Komentarze 39
 • Gość
  09.06.2017 09:47
  Żałosne zakłamanie, które obali ten rząd. Aptekarze jako eksperci....Rada naukowa Ordo Iuris o leczeniu przedstawia stanowisko zakłamane - nie dziwota w składzie socjologowie, prawnicy i chemicy etc plus 2 oszołomskich ginekologów. Myślicie że na ginekologii w tym kraju zna się tylko kilku ginekologów??? Ginekolodzy - oprócz Chazana - się pukają po czole. Ta substancja aktywa stosowana w EllaOne jest stosowana także w leczeniu mięśniaków u kobiet. Tylko, że w ElloOne jest jej ok 5 mg a w tych leczących mięśniaki 200 mg (!!!) i kobiety leczone takimi wysokimi dawkami normalnie utrzymują ciążę a dzieci rodzą się zdrowe. Reszty mi się już nie chce tłumaczyć bo już było milion razy tłumaczone. Ordo Iuris pokażcie jakie jest stanowisko Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego cwaniaki!!!! Jeśli to przejdzie PiS już nie wygra wyborów. Do władzy dojdą inne ugrupowania i pierwsze co zrobią zmienią te bzdury. Ludzie tego nie podarują. Tak jak bzdur Godek i zapisów Ordo Iuris o ratowaniu kobiet przy "bezpośrednim zagrożeniu życia matki". Demokracja to wspaniała rzecz. Jeśli władza odjeżdźa od rzeczywistości demos - suweren - zmiata z pokładu takich....
  • Gość
   09.06.2017 15:29
   sorry widzę, że zżarło mi kawałek tekstu w poście: EllaOne ma 30 mg a 5 mg pisane było przy leczeniu włókniakomięśniaków - od 5 mg do aż 200 mg przy masywnych mięśniakach. Poza tym gdy w 1999 roku na Węgrzech preparaty antykoncepcji awaryjnej zostały dopuszczone do sprzedaży bez recepty, liczba aborcji wśród dziewcząt młodszych niż 18-letnie spadła o połowę, a wśród kobiet powyżej 18. roku życia - o 30 proc.
 • Gość
  09.06.2017 10:55
  Ordo Iuris zajmijcie się wycofaniem ze sprzedaży BEZ RECEPTY generyków viagry dla mężczyzn. Poczytajcie ulotkę tych preparatów. Zagrożeniem i powikłaniami stosowania tego jest między innymi ZGON i szereg innych powikłań. A przecież sterowanie swoim wzwodem to takie nieuporządkowanie w sferze seksualnej.... Tu wam nie przeszkadza? Chcecie tylko kontrolować kobiety w stylu Franco? Ewangelizacja nie wystarcza? - trzeba użyć prawnych opresji. Wasze zakłamanie bije REKORDY.
 • Gość
  09.06.2017 12:00
  Żądam żeby Ordo Iuris zmusiło rządzących - zwłaszcza Radziwiłła - do wycofania z wolnej sprzedaży tamponów. Powinny być tylko na receptę, a użytkowanie powinno być pod nadzorem lekarza. W ulotce wyraźnie jest napisane, że podczas użytkowania może dojść do zespołu wstrząsy toksycznego - (TSS, ang. Toxic Shock Syndrome) oraz anafilaktycznego który może skutkować zgonem i to nagłym. Powodzenia Ordo Iuris.
 • Gość
  09.06.2017 12:08
  Chazan aborter jak robił doktorat i habilitację przez lata swojej kariery to mu jakoś sumienie nie przeszkadzało. Jak już doszedł do wszystkiego w karierze to sobie przypomniał że ma sumienie. Co za hipokryzja.
 • TomaszL
  09.06.2017 13:16
  Pomijając całą dyskusje o działaniu tego typu tabletek mnie uderza hipokryzja pewnych środowisk postulujących dostęp do tego typu środków dla dzieci od 15 roku życia , zakazując im jednocześnie sprzedaży np. piwa bezalkoholowego.
  • Gość
   09.06.2017 13:53
   Wspaniale, że przytaczasz ten przykład. Pokazuje on jak "skuteczne" są zakazy regulowane prawnie. Alkoholizm pomimo zakazu sprzedaży alkoholu poniżej 18 r.ż. KWITNIE wśród nieletnich.
   • TomaszL
    09.06.2017 15:18
    Czy picie alkoholu przez nieletnich (pomijając absurd zakazu picia piwa bezalkoholowego) jest w Polsce uważane za dobro?
   • Gość
    09.06.2017 16:04
    a co ma jedno do drugiego? wspominasz o granicy wieku per analogiam. To ci wskazuję, że prawne regulacje nie działają. Jak masz takie poglądy co do tego preparatu to ewangelizuj a nie forsuj siłowe rozwiązania prawne które w dodatku nie będą dotyczyć nigdy ciebie tylko innych czyli kobiety. Preferujesz siłowe rozwiązania a nie ewangelizację? tak samo gorliwie i z powodów swojej wiary się zajmujesz zdrowiem mężczyzn jak kobiet? pewnie tak i dlatego już jesteś przeciw sprzedaży bez recepty generyków viagry. Bo ma szkodliwe działanie i eksperymentują z nią też nieletni chłopcy. Jakieś podpisy zacząłeś już zbierać w tej sprawie po Mszy św.? Na pewno.
   • TomaszL
    09.06.2017 16:23
    @Gość - a co ma wspólnego zdrowie kobiety z środkiem zapobiegającym ciąży, w tym zagnieżdżeniu zapłodnionego zarodka?

