Komentarze 13
 • Gość
  12.08.2017 06:52
  mnie zadziwia fakt,ze tak religijny i chetny do pielgrzymek czyli przeciez ciezkiego wysilku dla Boga lud odmowil temu Bogu pomocy zabraniajac przyjecia Go w postaci uchodzcow wojennych,kobiet,starcow rannych sierot i zamykajac przed Nim granice...przeciez taka religijnosc z ewangelicznego punktu wodzenia jest calkowicie bezwartosciowa a nawet bedzie nas oskarzac przed Bogiem,ktory jak sam powiedzial zapyta kazdego z nas Mt25...."no coz modliles sie pielgrzymowales,byles w kazda niedziele u Mnie,przyjmowales w Komunii,prosiles o laski a co dla Mnie uczyniles gdy przyszedlem do ciebie jako uchodzca?" Ja osobiscie nie widze juz sensu pozostawania w takim kosciele...Ten polski katolicki kosciol jest martwy aby nienazwac go neopoganskim albo faryzeuszowskim...No bo jak sie obronie przed Bogiem,ktory rozliczy mnie z Mt25 za to,ze popieralem taki kosciol?Faryzeusze tez sie modlili ale tylko kilku sie obronilo jak np. sw.Pawel jednak reszta zostala potepiona i nazwana przeciez przez Boga "klebowiskiem zmij,ktora sama nie weszla a i innym droge do zbawienia zamknela"....a przeciez oni tak goraco sie modlili...zle sie modlili?
  • Alcybiades
   13.08.2017 10:57
   Wdziałem te "wdowy i starców" jak wysiadali z łodzi , chyba się starzeję bo zdaje się że to to byli "napakowani" mężczyźni , eh! te oczy , bo ja wiem a może to zły ekran ?
   Jakie bardzo energetyczne te wdowy skoro do takich rozrób są zdolne .

   To uchodźcy ? to w Afryce jest wojna ?eh te media nic o tym nie mówią , w Pakistanie chyba też nie ma wojny ...

   Słyszałem o ks. który razem z parafianami wygospodarował jakieś mieszkanie , sprowadził rodzinę a oni po miesiącu ani "dziękuję a ni pocałuj mnie " i do Niemiec , ciekawe co ?

   Ale to wszystko nic ... czcij ojca swego i matkę SWOJĄ , swoją to nie to samo co cudzą chyba ,że swoje i cudze ...to to samo .Owszem winniśmy miłosierdzie ALE W KOLEJNOSCI DEKALOGU nie inaczej , chyba że ...uważamy że lepiej potrafimy ...niż Jahwe .


   Redakcję , Gospodarzy upraszam aby skorzystała z tego ,że na tych stronach goszczą światłe osoby i wyjaśniły Z KORANEM W RĘKU czy owe nieszczęścia które dotykają a jeszcze dotkną Europę w skali dotąd niespotykanej nie maja przypadkiem ŹRODŁA W Koranie czy nauce proroka , także realizowanej w życiu , tylko to , ja nie proszę o komentarz tylko fakty , suche fakty , przy okazji wyjaśni się kto to np.. mahdyści , no chyba na stronach katolickich nie ma walki z Prawdą , prawda ?

   A....przy okazji , po drodze z Pakistanu do Europy są chyba Zjednoczone Emiraty Arabskie , Katar , Kuwejt , Arabia Saudyjska czemu się nie kwapią z przyjęciem tych uchodźców , przecież Koran NAKŁADA TAKI OBOWIĄŻEK dziwne co ?

   A może to nie są uchodźcy tylko kolonizatorzy , proszę "złożyć do kupy fakty " ...zaręczam ,że wystarczy , a przy okazji sprawdzić DEKLARACJE ich przywódców religijnych ...zaręczam ,że się to wszystko lepiej ułoży .


   Jakie najważniejsza przewiny ciążą na przywódcach chrześcijańskich ? mamy być prości jako gołębie a ...przebiegli jako węże, jakoś tej drugiej cechy za chińskiego boga w Europejczykach nie mogę się dopatrzeć , chociaż jak się patrzy na Polskę ...to nie jest tak źle ...tylko idiota wpuszcza w swe granice ....wroga , tak wroga oni wcale tego nie ukrywają ,

   Biorę odpowiedzialność za słowa .

