• The elder scrolls
    26.05.2018 08:35
    Irlandzkie pro life ma teraz zadanie na lata by odwrócić ten trend. Na marginesie mówiąc referenda w takich kwestiach nigdy nie powinny mieć miejsca. Głupi lud...
    • Douglas keert
      26.05.2018 14:49
      Proszę mi wyjaśnić kogo będą moi rodacy mordować? Kogo będą zabijać? Dlaczego Wy Polacy tak chętnie operujecie językiem przestępstwa sami do tego się nie przyznając.
      • Michał
        27.05.2018 22:20
        Odp: nienarodzone Dzieci. Do jakich przestępstw się nie przyznajemy? Czyżby chodziło o holokaust?
  • marek
    26.05.2018 08:50
    tzw.Zachód to cywilizacja śmierci,chociaż to oksymoron,bo pojęcie cywilizacja do Zachodu od lat już nie pasuje; właśnie Irlandia stała się kolejnym krajem barbarzyńskim; groteskowe jest krytykowanie przez tzw.Zachód innych tyranii jak Korea Pn. w sytuacji,gdy sam dokonuje ludobójstwa; Polska także ślizga się na krawędzi zdziczenia poprzez utrzymywania prawa do zabijania nienarodzonych,i różni się jedynie od pozostałych skalą/liczbą dopuszczanych przez państwo morderstw niewiniątek.
    • Savonarola
      26.05.2018 17:04
      Panie Marku-do tej "cywilizacji smierci" ucieklo z naszego kraju okolo poltora miliona mlodych katolickich "misjonarzy",ktorzy beda przekazywac "tubylcom" nasze katolickie wartosci. Na przyklad w"barbarzynskiej,groteskowej" Anglii -ojczyznie herezji, Polki rodza wiecej dzieci niz Hinduski i to pomimo faktu,ze tam mozna dokonywac aborcji,czyli operujac pana jezykiem -dokonywac ludobojstwa... Straszne...,ale jest nadzieja,bo liczba naszych misjonarzy w Anglii stale rosnie.
  • wujek_Olek
    26.05.2018 09:10
    wujek_Olek
    Irlandia nie zasługuje na określenie "katolicka". Protestanccy Anglosasi doszczętnie ten kraj zniszczyli, skuteczniej niż sie to np. Prusakom w Polsce udało. To już drugie referendum z tęczowo-neoliberalnym "politycznie poprawnym" wynikiem.
    Nie chodzilo tu o wybór miedzy "wolnością" a "wiarą". Tu chodzi o dwa sprzeczne założenia etyczne. Anglosaskie "born alive", według którego człowiekiem jest tylko ktoś żywo urodzony, i judeochrześcijańskim, gdzie człowiekiem jest sie od poczęcia.
    Anglosaskie założenie jest, jak ich wszystkie, godne bandy zbójów. Historia na to dowodem.
    • O'Donnell
      26.05.2018 11:12
      Wynik tego referendum to nie żadna wina protestanckich Anglosasów, tylko nadużyć Kościoła Katolickiego, który miał w Irlandii niemal nieograniczoną władzę. Po uzyskaniu niepodległości przez Irlandię, KK oddano nauczanie i ochronę zdrowia. Rozwody zalegalizowano dopiero w 1995 roku, stosunki homoseksualne w 1993. Jeszcze dziesięć lat temu w Irlandii do kościoła chodziło co niedzielę 60% zobowiązanych. Ale potem wypłynęły na światło dzienne przewinienia KK:
      1. 1880 księży winnych molestowania seksualnego czy gwałtów, na 4500 księży ogółem w Irlandii. Na przykład we wrześniu 1979 roku Jan Paweł II odwiedził Limerick. Jeden z braci prowadzących szkołę publiczną w tym mieście zatrzymał po lekcjach jednego z uczniów za złe zachowanie, podczas gdy wszyscy inni pojechali na mszę. Ten brat zgwałcił później tego ośmiolatka. Zakon się o tym dowiedział, ale zamiótł sprawę pod dywan.