    Jeżeli zakładamy ze ciąża jest chorobą to wtedy zapobiegamy tej chorobie tak jak każdej innej czyli w tym wypadku nie współżyjemy. Bo ciąża co do zasady jest wynikiem współżycia.

   • Gość
    09.06.2017 16:57
    @TomaszL ile masz lat?
   • Gość
    09.06.2017 17:14
    @TomaszL najlepszym sposobem zapobiegania ciąży jest stres:
    http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/532471,abp-hoser-o-ciazy-z-gwaltu-stres-jest-tak-silny-ze-do-zaplodnienia-dochodzi-rzadziej.html
   • TomaszL
    09.06.2017 20:34
    "@TomaszL ile masz lat? " - wystarczająco dużo aby wiedzieć skąd się biorą dzieci. Natomiast uważam, iż antykoncepcja przed, w trakcie i po wyrządza wielka krzywdę kobietom, bo daje złudne poczucie tzw. bezpiecznego seksu. Bezpiecznego, czyli nie grożącego ciążą - czyli okazuje się że ciąża i dziecko dla kobiet są jakimś zagrożeniem.

   • Gość
    09.06.2017 21:20
    @TomaszL twoja opinia o antykoncepcji jest twoja i nie narzucaj jej innym. Zajmij się swoim zdrowiem, płodnością, współżyciem seksualnym bądź czystością itp. Kobiety to dorosłe osoby gdybyś nie zauważył a w kraju nie ma islamu gdzie kobiety nie mają praw do swojego głosu i swoich decyzji o sobie.
   • Ania
    09.06.2017 21:26
    @TomaszL zajmij się płodnością i zdrowiem co najwyżej swojej żony żeby sobie "szkody nie wyrządzała". Reszta populacji kobiet na pewno będzie wdzięczna za nie wtrącanie się do ich decyzji poprzez łamanie ich prawa wyboru w demokratycznym przecież państwie.
   • TomaszL
    10.06.2017 10:40
    @Gość, @Ania: po pierwsze antykoncepcja nie jest sprawą kobiety, a współżyjących ze soba kobiety i mężczyzny.
    Po drugie skandalem było dopuszczenia do sprzedaży "pigułek po" osobom poniżej 18 roku życia, ponieważ w ten sposób pozbawiano rodziców prawnej opieki na swym dzieckiem.
    Po trzecie słusznie MZ stara się wprowadzić ograniczenia w dostępie do tego typu środków. Ma pełne prawo to robić.
    A po czwarte jako obywatel demokratycznego kraju mam pełne prawo do swobody opinii i wypowiedzi, więc nie rozumiem o co Wam chodzi z tym narzucaniem innym? To ze moje zdanie może się Wam nie podobać nie upoważnia do negowania prawa wypowiedzi.
   • Gość
    10.06.2017 11:55
    Prymas Polski Abp. Wojciech Polak na temat narzucania innym swoich religijnych przekonań: "Jak dodał prymas Polski, "żadne dyscyplinowanie wiernych przez księży nie jest istotą naszej chrześcijańskiej wiary".
    – Jeżeli mówimy o tym, że trzeba przypominać o pewnych zasadach, o tym, co wypływa z przyjęcia tej chrześcijańskiej nadziei, z przyjęcia tej optyki Chrystusa zmartwychwstałego, pobudzić nasze serca do tego, żeby nie usnąć, żeby się zaangażować, pójść dalej, żeby przyjąć wobec drugiego człowieka postawę otwartej gotowości do pomocy do zaangażowania, do bycia z drugim, no to myślę, że do tego można zachęcać. O innym dyscyplinowaniu nie może być mowy – zaznaczył abp Wojciech Polak dodając, że "wiara nie wiąże się z jakimś dyscyplinowaniem nawet naszego sumienia, naszego serca”.