   Zgadzam się , to nie ostało wprost , ale zachowanie niektórych katolików nosi znamiona nieznajomości , grubej nieznajomości Biblii .


   • Gość
    13.08.2017 21:14
    bardzo chaotycznie piszesz i nie na temat.Ja nie pisze o emigrantach ekonomicznych a o uchodzcach,ludziach,ktorych wojna wygnala z ich rodzinnych domow,tak jak kiedys Polakow.65 milionow ludzi ucieklo przed wojnami i blaka sie po swiecie....Caritas polski za poparciem kilku biskupow wystapil z prosba do manifestyjacego swa poboznosc polskiego rzadu popieranego przez Kosciol i dzieki niemu wybranemu i wlasnie z Kosciolem utozsamianym, o ratowanie ludzi z bombardowanego Aleppo z przeswiadczniem,ze udzielona zostanie pomoc.Rzad polski jednak pod presja ogromnej wiekszosci Kosciola tym ludziom odmowil pomocy w ucieczce i zamknal przed nimi granice Polski.Uchodzca a imigrant zarobkowy to niejest to samo.Ciagle zaklamujecie rzeczywistoc aby oszukac sumienie swoje i innych.Wojne w Iraku i na Bliskim Wschodzie wbrew ostrzezeniom Jana Pawla II wywolala rowniez Polska przylaczajac sie do awanturnictwa USA i jestesmy temu wspolwinni.Z Syrii musialo uciekac 10 milionow ludzi.Za nasze winy placa teraz kraje,ktore przyjmuja tych uchodzcow.Opamietaj sie czlowieku i nie mieszaj sprawy uchodzcow z emigrantami ekonomicznymi bo jest to zwyczajnie podle.Tak jak podloscia jest utozsamiac ofiare z jej przesladowca..Jednak za uchdzcow kazdy z nas odpowie przed Bogiem niezaleznie od tego jak sie bedzie modlil.Tak jak kiedys faryzeusze i kaplani.Nie tylko za pomoc ale i nawet za zyczliwosc wobec nich ato dlatego,ze zyczliwosc to juz jest pomoc.Zanim rozpetano wroga propagande wobec uchodzcow i odebrano im czlowieczenstwo pokazujac pogarde polskie spoleczenstwo niczym nie roznilo sie od tych,ktore tym uchodzom udzielaja schronienia.Dzis polskie spoleczenstwo 75% jest wrogo nastawione (tak jak i ty) do uchodzcow.Czyli 75% katolikow w Polsce wyparlo sie Ewangelii sciagajac na siebie potepienie.Bo Mt 25 nigdy sie nie zmieni.Ja pytam dlaczego to zrobili prostym ludziom ich pasterze,ktorzy mieli byc straznikami Ewangeli?Dlaczego wprowadzili polski Kosciol poza nauczanie papieza Fraciszka?
 • chochlik
  12.08.2017 13:30
  Chyba nie....większość Polaków za granicą to ci którzy jak np. ci z Podhala i Galicji za chlebem za ocean , a ci najnowsi chyba też . Jakby w Polsce było godnie i sprawiedliwie , to chyba nie było by tylu "pielgrzymów'
 • uczennica6
  12.08.2017 17:45
  Dlaczego pielgrzymowanie w życiu człowieka jest takie ważne? Zanim przejdę do sedna sprawy podzielę się swoim pielgrzymowaniem. Moja pierwsza pielgrzymka do Matki Bożej odbywała się nocą. O północy, z kościoła wyruszyliśmy gromadnie by przejść 25 kilometrów i przywitać Matkę Bożą o 6 rano na pierwszej Mszy świętej. Proboszcz wprowadził taki zwyczaj by z 30 kwietnia na 1 maja tak witać Matkę Bożą w miesiącu Jej poświęconym. Po drodze dołączali się ludzie z piętnem chorób na ciele. A potem było już „z górki”, nie liczyłam kolejnych i do jakich Sanktuariów. Na każdej pielgrzymce poznawałam Boga. Najpierw to był Duch Święty. To On mi powiedział, że: „Jezus to prawdziwy Bóg”, nauczył mnie modlitw, kultury duchowej. Prowadził przed obrazy i wyjaśniał istotę ich świętości. Rozwijał moją drogę duchową do poznania Matki Bożej i samego Jezusa. Ostatnio przez modlitwy poznaję świętych: św. Judę Tadeusza i św. O. Pio. Idę tam gdzie mnie prowadzą. Poznaję życie dusz…
  I tu wrócę do istoty pielgrzymowania. Widzę, że każda modlitwa duszy przesuwa ją do Światła. Tym Światłem jest Bóg. Nigdy dusza nie stoi w tym samym miejscu. Kiedy wracam w te „swoje” miejsca już ich nie ma lub stoją przy „wyjściu”. Różaniec czy Droga Krzyżowa odmówiona na głos przez mnie kończy ich pielgrzymowanie po miejscach cierpienia.
  P.S. Na powyższy temat nie biorę udziału w dyskusji.
 • Gość
  12.08.2017 19:14
  każdy człowiek wierzący zadaje sobie pytanie o cel swojego życia - o cel swojego wędrowania , pielgrzymowania . pierwszym elementem jest jednak pielgrzymowanie do swojego wnętrza bo tam w samym srodku jest Bóg który czeka na nas . jest to najtudniejsza pielgrzymka , pełna trudów i obciążeń codziennością , pełna obrazów i licznych ścieżek wprowadzających w błędną drogę ( a tak dobrze reklamowanych że człowiek chętnie by zostawił ten trud pielgrzymowania ) . adyć jak poznam trud pielgrzymowania do swojego serca - to żadna inna wędrówka nie będzie mi obciążeniem . a co jeszcze mogę w tej wędrówce do swojego wnętrza być sam i mogę zacząć słuchać , a nie mówić . to takie skojarzenie mi się nasunęło odnośnie pielgrzymowania , na marginesie chciałbym podziękować kapłanowi który napisał tekst ( naiwna świętość) bo taka jest właśnie świętość - dziecięca i wierząca dobry tekst . pozdrawiam wszystkich pielgrzymujących i tych materialnie i tych duchowo . pozdrawiam .
 • Alcybiades
  14.08.2017 10:43
  No nie... tak nie można , Drogo Gościu ....może zaczniemy od Słowa , co ? modlitwy kościoła , kapłanów NIE BĘDĄ WYSŁUCHIWANE JEŚLI W KOSCIELE JEST WYZYSK I NIESPRAWIEDLIWOŚĆ [ST ] . Chyba że wiesz lepiej od Pisma.., to ile to listów pasterskich EP do tego nawiązywał ?pamiętasz cos takiego ? ja nie....Wiec co my tutaj o uchodźcach ....gość który troszczy się o uchodźców a nie zauważa niedojadającego dziecka u siebie [ tak jeszcze do niedawna ,dwa lata wstecz ! ]w kraju wygląda ...śmiesznie.


