Komentarze 5
 • Stanisław_Miłosz
  18.04.2017 13:07
  Szariat nie przewiduje demokracji, jest mu bezwględnym wrogiem, w islamie państwo ma być - wzorem państwa Mahometa i jego następców kalifów - autokratyczne. Tylko autokrata - jakby go na przestrzeni wieków nie zwano: kalifem, sułtanem, szachem, emirem itd., czasem też zbiorowy: wojskowa junta - jest gwarantem 'pokoju', czyli islamu. I dla muzułmanów, i z pragmatycznych względów, dla bydła w rodzaju chrześcijan, żydów, jazydów, pogan-kafirów itd. Taka kultura. Islamską 'wiosną' 'rząd światowy' ('planetarianie', ten od NWO) usunął - to prawda, oprawców dla swoich przeciwników - Kadafiego w Libii, Husseina w Iraku i paru innych i zaczęło się piekło.
 • Awa
  18.04.2017 17:14
  Chyba jakieś inne telewizje oglądałam.Właściwie nie oglądałam , bo w święta nawet ja chciałam od tego odpocząć.Cos tam jednak do ucha wpadło.W Do rzeczy artykyl o młodych wykształconych i cytat z jednego z nich:,,dlaczego święta Wielkanocne muszą być zawłaszczane religijnie"Przyznaje ,że przysłowiowa szczęka opadła mi na podłogę
 • Gość
  19.04.2017 06:25
  sie Pan mylisz.Sprawa Toska wzbiera jak wulkan...nawet kaczynski juz dostrzegl,ze wszystko zniszczyl.Wojska nie ma wywiad oddany w rece wrogow a polscy agenci w internecie czekaja na miejsce w wiezieniach i wyroki...czegos tak destrukcyjnego to zaden kraj nie uczynil.Klamstwa smolenskie to nic przy tym bo ludzi sluzacych Polsce w majestacie Rzeczypospolitej wydano na smierc rujnujac na wieki wiarygodnosc Polski.
 • opodal
  19.04.2017 08:52
  My z innego świata ? tak ,ale prywatnie jak...ksiądz przyjdzie po kolędzie ,jak trzeba iść w procesji Bożego Ciała to już rzadziej , a tak w ogóle to jesteśmy z tego świata bo kierujemy się prawem tego świata , normami społecznymi tego świata i upodobaniami tego świata ... a mamy inne prawa niż te z tego świata ? nie mamy ,więc nasze "nie z tego świata" jest tylko wtedy kiedy "chodzimy " do kościoła , innej rzeczywistości nie z tego świata nie ma. K.k. to głównie liturgia i tylko liturgia [ a całym szacunkiem do Redakcji ]

  Co w tym dziwnego Panie Redaktorze ? przypominamy trochę ludy pierwotne do których wdziera się cywilizacja ,mimo woli "łapią" język przybyszy np. angielski czy portugalski nie dlatego by nie kochali własnego języka ale dlatego ,że nie mają własnego piśmiennictwa .
  My w zasadzie oprócz liturgii i terenów przyległych...nie mamy niczego , więc niewypowiedziana wprost sugestia Pana Redaktora o tym , wszystko WRÓCI DO POWIELKANOCNEJ NORMALNOŚCI jest słuszna .

  To się powtarza ...wiwaty podczas homilii Jana Pawła II parę dni i powrót do TEGO CO JEST MATERIALNE .


  Człowiek jest duszą i materią jednocześnie , ok . ale w JAKIM STOPNIU !!! obawiam się ,że my k.k. przeszacowaliśmy moc pierwiastka ducha w życiu społecznym , a skutki ...j.w.
  A owo "my" to kto ? całość kościoła czy jedynie duchowieństwo ? drobniutka liczebnie i bardzo wyizolowana społecznie [ takie odnoszę wrażenie ] część kościoła ? no właśnie...jeśli moja teza jest słuszna to wszystkie te elementy układanki , mozaiki naszej niemocy społecznej pasują do siebie jak ulał .

  pozdrawiam.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Komentarze do materiału/ów:

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  14°C Niedziela
  noc
  11°C Niedziela
  rano
  15°C Niedziela
  dzień
  17°C Niedziela
  wieczór
  wiecej »