      2. W tzw. pralniach magdaleńskich prowadzonych przez Kościół, do których państwo karnie odsyłało kobiety w nieślubnej ciąży, zmarło ponad 1600 kobiet. W 1993 roku przy jednym z takich domów odkryto masowy grób 155 niemowląt i małych dzieci - zamordowanych tuż po porodzie lub zmarłych z głodu i pochowanych przez prowadzące ten dom siostry zakonne.
      3. Wszystkich księży, którzy podnosili problemy wewnątrz KK, wyrzucono lub wyciszono.
      4. KK bardzo naciskał, by irlandzkość była tożsama z katolicyzmem. Coś nam to przypomina?

      W skrócie - wynik referendum byłby na pewno mniej "pro choice" gdyby hierarchowie po prostu nic nie mówili. Ale w Irlandii, gdzie każdy zna kogoś, kto był molestowany przez księży, słuchanie hierarchów mówiących z pozycji wyższości moralnej może tylko zirytować. Irlandczycy widzą biskupów mówiących, że złem jest głos na tak, kiedy ci sami biskupi ukrywali jak mogli gwałty na dzieciach. Hipokryzja.
    • Gość Marek
      26.05.2018 15:16
      Przepraszam, ale w judaizmie dzisiejszym różni rabini mają na to różne poglądy. Np. rabin Abraham Steinberg (członek Papieskiej Akademii Życia) twierdził w 2008 roku, że embrion osiąga "pewien status ludzkiej istoty w 40 dniu, a pełnym człowiekiem staje się jeszcze później. (wiadomość ze strony http://www.catholicherald.co.uk/news/2017/06/16/new-members-of-vatican-pro-life-academy-have-defended-abortion-and-contraception/). Wiadomo też skądinąd, że chrześcijanie też nie są zgodni co do ochrony ludzkiego życia. Np. członkiem tej samej papieskiej akademii jest popierający aborcje do 18 tygodnia ciąży teolog protestancki Nigel Biggar.
    • Savonarola
      26.05.2018 18:44
      Wujku-zdejmij rozowe okulary- polecam ci dokument filmowy,ktory w pewnym sensie tlumaczy dlaczego katolicy w Irlandii sprzeciwili sie Kosciolowi. https://www.youtube.com/watch?v=hD9uffgeg7w
  • adamp_314
    26.05.2018 09:18
    adamp_314
    Niestety, nas też to czeka, Polska ma podobną historię. Irlandia wchodzi do Unii w roku 1973. Dekadę później mamy reakcję środowisk prawicowo katolickich przerażonych utratą wpływów i ześwieczczeniem. Około roku 2000 nurt antyunijny się wypalił i wahadło idzie w drugą stronę. U nas reakcja nastąpiła wyraźnie później, prawdopodobnie przez życzliwość JP2 wobec Unii, ale może i z innych powodów. Teraz jesteśmy w samym środku, robimy karykaturę z obrony życia, organizujemy antyunijną histerię. Zobaczymy jak długo to potrwa...

  • kj
    26.05.2018 09:21
    No co chcecie: wiosna Kościoła...
  • MAREK.LN
    26.05.2018 09:24
    Irlandia za WYBOREM, Brawo Irlandczycy, oczekuje takiego referendum w Polsce
  • TomaszL
    26.05.2018 09:26
    Cóż napisać?
    Może tyle, że Kościół kolejny raz przegrał i to znów na własne życzenie.
    Co więcej, wbrew wielu optymistycznym głosów, wynik referendum w Polsce pewnie byłby podobny.

    Ale to są efekty katolicyzmu łatwego, przyjemnego, nastawionego na głoszenia szczęścia i pomyślności w życiu doczesnym.
    • MAREK.LN
      26.05.2018 09:55
      W Polsce też przegrywa na własne życzenie. Ale na chwilę obecną nie widzę możliwości takiego referendum w Polsce bo tu się z tobą zgadzam: wynik pewnie byłby podobny. A to niby katolicyzm ma być trudny, nieprzyjemny i nastawiony na głoszenie nieszczęścia i niepomyślności w życiu doczesnym? To czemu się dziwić, że ma coraz mniej wyznawców.
