Komentarze 35
 • Domino
  24.03.2019 18:46
  Czy ktoś pomyślał, jak czują się teraz osoby ze skłonnościami homoseksualnymi, które są praktykującymi katolikami? One przecież wzięły krzyż i nie mają żadnych partnerów. Nie są w związkach.... Kościół o nich zapomniał, a przecież w każdym kościele spotkamy ich na Mszy św. Nie wspomnę już o osobach, które w środku czują się kobietą a fizycznie są mężczyznami. Nie wiem po co to napisałem. Pewnie i tak przejdzie bez eha :-((
  • Nonomnis
   24.03.2019 19:18
   Od dziecka czułem się inny. Niby chłopiec a jednak w środku dziewczyna.... W podstawówce nie miałem kolegów. Uważali mnie za dziwaka. Kiedy na lekcji wf kapitan drużyny dobierał sobie zespół to ja zawsze byłem na końcu i rzucano o mnie losy :-( Takie popychadło. Tak jest do dzisiaj bo nie potrafię uwierzyć w siebie. Bo czy ja mam jakieś swoje ja?? W środku kobieta, na zewnątrz mężczyzna. Nie mam żadnych partnerów, nie wiem co to loveparade..... To teraz już tylko czeka mnie getto???? Straszne!
  • Szymon
   24.03.2019 19:42
   Tacy ludzie z pewnością wiedzą, że homoseksualizm nie jest normą i z pewnością nie będą próbowały nikogo przekonywać, że czują się świetnie. Z pewnością także znając Ewangelię wolałyby uwiązać sobie kamień młyński u szyi i rzucić go w morze, niż być powodem zgorszenia
   • Gość
    24.03.2019 21:24
    Zachęcasz do samobójstwa?
   • HOLOCAUST HINDUSÓW
    25.03.2019 12:55
    Więcej, w Ewangelii jest napisane "Jeżeli twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła w ogień nieugaszony. I jeśli twoja noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie chromym wejść do życia, niż z dwiema nogami być wrzuconym do piekła. Jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do Królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła, gdzie robak ich nie umiera i ogień nie gaśnie (Mk 9, 43–48).". Jak mawiali o Jezusie "twarda ta mowa, któż jej może słuchać". Każdy kto chce wejść do Królestwa Bożego musi się odwrócić od swoich grzechów. Bo jak Pan powiedział do nierządnicy "skoro cię nikt nie potępia to i ja cię nie potępiam. Idź i nie grzesz więcej". Nie ma innej drogi. Każdy otrzymał wolną wolę, by iść do Nieba lub do piekła na wieczne potępienie. Reguły gry są jasne. Jak się komuś nie podobają to trudno, jak w szachach, brydżu i w czym tak.
  • Czloax
   24.03.2019 20:59
   Jak mam to rozumieć? Twoim zdaniem osoby ze sklonnosciami homoseksualnymi poczują się lepiej gdy wprowadzić gender do przedszkoli? Coś jak zarazanie dżumą zdrowych żeby chorzy poczuli się lepiej? Nie sądzę by uczciwi ludzie mający miko woli te skłonności tego chcieli.
 • gość
  24.03.2019 19:14
  Byłoś na marszu? Byłoś na Mszy? Jak nie to nie bierz ludzi na litość i nie fantazjuj bo nie ma takich przypadków jak opisujesz. A już na pewno nie obnoszą się z tym publicznie (na forum).
 • Tomasz
  24.03.2019 19:52
  Osoby że sklonnosciami homo nie mogę być praktykujących katolikami! Bo takie osoby nie mogą korzystać z sakramentów w tym spowiedzi! A skoro nie mogę korzystać z sakramentów to nie mogę być praktykujący! Owszem grzech sodomy też przez Boga jest darowany! Tylko trzeba o nim powiedzieć podczas spowiedzi... to taki szczegół..
  • Barbara
   24.03.2019 20:56
   Tomaszu, osoby ze skłonnościami homoseksualnymi, które zdają sobie sprawę z nieuporządkowania w tej materii i wszelkie czynności homoseksualne traktują jako grzech ciężki - jeśli żałują swego postępowania i starają się nawrócić - mają jak najbardziej prawo korzystania z sakramentu pokuty i, co za tym idzie, pełnego uczestnictwa we mszy św.