  Piszę chaotycznie ? fakt , za dużo tematów w jednej wypowiedzi , mea culpa.

  Więc proszę tylko o jedno , jedna refleksję , czy ów napływ uchodźców [ prawdziwych uchodźców nie jest dużo !] jest "spontanem " czy dobrze zaplanowaną akcją ludzi opętanych urojonymi ideologiami aby w Europie dokonać tego co faszyści nazywali eine Gleichscheitung [ ujednolicenie ] próbą zbudowania społeczeństwa wyzutego z Biblii poprzez kompletne wymieszanie ras i religii i wprowadzenie nowych własnych Dekalogowi przeciwnych zasad , tylko to jedno ...

  A pomoc ? jestem zadnia ,że najskuteczniejsza formą pomocy udzielonym tym w wielu przepadkach nieszczęśliwych ludziom jest danie po "łapkach " wielkim koncernom i służbom specjalnym które spowodowały ten zamęt [ temu już nikt średnio oczytany nie zaprzecza ] za wiele faktów aby je ukryć . Tego nie potrafi nawet ...prasa niemiecka .Jakoś nie widzę chętnych , jeśli tak ,jeśli ktoś tego nie powie wprost to NIE MA WIARYGODNYCH WYPOWIEDZI W TEJ MATERII , uważaj to dotyczy także Watykanu [ Bóg nie względu na osobę ]


  Wiesz , możemy dywagować w nieskończoność ,ale wszystko załatwia KWESTIA WIARYGODNOŚCI , to ile upraszcza , ten kto nie potrafi wskazać rzeczywistych sprawców tego zamieszania ...nie jest wiarygodny , czy chce czy nie chce jest [ być może mimowolnym ] wykonawcą woli wielkich tego świata którzy przypominają dzieciaka który przez przypadek otworzył szufladę ojca w której leżał nabity rewolwer .
  Tego ostatniego proszę nie traktować osobiście.
  Pozdrawiam.