      • TomaszL
        26.05.2018 10:29
        Katolicyzm jest bardzo trudny i bardzo wymagający. W szczególności wymaga zaparcia sie siebie, odrzucenia tego co mówi świat i odrzucenia wiary infantylnej, opartej o proste emocje.
        A co dziś wielu propaguje w Kościele?
      • MAREK.LN
        26.05.2018 12:24
        Katolicyzm trudny i wymagający? Dobre sobie, wystarczy słuchać bezmyślnie hierarchów.
      • Anonim (konto usunięte)
        27.05.2018 08:42
        Trudny o tyle, o ile wymaga od wierzących zrezygnowania z samodzielnego, krytycznego myślenia, z oceny i rozliczania własnego Boga.
      • TomaszL
        27.05.2018 12:38
        Tak aby było w temacie - myślisz ze łatwo jest iść pod prąd opiniom autorytetów medycznych, opiniom znajomych czy często rodziny i walczyć o życie swego nienarodzonego czy narodzonego dziecka. Gdy wszyscy wokoło mówią ze trzeba odpuścić, ze aborcja to jest rozwiązanie.


        Albo czy łatwo jest być katolikiem wiernym swojej wierze, gdy wokoło kuszą Cię droga na skróty? Jeżeli więc uważasz ze to łatwa droga, znaczy ze jeszcze nie wszedłeś na drogę wierzącego i wiernego katolika.
    • woj
      26.05.2018 10:23
      Racja. Kościół stworzył bezrefleksyjną masę uczestników tzw. praktyk religijnych. Dominuje katolik praktykujący ale niewierzący.
    • Gość
      26.05.2018 11:04
      To nie Kościół przegrywa, ale ludzie, którzy będą zabijać swoje własne dzieci. To, że dzieci przed narodzeniem są dziećmi jest to niezbita prawda, potwierdzona także od dawna przez naukę.
      • TomaszL
        26.05.2018 12:50
        Ewidentnie przegrał Kościół. Oczywista norma moralna "nie zabijaj" przestaje być już oczywista, a zdecydowana większość uważa, ze zabijać wolno.


        I co ważne - winnymi aborcji są wszyscy, którzy zagłosowali za prawem do aborcji.
    • QQryQ
      26.05.2018 12:28
      Jesli nie w smak Ci "wiara infantylna oparta o proste emocje" to co robisz na forum tego tygodnika? Takiej dozy infantylizmu nie ma chyba nawet w czasopismach dla przedszkolakow ze o odwolywaniu sie do najprostszych emocji nie wspomne.
  • Tormann
    26.05.2018 09:43
    Ten wynik jest podejrzanie wysoki. Ciekawe, ilu ludzi odkreśliło "Yes" będąc przekonanym, że głosuje pro-life.
    • Savonarola
      26.05.2018 17:13
      Do Tormann...Zawsze jak wynik wyborow,czy referendum jest niepomyslny mozna powiedziec,ze wybory zostaly sfalszowane. Tak do niedawna glosil naczelny 'guru" naszego kraju "brat blizniak",ktory mial przygotowane dwie wersje przemowienia przed ostanimi wyborami. Ta druga wersja o falszowaniu wynikow wyborow nie musiala byc ,tym razem odczytana.
    • ReKsio
      26.05.2018 18:28
      Nie rób z irlandczyków takich debili. Strony były przedstawione jasno - kto głosował na yes robił to świadomie
  • wujek_Olek
    26.05.2018 09:57
    wujek_Olek
    Na temat (nied-)oświeconej europejskiej "cywilizacji" te słowa sprzed prawie 250 lat, z Uwagi nad Rządem Polski, Jean-Jacques Rousseau (1771-72), on wtedy Polaków ostrzegał przed "postępem":
    "Dzisiaj nie ma już Francuzów, Niemców, Hiszpanów ani nawet Anglików,
    niezależnie od tego, co inni o tym mogą mówić; są jedynie Europejczycy.
