Komentarze 25
 • ART
  10.10.2018 11:55
  No, proszę przyjaciele wielcy KK i naprawiacze jegoż poprzez krytykę kapłanów i Ojca Świętego. Jasne to i wyraźne. I dyplomatyczne. Bp przecież ktoś umożliwia i ktoś wykonuje. i ktoś stanowi odpowiednie "prawo". Pole do popisu dla Was wielcy przyjaciele KK: Pomyślcie, wskażcie sprawców! nazwijcie rzecz po imieniu. Jak pierwsi apostołowie, jak Ignacy Loyola. Wskażcie sprawców dziejącego się na Waszych oczach współczesnego holocaustu niewiniątek. Ale Wy oczywiście tropić będziecie pedofilię sprze 47 lat i krytykować, krytykować, judzić, pluć, rzucać błotem. Anonimowo! Jak to przyjaciele KK.... .
 • Gość
  10.10.2018 12:10
  Przy czym płatnymi zabójcami w pewnym sensie jesteśmy my wszyscy jako podatnicy, którzy płacimy za refundację aborcji.
  • art
   10.10.2018 13:18
   @GOŚĆ:aaaa... Zaiste! Tym razem dobrze prawisz GÓŚĆ. Dodałbym jeszcze wybory. Jak mieniący się katolikiem może głosować na partie z "europejskimi" standartami? Przyjaciele KK: POWIEDŹCIE JAK? Głosować na tych co za mordowaniem dzieci i starców??? Jak przyjaciel KK może to ścierpieć? Rzekomej , wydumanej pedofilii w Kościele nie może. Pluje w Internecie a potem idzie i głosuje na Po na przykład. I taki potem do spowiedzi!!! Do tego księdza czasem którego zniesławił publicznie!!! Przyjaciele KK czy widzicie jacy są niektórzy przyjaciele KK??? Czy to widzicie purytanie forum tego?
   • Dremor
    10.10.2018 16:57
    Jako katolik chcę, by aborcji było jak najmniej. Dlatego wolę standardy europejskie, gdzie ilość aborcji jest najniższa na świecie (18 przypadków na 1000 ciąż w Europie Zachodniej), niż fundamentalistyczne podejście krajów Ameryki Łacińskiej, gdzie aborcja jest prawnie zakazana i grożą za nią wysokie kary, a mimo to skutek jest odwrotny (44 przypadki na 1000 ciąż, najwyższy wynik na świecie).
   • art
    10.10.2018 23:01
    @DREMOR: Czego chcesz dowieść?
    1.Czy to że lepiej legalnie mordować niż nielegalnie ?
    2. Czy też to że lepiej dać zezwolenie na mordowanie niż go nie dawać?
    3. Czy też tylko się tłumaczysz dlaczego Ty , podający się za katolika, w zbliżających się wyborach zagłosujesz na partię „europejskich” wartości???
   • Dremor
    11.10.2018 08:52
    Chcę dowieść jedynie tego, że zakazywanie aborcji na drodze prawnej prowadzi jedynie do zwiększenia jej liczby, wszędzie na świecie istnieje taka zależność. Naprawdę nie obchodzi mnie stan prawny, jak dla mnie może być jak w Szwajcarii, gdzie aborcja jest ogólnie dostępna, bezpłatna i anonimowa, a jednocześnie prawie się jej nie robi (mniej niż 3 aborcje na 1000 ciąż, najniższy wynik na świecie). Dobro dzieci jest ważniejsze, niż to, co tam sobie jest zapisane w kodeksie karnym.
   • art
    11.10.2018 10:05
    @DREMOR
    1.”Chcę dowieść jedynie tego, że zakazywanie aborcji na drodze prawnej prowadzi jedynie do zwiększenia jej liczby, wszędzie na świecie istnieje taka zależność. Naprawdę nie obchodzi mnie stan prawny, jak dla mnie może być jak w Szwajcarii, gdzie aborcja jest ogólnie dostępna, bezpłatna i anonimowa, a jednocześnie prawie się jej nie robi (mniej niż 3 aborcje na 1000 ciąż, najniższy wynik na świecie).”
    O. A więc nie zakazywać. A co myślisz o innych morderstwach? Na przykład na tle rabunkowym? Nie sądzisz że gdyby tego nie zakazywali i nie karali byłoby tak samo pięknie jak w Szwajcarii (mniej niż 3 trupy na 1000 napadów). ???
    A po co więc w ogóle czegoś zakazywać? (Widzę nawet dodatkowy zysk – zlikwidowalibyśmy sądy i związane z nimi problemy.)

    2. „Dobro dzieci jest ważniejsze, niż to, co tam sobie jest zapisane w kodeksie karnym.”

    O: „DOBRO” (!!!) których dzieci masz na myśli? Tych wydartych z macicy łyżką ginekologiczną? Tych rozerwanych na strzępy szczypcami i wyrzuconych do kosza? Czy tych zamordowanych pigułkami poronnymi ?
   • Dremor
    11.10.2018 11:47
    Chcę, by aborcji było zero. 3 jest zdecydowanie bliżej zera, niż 44, jak w Ameryce Łacińskiej.