  • Gość
   24.03.2019 21:23
   A Ty co? Zakładasz własny Kościół? Kościół Katolicki głosi że sam homoseksualizm nie jest grzechem. Dopiero stosunki homoseksualne są grzechem i to grzechem ciężkim. Więc można być katolikiem i to praktykującym. Wystarczy żyć w czystości. Jest to możliwe ale tylko i wyłącznie z Bogiem. Wiara czyni niemożliwe możliwym. Dlatego trzeba walczyć z propagandą grzechu która płynie z Zachodu ale wpierać tych którzy do końca życia muszą nieść krzyż homoseksualizmu. Za tych ludzi też Jezus oddał życie na krzyżu. By żyli a nie byli potępieni! Wiem co piszę bo sam jestem takim człowiekiem. Kiedyś byłem duchowo martwy i modliłem się o śmierć. Lecz dobry Bóg nie pozwolił mi na samobójstwo. Rozpalił we mnie ogień wiary która wydawała się umierać. I zaprowadził mnie do decyzji o życiu w czystości do końca życia. Pewnie że chciałbym by ten krzyż był mi odjęty ale jeśli Bóg pozostawi mi go do końca życia niech będzie błogosławiony! Bo nie jestem sam ale jest ze mną Chrystus! Dzięki Niemu moje życie ma sens! On prowadzi mnie przez życie i pomaga mi powstać gdy upadnę! Jeśli czytają mnie jacyś inni homoseksualiści katolicy to nie traćcie nadziei, zawierzcie Bogu! On was poprowadzi przez życie, tylko zdecydujcie się na życie w czystości! Z Nim nie jest to bardzo trudne! Z Bogiem!
  • Gość
   24.03.2019 21:25
   Masz trudność z odróżnieniem skłonności od działań? To każda osoba mająca pociąg hetero winna jest cudzołóstwa?
 • Gość
  24.03.2019 20:18
  Sz. P Domino skoro osoby, o których wspomniałeś są w Kościele i są praktykującymi katolikami, to otrzymują w Kościele to co najcenniejsze Komunię Swiętą tzn., że Kościół o nich pamięta. To wspaniale , że trwają przy Bogu i nie ulegają pokusie cielesnej. Napisałeś "Nie wiem po co to napisałem. Pewnie i tak przejdzie bez eha ". Może napisz co to ma wspólnego z marszem życia i w czym uczestnicy marszu urazili osoby ze skłonnościami homoseksualnymi. Myślę, że te osoby także mogłyby uczestniczyć w tym marszu bo pewnie też są za życiem.
  • HOLOCAUST HINDUSÓW
   25.03.2019 12:48
   W ST jest jasno napisane, że "mężczyźni żyjący z mężczyznami nie wejdą do Królestwa Bożego". To tak tytułem przypomnienia wszystkich dowołującym się do Pisma Świętego, szczególnie zatroskanym o dobro chrześcijan komunistom i im podobnym. Bo jak coś tak brudnego jak homoseksualista, który praktykuje zwój sodomski grzech, może wejść do Królestwa nieskończenie czystego? Po to jest ustanowiony czyściec, aby dać nam wszystkim szansę, pod warunkiem, że nie stracimy przed śmiercią na zawsze komunii z Panem. No, ale nie wszyscy będą mieli na niego szansę. Wielu niestety trafi do piekła, bo jak sam Pan powiedział "wąska jest droga, która prowadzi do Domu Ojca Mego, za to szeroka, która prowadzi do piekła". Trzeba nam o tym pamiętać, szczególnie mocno w czas Świętego Postu. Więcej Jezus Chrystus potwierdził każde słowo i literę w ST, więcej powiedział, że jeśli ktoś zmieni choćby literę w nim to będzie potępiony na wieki, a piekło czeka na takich manipulatorów i kłamców. Odnosząc się do dzisiejszych czasów powiedział to nie bez powodu - genialny wizjoner. Jedno kłamstwo i manipulacja, także w kwestii homoseksualizmu. Bo to grzech ciężki, który nienawróconych doprowadzi do piekła. Jezusa Chrystusa własnie za to Żydzi ukrzyżowali rękoma Rzymian, bo nie przejmował się tym czy kogoś urazi czy nie. Takich kłamców i manipulatorów nazwał plemieniem żmijowym. Po to przyszedł na świat, aby nas zbawić i dać świadectwo prawdzie, czy się to komuś podoba, czy nie. A głosił wszystko publicznie i z niczym się nie ukrywał głosząc swoją Ewangelię otwarcie w synagogach i na otwartych przestrzeniach "a tłumy się do niego garnęły". Tak i my musimy głosić nasze świadectwo wiary publicznie, czy się to komuś podoba, czy nie wzorem naszego Mistrza. Mamy być przy tym gorącymi, czego też wymaga od nas Jezus Chrystus. Odnoszę to także do homoseksualistów. Nadto mamy obowiązek napominać naszych braci i siostry, bo tego również wymaga od nas Jezus Chrystus. I na koniec "nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię, bo bliskie jest Królestwo Boże". Komuniści, faszyści, naziści, muzułmanie właśnie za to mordowali i mordują chrześcijan, bo pozostają wierni Ewangelii, nie dbają o swoje życie i zdrowie, bo życie na ziemi to tylko chwila, a o Królestwo Niebieskie warto się starać jak o "drogocenną perłę". Na koniec jeszcze słowa Chrystusa "nie dbajcie o swoje ciała, ale raczej o swoje dusze, którym nic złego zrobić nie mogą". Amen i do radosnego Zmartwychwstania Pana już niedługo (jak dane będzie nam dożyć oczywiście).