    Wszyscy mają ten sam gust, te same życzenia, te same zwyczaje,
    bo nikt z nich nie był regionalnie kształtowany przez specyficzne instytucje.
    Będąc w tej samej sytuacji, wszyscy będą czynili to samo,
    będą sie zwali bezinteresownymi będąc łajdakami; będą głosili interes publiczny,
    myśląc wyłącznie o sobie; będą chwalili umiarkowanie, życząc sobie bogactwa jak Krezus.
    Nie dążą do niczego poza luksusem, nie tęskną za niczym poza złotem;
    będąc pewni, że pieniądz spełni im najgłębsze ich życzenia, są gotowi,
    sprzedać się pierwszemu, który im pieniądze oferuje.
    Co to ich obchodzi, komu służą i jakiemu prawu podlegają?
    Jak znajdą pieniądze na kradzież i kobiety do uwiedzenia,
    będą się w każdym kraju czuli jak u siebie w domu."
    Marność nad marnością, nic nowego pod słońcem.
    • Gość
      27.05.2018 16:14
      Pierwsze dziecko Rousseau urodziła jego kochanka , praczka Teresa Levasseur w zimie 1746-1747. Nie znamy jego płci. Nie otrzymało imienia. Rousseau polecił położnej aby zostawiła noworodka w domu dla podrzutków. Podobny los spotkał pozostałe czworo dzieci z tego związku - to dopiero świadome rodzicielstwo, ale nie grzech.
      • wujek_Olek
        30.05.2018 13:33
        wujek_Olek
        Takie fakty. Ludzkie dno, ale rozumne, jak czytamy np. w "Umowa społeczna" czy "Emile". Taki mądry a niezdolny stosować sie do tego dobrego, co głosi, hipokryta czy nieudacznik? Inni też mieli nieświętą przeszłość, jak Augustyn czy Pawel.
  • Piotr
    26.05.2018 10:04
    Może Kościół powinien wytoczyć ciężkie działa i obłożyć ekskomuniką wszystkich, którzy głosowali za zabijaniem niewinnych dzieci. Trzeba wrócić do starych metod. Co nam po "katolikach postępowych"? Wyrządzają więcej zła niż ateiści. Niech poczują piekło na własnej skórze.
  • Władysław
    26.05.2018 10:05
    Grecy,którzy stworzyli demokrację bardzo szybko odkryli jej poważny błąd; 10 głupców może przegłosować 1 mądrego.
    • gregg84
      26.05.2018 12:42
      gregg84
      @WŁADYSŁAW
      Polska poszła w rozwoju demokracji (czy raczej: ochlokracji) o wiele dalej niż klasyczne Ateny: u nas mniej niż 4 głupców może przegłosować 6 mądrzejszych, jak pokazały wybory parlamentarne w 2015 r.
  • Kopyrda
    26.05.2018 10:28
    Pop pierwsze, irlandzkie kobiety mogly latwo poddac sie aborcji wyjezdzajac n.p. do Anglii. Wiec de facto dostep do aborcji mialy tylko nabiedniejsze kobiety. Po drugie: Glowny m przeciwinikiem prawa do aborcji w Irlandii byl kosciol katolicki, a ten zdyskredytowal sie z powodu tolerowania pedofilii, oraz znecania sie nad dziecimi w przytulkach prowadzonych przez zakonnice. W komunikacji obowiazuje zasada: Jesli przekaznik nie jest wiarygodny, przekaz tez traci wiarygodnosc.
  • max
    26.05.2018 10:49
    ŻYCIE - to jest cena kompromisów, uleganiu tzw nowoczesnej Europejskości opartej na cywilizacji śmierci. Niestety u nas jest podobnie. Do tej pory nie jest procedowania ustawa zakazująca zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Bo tak przecież łatwiej, mniejsze wydatki w budżecie, nie trzeba odpierać lewicowo-liberalnych ataków z zewnątrz i wewnątrz, narażać się być może na spadki w sondażach i jest się proeuropejskim.