    Mówiąc "dobro dzieci" mam na myśli ich życie. Szwajcaria wypada w tym wypadku lepiej niż Salwador, czy Nikaragua, gdzie aborcje są codziennością, mimo surowego prawa.
 • Marti
  10.10.2018 12:27
  Podobnie jest ze szczepieniami. Jak można w imię "ratowania społeczeństwa" traktować dzieci jak kròliki doświadczalne, bo wiemy, że część zmarła, część doznała upośledzenia...
  • Pak
   10.10.2018 12:57
   Szczepionka na czarną ospę i gruźlicę praktycznie wyeliminowała te epidemie ze świata.
   Przez ostatnie 20 lat szczepionek nie podawano (za moich czasów były dość/bardzo bolesne) i gruźlica powraca, a ospa czarna jest magazynowana jako broń biologiczna. Szczepionki same w sobie nie są złe - złe jest przyzwolenie na ich testy na dzieciach.
  • COR
   10.10.2018 13:04
   Już chyba zbyt dawno ludzie nie widzieli dzieci, które miały nieszczęście przeżyć zachorowanie na chorobę Heinego-Medina. Polecam wpisać sobie w Google grafika i pomyśleć. Szaleństwo...
  • małgosia
   10.10.2018 20:22
   Mam już 50 lat ale w swoim życiu nie spotkałam żadnego dziecka które rozchorowało by się po szczepieniach ani o takim przypadku w swoim otoczeniu nie słyszałam.
   • 1julek
    10.10.2018 20:45
    MAŁGOSIA, no to mało widziałaś i słyszałaś. Moje dziecko zapadło na padaczkę po szczepieniu. Oczywiście żaden lekarz tego nie to potwierdzi, ale ja jestem ojcem i wiem kiedy to się stało, widzę dziecko codziennie i czuję co jest przyczyną. Każda szczepionka zawiera środki konserwujące z zawartością rtęci, która jest metalem ciężkim i niebezpiecznym dla człowieka.
   • Dremor
    10.10.2018 21:26
    Wybacz, ale w takim razie Twoje dziecko musiało być szczepione w Afryce przez Lekarzy Bez Granic, bo tylko oni stosowali szczepionki "z butli". Rtęć w śladowych ilościach była tam stosowana po to, by z raz otwartej butelki można było wielokrotnie zaczerpnąć dawkę szczepionki do strzykawek. Europa od kilku dekad stosuje wyłącznie szczepionki jednorazowe, pakowane hermetycznie or razu w strzykawkę, więc nie ma potrzeby stosowania konserwantów.

    Inna sprawa, że rtęci w szczepionkach było mniej, niż w rybie zjedzonej na obiad, ale pewnie Ciebie to nie przekona, bo "czujesz, co jest przyczyną". Współczuję, ale tego typu racjonalizacja nie sprawi, że zaczniesz mieć rację.
   • nika
    11.10.2018 00:35
    ad 1julek - jestem ojcem i "wiem, kiedy to się stało" "czuję, co jest przyczyną". Z całym szacunkiem, ale mało to przekonywające. A może bez tej szczepionki padaczka i tak ujawniłaby się w tym samym czasie? Bierzesz to pod uwagę?
   • tadeuszogorek
    11.10.2018 09:45
    tadeuszogorek
    Znam osobiście kilka przypadków potężnych efektó poszczepionkowych. W pierwszym przypadku po szczepieniu dziecko wkrótce umarło (istniała wyraźna przyczynowość), w innym przypadku dziecko popadło w autyzm (od razu po szczepionce). Ten drugi przypadek jest dość częsty i istnieje spora dokumentacja na ten temat w WIELU krajach. Ta przyczynowość została też PRAWNIE udowodniona w UK, gdzie przedsiębiorstwo farmaceutyczne zostało przez sąd OFICJALNIE finansowo ukarane.
   • Pak
    11.10.2018 09:56
    To gratuluję, ja mam 45 i miałem okazję znać kilkanaście osób zarażonych Polio, przy podawaniu szczepionki. Fakt iż dawniej szczepiono żywym - osłabionym wirusem a obecnie (podobno) zabitym, nie zmienia faktu, iz używanie metali ciężkich do zabijania wirusa (sole rtęci) bez solidnych badań nad ich wpływem na organizm szczepiony, powoduje iż grupą badawczą są tak naprawdę - szczepione dzieci.
 • Pak
  10.10.2018 12:59
  Wypowiedzi Ojca Świętego pokazują jak dyplomatycznie i grzecznie nazywać rzeczy po imieniu, nie korzystając z zakłamanej mowy "poprawności politycznej". Morderstw oto morderstwo a zabieg to zabieg.
 • waka
  10.10.2018 13:44
  Papież oczywiście ma rację. Wszyscy myślimy tak samo. Tylko że myśleć i mieć rację to jeszcze za mało. Niech Kościół i Wierni oczywiście zobowiążą się do przejęcia pełnej opieki i utrzymania nawet przez całe życie niezdolnych do samodzielnej egzystencji dzieci i później dorosłych, czemu większość rodziców nie jest i nie będzie w stanie podołać. Nikt nawet nie pomyśli o aborcji, mając pewność że jego niepełnosprawne dziecko czeka godne i pełne miłości okazywanej ze wszystkich stron życie. Prawda?
  • Art
   10.10.2018 15:27
   @WAKA; Przenikliwa recenzja. Widać w Tobie Osobę religijną , bogobojną, prawą, empatyczną w stosunku do bliźnich, chrześcijańskiej miłości pełną. I co najważniejsze dostrzegającą , nie przez wszystkich uświadamiany fakt, iż tzw, płód to przecież dziecko tylko na tyle małe ,że nie jest w stanie się bronić przed draństwem dorosłych

