież to głupiątko co było do niedawna ministrą od nauki też tytuł profesorki sobie załatwiło.
 • Piotr
  07.12.2013 09:01
  Oto mamy przykład ,jak diabeł rządzi człowiekiem. Wystarczy powiedzieć kilka słów prawdy ,a ON już jest. Szkoda tylko tych ludzi ,którzy godzą się na Jego działania.
 • Izka
  07.12.2013 09:23
  ten ksiądz zachowuje się i wygląda jak HOMOŚ żalosny facet
 • Obywatel
  07.12.2013 09:59
  Wczoraj hitlerowcy
  dzisiaj genderowcy

  lewica niejedno ma imię

  walka ras
  walka klas
  walka płci

  nazizm
  komunizm
  feminizm
 • dongiacomo
  07.12.2013 12:22
  a mnie zastanawia co innego. ambiwalentny stosunek do takich wydarzeń. piszę takich, ponieważ nie chodzi tylko o to opisane powyżej. dzisiaj panuje wielkie oburzenie, że zakłócono wykład księdza i pisze się, o wykładzie, "którego boją się homoterroryści". a ja mam pytanie: czego bali się ci, którzy zakłócili (w identyczny sposób) wykład baumana? jaka jest różnica? że tamci są nasi, to robią dorą robotę, a ci nie, to robią źle?? przeraża mnie na tak zwanej prawicy brak konsekwencji. albo dajemy pozwolenie na tego typu sytuacje (jak to zrobił ziemkiewicz w przypadku baumana twierdząc, że jest to część demokracji), albo całkowicie zabraniamy i potępiamy.
 • ROZUM
  07.12.2013 12:27
  Czy chamstwo i prostactwo ma rządzić POLSKĄ?! Za zakłócenie wykładu sprawa karna! Homosie nie będą panować w normalnym społeczeństwie. GENDER to prowokacja i szmelc ideologiczny. Naród bez zasad i wartości umiera i znika! Dajmy odpór, walczmy o dobro zdrowej rodziny! GENDER out off my home!!!
 • Fryderyk
  07.12.2013 12:41
  Lewactwa i LGTB należy pozbyć się wg instrukcji zawartej w Koranie
 • Ania_z_zielonego_wzgórza
  07.12.2013 15:28
  właśnie,dobrze w tytule napisane-gender udaje tolerancyjne, a jak ktoś się ośmieli im zaprzeczyć to tak reagują. Histerycznie,bo wiedzą, że jak nie będą histeryzować i siać paniki o rzekomych prześladowaniach LGBT, to się na powierzchni nie utrzymają
 • Kuba
  07.12.2013 15:44
  Ci ludzie są już tak opętani, że po prostu zgłupieli. Czy jeśli oni mają swoje spotkanie to ktoś z nas wierzących wchodzi im do sali i przerywa albo zakłóca?? Raczej nie.
  Przecież Pan Bóg nie stworzył "Bolka i Lolka" tylko Adama i Ewę i tak powinno to wyglądać. Ci ludzie są chorzy, bo to jest choroba. Niedawno Gość Niedzielny pisał o chłopaku który się nawrócił z homoseksualizmu i zamieścił swoje świadectwo nawrócenia na facebooku, a administratorzy facebooka je usunęli. A gdyby napisał, że jest gejem i podobają mu się chłopcy to by pewnie klikano mu żenujące "lubię to".
  Albo ten list feministek do Papieża Franciszka, no po prostu aż szkoda gadać, aż wstyd, że to się w Polsce dzieje.
  Na pytanie aby powiedzieć jaki jest największy Polski autorytet pewnie 90% powiedziała by, że Jan Paweł II. Tylko czy te osoby cokolwiek z Jego nauki zapamiętali?? Czy te osoby żyją według tego co mówił??
  Przecież Jan Paweł II nie głosił, że geje i lesbijki to super sprawa, to choroba umysłowa której źródłem jest diabeł.
 • Beata
  07.12.2013 16:06
  Ja tylko chcę podziękować ks. Bortkiewiczowi i Władzą Uczelni za ten wykład, dziękuję studentka antropologii kulturowej.
 • Kasia
  07.12.2013 23:16
  Biedni ludzie. Potrzebują dużo modlitwy. Jutro Mateczka (Maryja) daje nam szczególną łaskę 12.-13. godz. "Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą". Walczmy o nich aby otrzymali wiele Miłości.
 • konsekwencje
  08.12.2013 15:09
  Ciekawe, czy ci studenci zostaną relegowani z uczelni...? (o ile to byli ich studenci)
  Przydałoby się chyba zwrócenie uwagi na taką możliwość władz uczelni.
 • Bogdan
  11.12.2013 10:24
  Smutne.... Osoby które powinny uczyć i wychowywać biorą udział w takim cyrku. Studenci protestujący krzyczą wolność słowa - ale chyba tylko swojego. Uczelnia pozwala na coś takiego swoim pracownikom. Dodatkowo co proponuje gender !? Swobodę decydowania o życiu i śmierci ! Swobodę seksualną od ... może od urodzenia bo od poczęcia będzie kłopot.
  Mieszkając w tym kraju wstydzę się za to na co pozwala się tu robić. Rozbijając podstawową jednostkę - rodzina - idziemy w kierunku ludzkiej psychozy i choroby która kiedyś objawi się swoją potęgą. Pytanie do tych co za tym są - komu podziękują przyszłe pokolenia !?
  Dziękuje i pozdrawiam tych co za normalnością.

 • Me
  12.12.2013 12:02
  Smutne, wykładowcy swoich studentów wystawiają na pośmiewisko, uczelnia (macierzysta owych pedagogów) powinna wyciągnąć konsekwencje z tak nagannego zachowania!!! Takie zachowanie osób z tytułem doktora??? Schyłek cywilizacji zachodniej , dramat!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  0°C Poniedziałek
  noc
  0°C Poniedziałek
  rano
  3°C Poniedziałek
  dzień
  4°C Poniedziałek
  wieczór
  wiecej »