  Tego proszę nie komentować , to jedynie informacja , już nawet w Niemczech... ich służby specjalne oświadczyły [ to się rzadko zdąża ] że na terenie Niemiec jest ok. 25 tys. salafitów , a co to jest ? niech ci którzy lubią "detale" niech się dowiedzą z Sieci .Ja oceniam ,że jest to odpowiednik[ biorąc pod uwagę ich determinację ] 2-3 brygad spadochronowych rzuconych jako desant ...na tereny wrogiego państwa.
  Pielgrzym to ktoś kto pragnie spotkania DUCHOWEGO Z ABSOLUTEM , spotkania ? raczej otarcia się o Absolut , ja tutaj żadnego pielgrzymowania nie widzę , to inwazja .
  • Gość
   15.08.2017 09:59
   gdyby akurat nie wojna w Syrii i 10 milionow Syryjczykow,ktorzy musieli uciekac aby ratowac zycie swoje i bliskich pukajac do granic EU czy 65 milionow ludzi blakajacych sie po swiecie bo zostali wygnani ze swoich domow przyznalbym ci racje.Jednak nie moge gdyz ja odrozniam uchodzce od imigranta ekonomicznego i takim przykladem uchodzcow jest dla mnie Swieta Rodzina i dlatego mam do nich zyczliwosc i wspieram jak moge.Pomimo ryzyka.Moim papiezem jest Franciszek.Polski Kosciol po tym co glosi ustami mediow Rydzka jest odstepca od Ewagelii oprocz paru biskupow reszta jest dla mnie tak jak Natanek.Albo sie jest z Ewangelia albo sie jest tylko klamca wykorzystujacym Ewangeliei Kosciol do swoich interesow.Widze,ze jestes zawiedziony tym,ze w Niemczech nie ma zamachow...otoz tak z tego co widze dziewczeta muzulmanskie w Niemczech zrzucaja juz chusty.To widac na ulicach gdy matka idzie w chustce a dziewczeta juz nie.Od jakiegos roku jest to coraz czestszy widok.Co jeszcze ciekawsze w kosciolach chrzescjanskich robi sie ...kolorowo.Czyli ziarno zaczyna wydawac owoc...Mt 25 nic nie zmieni.Niebo i ziemia przeminie a te slowa albo beda blogoslawic albo oskarzac.Polski Kosciol jest na manowcach.Slusznie zauwazyl to bp.Rys"dalismy sobie narzucic niewangeliczny dyskurs".Polski Kosciol modli sie ale... zle.To nie wyda owocow bo modlitwa nie oparta na Ewangeli niczym nie rozni sie od modlitw poganskich.Jest taki ciekawy opis "Catalina Rivas tajemnica Maszy swietej"...przeczytaj uwaznie.Biednych Polakow tez wspieram choc czesto nie warto.
   • Gość
    15.08.2017 22:24
    liczba ludności w syrii to ok . 19 mln . szacuje sie że ok 3mln opuścilo syrię .twoim papieżem nie jest franciszek bo tyś nie katolik , dlatego nie pisz bzdur .media rydzyka to dobra rzecz dla ludzi którzy nie mogą skorzystać z osobistego udzialu w nabożenstwach , to dobra rzecz dla tych którzy chcą się pomodlić i to dobra rzecz dla tych którzy mogą pomoc innym i sami potrzebują pomocy - mogę i chcę pomóc za darmo i bez zobowiązan - tylko że te media trzeba sluchać a nie powtarzać jak papuga za innymi głupoty .dziewczęta muzułmańskie nie zrzucają chust ichnie prawo tego zabrania , w kościołach jest raczej jednolity szary i ciemny kolor , bo ludzi tam jak na lekarstwo śr . wieku to ok 50 - 60 lat .polski kościoł oby tylko nie zauroczyła go postawa kościołów zachodnich idzie jak na razie dobrą drogą - istotą polskiego katolika i kościoła jest jescze uwielbienie Boga poprzez zwykłe uklęknięcie - a o tym totalnie zapomina ię na zachodzie . cyt (Jest taki ciekawy opis "Catalina Rivas tajemnica Maszy swietej"...przeczytaj uwaznie ) - adyć ty opierasz się tylko na różnego rodzaju nowinkach , typu zagadki wszechświata pół żartem pol serio . pozdrawiam .
   • Gość
    16.08.2017 07:10
    wg. ONZ liczba ludnosci Syrii to 23 miliony.8 milionow opuscilo swoje domy.Poczatkowo przebywali na terenie kraju liczac na szybkie zakonczenie wojny jednak pozniej szczegolnie po atakach chemicznych stracili nadzieje na jej szybkie zakonczenie i ruszyli poza granice.Jesli chodzi o media Rydzyka to zadam pytanie.Po co komu beczka miodu do,ktorej ktos dosypal trucizny? Jak ta trucizna dziala? Zanim Rydzyk wspolnie z PiSem rozpetali kampanie nienawisci przeciwko uchodzcom 75% Polakow opowiadalo sie za pomoca dla nich.Po kampani Rydzyka 75% Polakow wrogo nastawilo sie do uchodzcow.Czy taki kosciol Rydzyka jest potrzebny?Zalezy komu.... No przeczytaj no ty uwaznie ewangelie.... Catalina Rives ladnie opisuje jak sie ludzie modla i jaki sens ta modlitwa ma....Fatima to wg twojego sposobu myslenia to tez nowika?Chusta z Manopello rowniez?
   • Gość
    16.08.2017 07:13
    jesli chodzi o dziewczeta muzulmanskie opisuje to co widze wokol siebie.Trudno niezauwazyc podobienstwa matki i corki i tego,ze jedna idzie w chustce a druga nie.Od jakiegos roku to czesty widok....a w moim kosciele zrobilo sie kolorowo
   • Alcybiades
    16.08.2017 15:27
    I po co to wszystko ? Emigrant jest gościem ok. prawo gościnności było kiedyś święte [ np. ST i Abraham ] ok ?