   Najcenniejsza myśl: "Niech Kościół i Wierni oczywiście zobowiążą się do przejęcia pełnej opieki i utrzymania nawet przez całe życie niezdolnych do samodzielnej egzystencji dzieci i później dorosłych, czemu większość rodziców nie jest i nie będzie w stanie podołać."

   No , jasne. Trudno wykrztusić jakieś słowa. Prostota i niewinność tej wypowiedzi aż paraliżuje.
  • Pak
   11.10.2018 10:09
   Osoby niezdolne do samodzielnej egzystencji były już mordowane przez "oświeconych, nowoczesnych" lekarzy "najlepszego kraju na świecie". Za ten przejaw "humanitaryzmu" i "nowoczesności" sądzono ich następnie w Norymberdze. Ich działalność została uznana za ludobójstwo. Parę dekad później - ludzi, odrzucających mentalność zbrodniarzy, ciągnie sie do sądów zarzucając im brak humanitaryzmu.
   Co do opieki nad osobami niezdolnymi do samodzielnej egzystencji - tym człowiek rozni się od zwierząt, że jest do takiej opieki zdolny. Odrzucanie takiej możliwości w imię "dobrobytu" "pełnosprawnych", dowodzi niepełnosprawności emocjonalnej. Opieka taka nie jest zadaniem wyłącznie dla Kościołów i wierzących. To zadanie dla wszystkich, którzy nazywają siebie ludźmi - gdyż nie jest to czyn bohaterski a świadczący jedynie o człowieczeństwie. Każdy kto neguje obowiązek ludzkości do opieki nad niepełnosprawnymi - też jest niepełnosprawny. Uszkodzona jest ta część jego mózgu, która odpowiada za podstawowe działania logiczne.
   Odrzucenie opieki nad niepełnosprawnymi w imię zachowania dóbr - to prosta droga do np.zaniechania akcji ratunkowych po katastrofach - przecież uratowani mogą być niepełnosprawni więc lepiej niech zginą - nieprawdaż? Akcje ratunkowe są drogie a ich efektem jest uratowanie życia osób, wymagających późniejszej opieki - po co wiec się męczyć i marnować środki? Jednak ratujemy innych, narażamy siebie by to robić bo JESTEŚMY LUDŹMI! Nie dlatego, że wierzymy, czy dlatego że tak każe któryś Kościół. Ateiści, agnostycy też są do tego zdolni - ponieważ to nie kwestia wyznania - a człowieczeństwa.
   • waka
    11.10.2018 15:31
    Panie, ja się tu w politykę nie bawię, a napisałem to co napisałem, a nie to coś Pan zrozumiał. Poprosiłem tylko żeby ludzie zamiast krzyczeć i manifestować, najpierw wzięli się do roboty i zapewnili opiekę potrzebującym. A wtedy krzyki nie będą potrzebne. Mogą to zrobić i ateiści i humaniści i kto się tam człowiekiem czuje, ale nikt się do tego za bardzo nie kwapi. To sobie pomyślałem ze Kościół i wszyscy głoszący moralne wartości mogliby zacząć i dać jakiś przykład, bo wydają się do tego szczególnie uzdolnieni i predestynowani. Gadać łatwo, ale jak komuś zaproponujesz by coś robił, to cię umieści na ławce w Norymberdze. Ja temat też znam z pierwszej ręki, opiekuję się, robię wszystko bez absolutnie niczyjej pomocy, zmieniłem parę tysięcy pampersów, moje życie nie istnieje, nawet ubezpieczenie zdrowotne mi się nie należy. To mnie pan humanizmu nie ucz, choć robię to nie z powodu pięknych haseł, tylko z obowiązku. A co do pomocy od innych to sam osobiście jej nie oczekuję i nie chcę, jeśli coś się stanie to chciałbym by w pobliżu nie było nikogo kto by mi chciał "ratować" życie. To już sprawa tylko między mną a Bogiem, w którego wierzę i wiem że to On zrobi ze mną co zechce.
  • Piotr
   13.10.2018 10:26
   No to zorganizuj jakiś system, czekam na pomysły, a nie "niech ktoś".
 • N.
  11.10.2018 11:13
  Brawo, brawo, brawo dla papieża!!!!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  20°C Poniedziałek
  dzień
  22°C Poniedziałek
  wieczór
  18°C Wtorek
  noc
  15°C Wtorek
  rano
  wiecej »