  • nika
    26.05.2018 11:39
    Jeżeli w drodze referendum będziemy uchwalali, co stanowi dobro, a co zło, to zawsze diabeł się ucieszy. A zło nadal pozostanie złem, co byśmy nie przegłosowywali
  • Scott
    26.05.2018 11:41
    Ja bym się zastanowił nad pycha niektórych. Podawanie procentowych danych o tym ilu jest katolików, nie biorąc pod uwagę, że nawet w Polsce 3/4 to osoby, do powtórnej ewangelizacji zwiedzone przez New Agę. Ktoś powie o mediach, manipulacjach. Tylko że przez byciem zmanipulowanym chroni nas Duch Święty przecież. To ewidentny kryzys wiary, i widząc to powinniśmy działać a nie noga na nogę póki są na świecie osoby, którym trzeba głosić Boga. A tak nasze powołanie odczytał przecież Jan Paweł II.
  • podaj nick
    26.05.2018 11:45
    wynik odbiegał mocno od sondaży, ciekawe kto posiada serwery, może wyniki są podobne do tych, które uzyskało PSL w wyborach samorządowych, gdzie nikt nie głosował, a próg i tak przeszli, żeby utworzyć koalicje w sejmikach i papież oniemiał w tej sprawie
    • podaj nick
      26.05.2018 17:11
      może papież i wszyscy inni lepiej poinformowani wiedzieli, że wynik jest przesądzony w związku z powyższym nie koniecznie ze względu na poglądy Irlandczyków
      • podaj nick
        29.05.2018 00:18
        i te 66,4 % prawie jak 66,6 wszystko to wygląda na mocno naciągane, a dyskusja służy obecnie wytworzeniu polaryzacji w społeczeństwie
  • ZOU
    26.05.2018 11:49
    Do UND- GN to nie Krytyka Polityczna czy GW, pomyliłeś strony.......
  • Anonim (konto usunięte)
    26.05.2018 12:01
    Fast, light, instant? Nie, to nie jest chrześcijaństwo...
  • Scott
    26.05.2018 12:40
    No i co z chrześcijanami? Narzekają i co poza tym? Widać co potrafią robić osoby które z Chrześcijaństwem walczą. Popadać w działactwo ponad własne siły, organizować się. Katolicy analizują i narzekają. Nie robiąc nic. Nie mówiąc już o opornikach na działanie Ducha Świętego którzy, wprost występują przeciwko zatwierdzonym przez KK wspólnotom ewangelizującym. Bo im się wydaje że one idą za szybko. Oni by woleli powoli i summa summarum nie dojść nigdzie.
    • MAREK.LN
      26.05.2018 13:32
      Jak to nic nie robią? Katolicy MODLĄ SIĘ bo im wpojono od dziecka, że modlitwą można góry przenosić.
      • Scott
        26.05.2018 17:12
        Pięknie. Ale to nie wszystko czego Bóg oczekuje. Kościół powinien być wspólnotą ekspansywna, misyjną. Głoszącą Jezusa. Powinniśmy wyzbyć się kompleksów jakie to pieniądze idą na walkę z Chrześcijaństwem, jakie to media, jakie to partie powstają. Ale iść i odważnie głosić Jezusa.
    • User
      26.05.2018 13:38
      Katolicy, których znam szybko analizują, nie narzekają i działają, więc 'Scott' - zmień towarzystwo i rozszerzą Ci się wąskie horyzonty. Jeśli uważasz, że katolicy nic nie robią, tzn. że nie słyszałeś o misjach, hospicjach, szpitalach, szkołach, wolontariacie, organizacjach pomocy materialnej i duchowej, etc. Grupy Odnowy w Duchu Świętym tak samo mogą 'skręcić' jak Parafialne Koła Różańcowe. Uważasz, że tam albo tu są inni ludzie mniej podatni na grzech np. pychy ? Mi w Kościele nie przeszkadza żadna wspólnota, która jest prowadzona przez kapłanów. Wszystkie składają się na bogactwo naszego Koscioła Katolickiego i są dowodem działania Ducha Św. wśród wierzących. Jeśli uważasz, że idziemy powoli, to zacznij od uważnej lektury Dziejów Apostolskich. Zobaczysz, że prędkość i szybki sukces nie są dla Ducha Św. priorytetowe.