    GOŚĆ TO TAKI CZŁOWIEK KTÓRZY SZANUJE PRAWA TEGO KTÓRY GO UGASZCZA . OK ?

    Muzułmanie ...Tatarzy w Polsce i na Litwie , kiedy były z nimi problemy ? byli lojalnymi obywatelami RP , ba świetnymi żołnierzami [ nie każdy wie ,że słowo ułan jest słowem tatarskim oznacza tle co junak , zuch no, to znaczenie ] i to jest jądro problemu , salafici nie przebyli tu jako goście ! oni ANI MYŚLĄ SZANOWAC NASZA EUROPEJSKA KULTURĘ , WARTOŚCI , więc .... nie użyję wobec niektórych polityków które na tej stronie były by niestosowne .W każdym razie nie oceniam ich intelektu najwyżej.
    Oni mówią zabijemy was albo zislamizujemy a my - kochamy was , jacy jesteście biedni ... nie rozumiem takiej postawy chyba że ...to dywersanci , tak , to by wiele tłumaczyło, wiele by tłumaczyła i wyjaśniła "lojalka " taki to a taki "Ahmed " przysięga na Allaha i Koran ,ze będzie szanował nasze prawa , ilu z nich to podpisze ? jak znasz ST to jest takie słowo "Schibolett "Ile to by wyjaśniło! więcej niż dziesięć kazań szefa EP .... nie żartuję , przysięga na Koran to nie żarty. , ofiary zamachów terrorystycznych tym bardziej .

    Czego tutaj można nie rozumieć ?
   • Gość
    16.08.2017 20:29
    a kto ci powiedzial,ze nie szanuja naszego prawa?Przeciez Policja na zachodzie dobrze funkcjonuje i sady tez.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  24°C Niedziela
  wieczór
  22°C Poniedziałek
  noc
  17°C Poniedziałek
  rano
  23°C Poniedziałek
  dzień
  wiecej »