   • Gość
    25.03.2019 13:08
    To nie jest cytat ze ST.
   • HOLOCAUST HINDUSÓW
    25.03.2019 13:34
    Jak najbardziej w ST w Księdze Kapłańskiej - część 18 i 20. Bardzo mocno napisane. Wydanie w przekładzie o.Jakuba Wujka z 1935 część 18 ust.22: "Z mężczyzną nie łącz się złączeniem niewieścim, bo to ohyda jest" część. 20 ust. 13 "Kto by spał z mężczyzną złączeniem niewieścim obydwaj haniebną złość zbroili: śmiercią niechaj umrą. Krew ich niechaj będzie na nich". No i w NT: List do Rzymian 1,25-27: (25) Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. (26) Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. (27) Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie." i w liście do Koryntian 16 9-11 "Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwiąźli, ani mężczyźni współżyjący ze sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego.". Amen.
   • Gość
    25.03.2019 15:57
    nie jest to cytatem z Ewangelii
   • elle
    26.03.2019 17:56
    "Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwiąźli, ani mężczyźni współżyjący ze sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego.". Bardzo dobrze, ze napisales caly cytat, bo stwierdzenie, ze "mężczyźni żyjący z mężczyznami nie wejdą do Królestwa Bożego" nie jest prawda tylko polprawda a zatem wlasciwie klamstwem. Grzech homoseksualizmu dotyczy garstki ludzi, a cala reszta niestety juz przewazajacej wiekszosci. Kazdy z nas powonien zrobic rachunek sumienia sobie przedewszystkim a nie jakiemus anonimowemu homoseksualiscie. Homoseksualisci nie sa w niczym gorsi od rozwodnikow, cudzoloznikow, konkubenow czy anonimowych rozpustnikow. Byc moze sa nawet bardziej usprawiedliwieni bo maja trudniejsze pokusy. Wszytskich czeka ten sam los.
 • Czloax
  24.03.2019 21:01
  WHO straciła autorytet stając się organizacją ideologiczną na usługach...
 • Domino
  24.03.2019 21:21
  Wyobraźcie sobie taką sytuację. W okresie dorastania zdajecie sobie sprawę z tego, że Wasze zainteresowanie zamiast do osób przeciwnej płci wybiega w inną stronę. Lata mijają a "to" nie chce sobie pójść..... Jesteście wierzącymi katolikami i powoli uświadamiacie sobie, że to jest Wasz krzyż i, że jeśli chcecie dostąpić zbawienia to musicie wybrać życie w czystości. I tak sobie żyjecie... nikt o Waszych skłonnościach nie wie. Nagle wchodzicie na internet i czytacie takie jak tutaj komentarze nasycone jadem, że niby "same skłonności są grzechem". Powiem Wam tylko tyle "nie sądźcie a nie będziecie sądzeni"
  • Gość
   24.03.2019 22:32
   Pamiętaj że nie jesteś sam. Bóg zawsze chce Ciebie wspierać. On Ciebie nie potępia ale jest Twoim przewodnikiem. Życie w czystości nie jest łatwe ale z Bożą pomocą jest możliwe. Pomodlę się za Ciebie a Ty proszę pomódl się za mnie. Bóg który kocha każdego człowieka pomoże nam iść do Nieba choćby czasami przygniatał nas krzyż który będziemy nieść do końca życia. Z Bogiem!
 • tomaszl
  25.03.2019 08:03
  Przeszli, pokrzyczeli, wrócili do swoich domów. Czy cokolwiek to zmieniło? Czy w rodzinach, tych co manifestowali nastał czas miłości, pokoju?