    – Wiara wiąże się otwarciem, przyjęciem daru i łaski. Pan Bóg do nas w te święta przychodzi z wielkim darem i z wielką łaską, której my żadną dyscypliną, innymi zabiegami, zaciśniętymi zębami nie jesteśmy w stanie wysłużyć – wyjaśnił.
    http://telewizjarepublika.pl/prymas-polski-mocno-o-uchwale-dot-objawien-fatimskich-takie-akty-powinny-byc-w-kosciele-a-nie-w-sejmie,47233.html
    PS. współżyjesz z tym wszystkimi kobietami którym chcesz narzucić swoją opinię o antykoncepcji skoro to sprawa współżyjących ze sobą kobiety i mężczyzny? Chyba jednak nie. Więc nie wtrącaj się w nie swoje sprawy.
   • Gość
    10.06.2017 14:33
    @TomaszL coś ci sie pomyliło.... w tym kraju nieletnie dzieci które maja 15 lat mogą samodzielni nie wyrazić zgody na zabieg w szpitalu mimo zgody rodziców. Niepełnoletni w wieku np. 15 mają prawo do tego, żeby rodzica nie było podczas badania jeśli to ich krępuje. Podczas rozwodu sąd bierze pod uwagę zdanie dzieci w takim wieku jeśli jasno wyrażają chęć z którym rodzicem chcą mieszkać. To nie są kilkulatki.... TomaszuL. Twoja "amiszowa" wizja świata jest twoja i nie narzucaj jej innym. Możesz sobie o niej opowiadać, glosić ja bo jest wolność słowa w tym kraju ale narzucać innym przez prawo swoją wolę i wizje to już jest głębokie nieporozumienie rodem z komunizmu niestety.
   • TomaszL
    10.06.2017 14:51
    @Gość - proponuję najpierw lekturę o nazwie "USTAWA z dnia 5 grudnia 1996 r.
    o zawodach lekarza i lekarza dentysty" Art. 32 i Art 34.
    A po drugie głoszenie swoich poglądów nie jest narzucaniem swojej woli, więc po co ciągle wypisujesz że coś narzucam?

    Natomiast MZ w ramach ustawowych ma prawo do tego co robi i jeżeli jest inaczej zawsze możesz na drodze prawnej dochodzić swoich racji. Na tym polega państwo prawa.
   • TomaszL
    10.06.2017 14:53
    "współżyjesz z tym wszystkimi kobietami którym chcesz narzucić swoją opinię o antykoncepcji skoro to sprawa współżyjących ze sobą kobiety i mężczyzny? Chyba jednak nie. Więc nie wtrącaj się w nie swoje sprawy"
    Głoszenie swojej opinii nie jest wtrącaniem się w cudze sprawy. Więc o co Tobie konkretnie chodzi?
   • Gość
    10.06.2017 15:25
    @Tomaszl głoś sobie ile chcesz ale nie narzucaj innym ustawowym trybem decyzji dotyczących ich sumienia, zdrowia i życia. Bo jak na razie to czytuję, że popierasz zmiany w ustawodawstwie w tym zakresie polegające na nakazie i kontroli na swoją modłę w tych kwestiach. I na tym kończę. Tacy jak Ty jeśli przeforsują zmiany za tego rządu to tym samym go obalą....
   • Gość
    10.06.2017 18:27
    @TomaszL poniewaz takie są przepisy Ministerstwa Zdrowia, które ma prawo takie ustanawiać ustawowo. @TomaszuL proszę o podanie ilości poronień spowodowanych EllaOne. Konkretne cyfry wraz ze źródłem czyli poważnymi badaniami udowadniającymi ten fakt, że poronienie było skutkiem podania EllaOne. Badań opublikowanych w recenzowanym periodyku medycznym z Impact Factorem.
   • TomaszL
    10.06.2017 19:24
    "proszę o podanie ilości poronień spowodowanych EllaOne" - naprawdę chcesz o tym dyskutować po Twojej wtopie z polskim systemem prawnym?
    Jeżeli tak, to proszę zdefiniuj czym jest wg Ciebie poronienie.
  • Gość
   10.06.2017 15:14
   @TomaszL proponuję najpierw poczytać ustawę o prawach pacjenta.
   • TomaszL
    10.06.2017 17:44
    "w tym kraju nieletnie dzieci które maja 15 lat mogą samodzielni nie wyrazić zgody na zabieg w szpitalu mimo zgody rodziców."

    Po pierwsze nie 15, a 16 lat. Po drugie w takim wypadku decyzja należy do sadu opiekuńczego. Po trzecie zawsze wymagana jest zgoda opiekuna (co do zasady prawnego).