      • Scott
        26.05.2018 19:57
        Nie rozumiesz mnie. Mówisz o czymś zupełnie innym. Praca z umierającymi czy hospicjum czy to szpital to sprawa piękna. Ale wlasnie z tego powodu osoby które ja znam i tam pracują dodatkowo angażują się w dzieło ewangelizacji. Wracając do tematu, znam jedną wspólnotę która co prawda nie dla Irlandczyków ale dla Szkotów zorganizowała rekolekcje(w Polsce). O taką forme misyjnosci mi chodzi.
    • TomaszL
      26.05.2018 13:46
      Katolik najpierw musi uwierzyć Bogu, bo nikt kto faktycznie uwierzył Bogu nie zagłosuje przeciw życia i za prawem do zabijania niewinnych.
  • Mario
    26.05.2018 12:55
    Trzy fakty z życia kościoła z ubiegłego tygodnia to 1. dymisja wszystkich biskupów chilijskich 2. uznanie winnym ukrywania pedofilii przez biskupa Wilsona z Adelajdy 3.wyniki referendum dot.aborcji w Irlandii. Kościele obudż się bo już najwyższy czas !
  • Gosc
    26.05.2018 13:14
    Żegnajcie mali Irlandczycy. Żegnaj Irlandio....
  • TomaszL
    26.05.2018 13:51
    A teraz warto, aby każdy zastanowił się w swoim sumieniu, czy uważa prawo do zabijania nienarodzonych dzieci w tym np. w wypadku ich potencjalnej choroby czy gwałtu za "prawo kobiety" i wolność wyboru.
    Bo przecież w Polsce zdecydowana większość jest zwolennikami tzw. kompromisu aborcyjnego, czyli uważa, ze są sytuacje usprawiedliwiające aborcje.
  • maryja!
    26.05.2018 14:52
    Nikogo nie powinno to dziwić co dzieje się na świecie. Obietnica Jezusa względem Faustyny dot. wyłącznie Polski, ponieważ tylko u nas Kościół jest wystarczająco silny żeby odwrócenie procesu zapoczątkowanego w Polsce przez komunizm mogło odwrócić tendencje w innych krajach lub w przypadku skrajnym inną odpowiedzią może być izolacjonizm ideologiczno-religijny. Polskie społeczeństwo jest wciąż konserwatywne tylko jest to trudno zauważalne przez polityków, którzy kierują się populizmem dlatego wciąż brak zakazu aborcji. Aborcja jest jedyną sprzecznością z Ewangelią wciąż obecną w polskim życiu publicznym. Konsekwencją przemiany mentalnej społeczeństwa powinna być obrona podstawowych praw człowieka w ich ścisłym rozumieniu co będzie oznaczało transformację właściwą, gdzie naród nabędzie nie tylko deklaracje, ale i prawa suwerena i umiejętność prawidłowej oceny sytuacji. Politycy sami powinni do tego dążyć, żeby społeczeństwo było dobrze poinformowane nie na korzyść polityków, ale siły narodu.
  • wesolo
    26.05.2018 15:16
    Tygodnik Powszechny po artykułach o Alfim nadal nie zamknięty. Abp Paglia po słowach o tym, że decydodać o tym czy zabić dziecko powinni rodzice nadal jest arcybiskupem.
  • katchl
    26.05.2018 17:45
    Przerażające, jak bardzo szybko człowiek zmierza ku zagładzie. Jak szybko pozwolił się zniewolić i zapomniał o godności dziecka Boga.