  Czy w otoczeniu protestujących od dziś mniej będzie rozwodów, mniej tej codziennej
  demoralizacji?
  Jak chcemy zmieniać świat, to musimy zmienić siebie, swoje najbliższe otoczenie. Bo tutaj najwięcej jest często tej tzw. demoralizacji.
  • NICK
   25.03.2019 08:48
   Popierasz homopropagdnę, co wyrażałeś w swoich innych wypowiedziach, więc nic dziwnego że próbujesz bezskutecznie dyskredytować tak ważny i potrzebny marsz.
   • tomaszl
    25.03.2019 09:58
    Pomijając watki osobiste, to może powiesz czemu ten marsz jest dla Ciebie taki ważny
   • NICK
    25.03.2019 15:05
    Dlatego że nie czyniąc dobra, nie popierając dobra, czynimy zło. Czyli zależy ci na czynieniu zła? A po drugie, gdzie w mojej wypowiedzi masz wątki osobiste?
  • HOLOCAUST HINDUSÓW
   25.03.2019 09:41
   TOMASZL - typowy przykład pachnący lewactwem, z troską "POchylający" się nad losem katolików. Dziękuję za tą "troskę". Katolicy sobie poradzą, a manifestować swoją wiarę i poglądy trzeba w każdym czasie i w każdym miejscu. Komuniści już raz próbowali katolików w Polsce zagnać "do kruchty" jak mawiali. No i im się nie udało. Lewactwu teraz też się nie uda. P.S. Nic mnie tak nie bawi jak "troska" lewactwa o dobro katolickiej rodziny.
   • tomaszl
    25.03.2019 09:57
    A może zamiast pustych w sumie manifestacji, licytacji na hasła i plakaty może warto żyć jak katolik?
    Choćby pamiętając, że tan "lewak" to nasz bliźni, co oznacza że mamy go bezwarunkowo miłować.
   • gość
    25.03.2019 10:49
    TOMASZL. Miłuj się z kim chcesz. Ja nie zamierzam miłować zła.
  • Louie
   25.03.2019 10:56
   Louie
   Ta dychotomia jest kompletnie nieuzasadniona - nikt nie broni ludziom ZARÓWNO brać udziału w takich zgromadzeniach, jak i szerzyć pozytywny przykład (przez swoje zachowanie) w najbliższym otoczeniu. To nie jest tak, że jak jedno robisz, to już drugiego "nie da rady". A takie zgromadzenia są potrzebne, bo w przeciwnym wypadku mielibyśmy do czynienia z zagospodarowaniem przestrzeni publicznej przez różnego rodzaju anarchistów, lewicowców homopropagandystów, liberałów i innych środowisk, które promują destrukcyjne, sprzeczne z katolicyzmem idee. Nie wiem w ogóle, skąd ten kuriozalny wniosek, że ktoś niby spodziewa się po takich zgromadzeniach magicznego "odmienienia" społeczeństwa. Nikt przecież nie organizował żadnego zgromadzenia z taką intencją (przynajmniej jeśli mowa o ludziach, którzy wiedzą, po co są takie zgromadzenia organizowane).
   • Gość
    25.03.2019 11:02
    ale wyliczanka
   • tomaszl
    25.03.2019 11:49
    Ale co tak naprawdę daje ta licytacja na hasła, plakaty czy ilość uczestników?
    Czym taki marsz różni się od identycznego marszu LGBT?
   • elle
    26.03.2019 18:01
    Na publicznie rzucona rekawice trzeba odpowiedziec rowniez publicznie?
   • Louie
    03.04.2019 08:25
    Louie
    Czym się różni? Choćby tym, że uczestniczą w nim normalnie ubrani ludzie, a nie półnadzy, umalowani pedryle :) A jeśli nie widzisz różnicy między jednymi a drugimi... To chyba nigdy nie zaproszę Cię do domu. Poza tym - co to za porównanie, marszu promującego wymuszaną afirmację dla skłonności homoseksualnych i obnoszenia się nimi (wcale nie chodzi tu o tolerowanie osób z takimi skłonnościami, o nie, proszę zauważyć, jak to wygląda na zachodzie - to nie jest tak, że wymaga się od ludzi "cichego" przyzwolenia, wręcz przeciwnie - publicznego i entuzjastycznego poklasku dla tego typu grup i ich "publicznego" obnoszenia się ze skłonnościami.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  15°C Piątek
  rano
  16°C Piątek
  dzień
  16°C Piątek
  wieczór
  14°C Sobota
  noc
  wiecej »