    Więc czemu nie była wymagana zgoda opiekuna prawnego przy "pigułce po" ?
   • Gość
    10.06.2017 18:30
    @TomaszL odpowiedź wyżej. Komputer mi przeskoczył do innego okna w trakcie odpowiedzi. Tak wiec ponieważ lubisz liczby i twarde dowody odpowiedz na zadane pytanie w poście wyżej na temat liczby poronień po EllaOne.
   • Gość
    10.06.2017 18:40
    @TomaszL bo tak zdecydowało Ministerstwo Zdrowia do czego miało prawo jak sam przyznajesz. Bo dziewczęta w wieku 15 lat są płodne biologicznie. Maryja wychodząc za Józefa miała ok. 14 lat. Bo dziewczęta w tym wieku także bywają gwałcone. Bo współżyją często z własnej woli.
   • TomaszL
    10.06.2017 19:22
    Kuriozum tej decyzji polega na fakcie, iż aby dziewczynka (płodna) w wieku lat 15 mogła mieć przepisane środki antykoncepcyjne przez lekarza musi mieć zgodę rodzica (a być może nawet obojga rodziców).
    Co ciekawe nikt dziewczynce 15 letniej nie sprzeda ani piwa, ani papierosów. I oczywiście MZ nie ma żadnego prawa ograniczania władzy rodzicielskiej. To może jedynie ustawodawca lud sąd.

 • Gość
  09.06.2017 16:37
  Proszę o podanie ilości poronień spowodowanych EllaOne. Konkretne cyfry wraz ze źródłem czyli poważnymi badaniami udowadniającymi ten fakt, że poronienie było skutkiem podania EllaOne. Badań opublikowanych w recenzowanym periodyku medycznym z Impact Factorem.
 • Gość
  09.06.2017 16:56
  EllaOne nie jest zakwalifikowana jako środek wczesnoporonny przez czuwające nad tym instytucje.
 • Gość
  10.06.2017 18:45
  https://dominikanie.pl/2014/01/spor-o-grzech-i-spowiedz/ ---> cyt.: "W swoim czasie istniała koncepcja grzechu śmiertelnego i (w każdym swym rozmiarze), według której w niektórych dziedzinach ilościowo drobny wymiar sprawy nie chroni przed grzechem śmiertelnym. Taką dziedziną miała być seksualność. Otóż dość precyzyjnie brzmiące VI przykazanie (Nie cudzołóż!) rozciągano na wszelkie przejawy nieporządku (czy też po prostu trudności) w sferze seksualnej, które z kolei ex toto genere suo uważano za grzech śmiertelny. Efekt jest taki, że chociaż Pan Jezus nic nie mówił o masturbacji i antykoncepcji, a bardzo dużo nauczał np. o przebaczeniu, to w konfesjonałach oraz na katolickich portalach rozmawia się dużo więcej o masturbacji i antykoncepcji niż o przebaczeniu. Ciekawe, że o masturbacji (onanizmie) w ogóle nie mówi się w Biblii. Historia Onana bowiem (Rdz 38,1nn) dotyczy stosunku przerywanego będącego wynikiem niechęci do wypełnienia prawa tzw. lewiratu, a nie masturbacji. Do powstania pewnej obsesji na tle ludzkiej seksualności przyczynił się św. Augustyn, który wśród złych skłonności, które zapanowały nad człowiekiem po grzechu pierworodnym, na pierwszym miejscu wymienia pożądanie seksualne. Co gorsza, przekazywanie grzechu pierworodnego dziecku Augustyn łączy z fizycznym aktem płciowym rodziców, a szczególnie z towarzyszącymi temu aktowi cielesnymi emocjami 2 Nic dziwnego, że tego rodzaju teorie zaowocowały pełnym podejrzeń myśleniem o seksualności i doszukiwaniem się w niej diabelskich zapachów."
  • TomaszL
   10.06.2017 19:30
   Szukanie każdego usprawiedliwienia dla antykoncepcji a później aborcji to domena ludzi mających problemy ze swą wiarą.
   Ale jest na to sposób - jest naprawdę wiele poradni życia małżeńskiego przy parafiach czy diecezjach. Tam specjaliści, ale też małżonkowie z wieloletnim stażem wyjaśniają dokładnie, w sposób jak najbardziej naukowy ale i praktyczny dlaczego antykoncepcja jest złem.
   Zapraszam
   • Gość
    10.06.2017 19:50
    Wtrącanie się w pożycie małżeńskie innych to domena dewotów. Najczęściej w wieku starczym.
   • TomaszL
    10.06.2017 20:01
    "Wtrącanie się w pożycie małżeńskie innych to domena dewotów" - myślę że lekarze seksuolodzy mogli by mieć inne zdanie. Ale co ja tam wiem ....
   • Gość
    11.06.2017 15:56
    @TomaszL jesteś seksuologiem? Poza tym seksuolodzy to kolego nikogo nie zmuszają do swoich usług i nie proszeni o rady nie pouczają innych na ten temat.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  13°C Niedziela
  wieczór
  13°C Poniedziałek
  noc
  11°C Poniedziałek
  rano
  18°C Poniedziałek
  dzień
  wiecej »