    • Adrian Smith
      27.05.2018 19:04
      Tę godność widać wyraźnie w polskim sejmie. Gdzie są ci wszyscy którzy tak głośno demonstrują za zakazem aborcji bo nie chcą ufać sumieniu i wierze swoich wierzących jaki to słaby musi być ten kościół że potrzebuje do tego ustaw by wszystkim narzucić swoją wolę. Ta zagłada dotyczy przecież ludzi niewierzących gdzie tu jakiś problem?
  • you and yourself
    26.05.2018 18:01
    Nie zagłosowałbym za libralizacją. Tylko myślę sobie, czy Koścół, religia, wreszcie wiara mają jakiś wpływ na kształtowanie ludzkich sumień? I na działania ludzi. Nie wierzę w prawne zakazy w tych sprawach, kluczem jest i zawsze będzie sumienie. Dlaczego jest z nim tak słabo? Co można z tym zrobić? Proste. Każdy musi zmienić SIEBIE.
    • TOMASZL
      26.05.2018 20:30
      Generalnie jesteśmy posłani aby głosić innym Dobrą Nowinę. I coś słabo to głoszenie idzie, skoro tak wielu jest zwolennikami "prawa do wyboru" czyli prawa do zabijania niewinnych nienarodzonych.
  • Aleksandra
    26.05.2018 18:44
    "Nie zabijaj" Prawo Boga i sumienia! Biedna Irlandio, jak bardzo Ci współczuję i modlę się o Twoje nawrócenie!
  • Aleksandra
    26.05.2018 18:46
    "Nie zabijaj" Prawo Boga i sumienia! Biedna Irlandio, jak bardzo Ci współczuję i modlę się o Twoje nawrócenie!
  • gość
    27.05.2018 16:33
    To dowód prawdziwości objawień które głosi krytykowana Maria od Bożego Miłosierdzia. W tych objawieniach była zapowiedź wprowadzenia aborcji w Irlandii. Zapobiec temu można było modlitwą za Irlandię. Niestety te objawienia są uznawane za fałszywe, nikt się nie modlił, więc i mamy skutek w postaci aborcji w Irlandii. "Podziękować" należy tym, którzy na wszelkie sposoby zwalczali rozpowszechnianie tych objawień.
  • Asia
    27.05.2018 19:33
    Wzruszające te lamenty nad "biedną" Irlandią. No, serce się kraje! W Polsce przechodziliśmy właśnie test empatii wobec skrzywdzonych bliźnich, mówiąc krótki: test chrześcijańskiego miłosierdzia. I najbardziej ten egzamin oblał Kościół. Zawiódł wprost koncertowo. A potem zdziwienie, że Kościół traci zdolność kształtowania sumień. Traci, bo po raz kolejny pokazał,  że heroizmu, poświęcenia, wrażliwości na cierpienie wymaga tylko od innych. W dramatycznych życiowo sytuacjach, gdy trzeba ulżyć cierpieniu, Kościół, cyt.: "Nie jest stroną w sporze". W rezultacie - nauczanie Kościoła już do ludzi nie trafia. Bo zamiast "cywilizacji śmierci" proponuje nam "cywilizację wyniosłego zobojętnienia". Jeśli ktoś nie widzi związku między tym, co stało się w Irlandii, a tym co dzieje się w Polsce z niepełnosprawnymi - ten będzie znowu bardzo zdziwiony, gdy Polacy też opowiedzą się za prawem do aborcji. Irlandia nie przegrała - Kościół w Irlandii przegrał. I warto zastanowić się dlaczego...
  • aanvallen
    28.05.2018 22:13
    Póki była bieda i prześladowania w Irlandii to Irlandia była katolicka, przyszedł dobrobyt to kościół przestał być potrzebny. Prosta sprawa. Afroamerykanin zrobił swoje, Afroamerykanin może odejść.
Dyskusja zakończona.
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
11°C Czwartek
dzień
12°C Czwartek
wieczór
9°C Piątek
noc
6°C Piątek
rano
wiecej »