Komentarze 20
 • Stanisław_Miłosz
  04.08.2019 09:50
  Uff... Wreszcie można - jest znak z góry - nazwać zarazę — zarazą. Oczywiście, rozróżniając nosiciela wirusa, od samego wirusa. Nosiciela przytulić, wirusa potępić. Można. A nawet - trzeba.
 • Marek Aureliusz
  04.08.2019 11:02
  Panie Redaktorze ! to nie są pojedyncze spontaniczne wybryki , TO JEST WOJNA ! proszę się nie lękać , proszę nazywać rzecz po imieniu , tak to wojna nie prowadzona środkami gwałtownymi [chociaż zaczynają się "pierwsze jaskółki "] to jest SKOORDYNOWA NY CYKL WYDARZEŃ , ok ?


  Jeśli Pan się nie zgadza , to proszę dalej nie czytać , każda wojna rodzi taki a nie inny styl postępowania ,wojna to ODPOWIEDZUALNOŚĆ ZBIOROWA ..pełna indywidulanych niesprawiedliwości , wyobrażam sobie trwogę teologów i ojców kościoła … wojna ?!! … nie są psychicznie przygotowani , teoretycznie też nie , nie wiedzą co robić !w tej chwili oprócz znanego arcybiskupa to właściwie oni , tak ci pokrętni politycy wchodzą w buty przywódców religijnych … bo hierarchii w zasadzie poza pojedynczymi rodzynkami … nie ma .


  Do rzeczy : Panie Redaktorze TUTAJ JEST POLSKA , tutaj jak nie ze wschodu to z zachodu , jak nie z północy to z południa zawsze ktoś nas najeżdżał , polski ksiądz to nie jest ksiądz np. z Belgii tutaj nie można sobie pozwolić na zapomnienie o realiach geo- politycznych , ci którzy o tym zapominają giną ... także w kategoriach światopoglądowych .

  Nie wiem , ja tylko sobie wyobrażam zaskoczenie EP tym co się dzieje na przestrzeni roku dwóch " jak to? dlaczego nas atakują , za co ? przecież my byliśmy tacy układni " atakują właśnie dlatego ,że byliście biskupi zbyt układni . Szatan jest jak ten lew ryczący … zawsze zaatakuje gazelę która stracił instynkt samozachowawczy i była za mało czujna … w imię miłości ...do wygodnego , bezkonfliktowego życia
 • agnostos
  04.08.2019 13:43
  agnostos
  1. W czy wśród osób LBGT nie znajdziemy w ogóle żadnej pary, która wychowała by dziecko na dobrego człowieka i obywatela? Skąd ta pewność?
 • robak
  04.08.2019 18:22
  trza najpierw wyjaśnić jedna podstawową sprawę od której zaczyna się cała reszta - a mianowicie ów szacunek do grzesznika . ( czy może do człowieka ) . czlowiek skażony grzechem pierworodnym ma złe skłonności i jezeli tym sklonnościom ulega wówczas popełnia grzech . czlowiek o sklonnościach homoseksualnych jeżeli nie popełnia grzechu śmiertelnego - homoseksualistą nie jest tak samo jak pijak , cudzolożnik , złodziej itd.... dlatego mam szacunek dla człowieka który dzwiga swój krzyż i idzie za Jezusem Chrystusem , natomiast nie mam szacunku dla homoseksualisty 9 bo mieć nie muszę ) . dlatego również kościoł jest zbiorowiskiem ludzi nie będących w grzechu ciężkim . w kościele nie ma homoseksualistów , złodziei , pijakow itd ... bo wszyscy oni wybielili swoje szaty są w stanie łaski uswięcającej . to jest pierws i podstawowa zasada przynależności do kościoła katolickiego .jeżeli ktoś myśli że będąc homoseksualistą może należeć do k.k - to jest w wielkim blędzie . moi bracia w wierze to ludzie doświadczeni przez zycie i którzy kiedyś byli grzesznikami - ale teraz już nie są 9 chyba że popełnią znowu grzech smiertelny i sami siebie wykluczą z tego kościola . ( na szczęście Jezus Chrystus pozostawil nam rzecz najwspanialszą na świecie ) sakrament spowiedzi - to poprzez uniżenie siebie i przyznanie się do swojego błędu doświadczamy milosierdzia Bożego które pozwala nam na powrót stać aię dziećmi Bożymi .tak jest w istocie .szafowanie słowem szacunek czy godność w stosunku do homoseksualisty , złodzieja itd .. to słowne nadużycie i aprobowanie tego rodzaju nienormalnych sytuacji .po tym wstępie mogę tylko napisać - nie lękam się bo całe swoje życie oddałem w ręce Ducha świętego . to On wyznacza drogi dla nas - jednak wolna wola człowieka i tylko ona kieruje go na manowce .( lub na drogi zgodne z wolą Boga) .katolik powolany jest do świadczenia o Bogu swoim życiem - które jest drogą do Boga - a nie upadkiem i leżeniem w błocie ( jak świnia ) .każdy ma swoje pokusy jednak nigdy nie są one ponad nasze siły - to jest w ewangelii - dlatego nikt nie może powiedzieć że to Bóg sprawil że grzesze . homoseksualizm jako wybitny przyklad grzechu ciężkiego na dobre zadomowił się na zachodzie i w kościele katolickim również .jest aprobowany i oddaje się dzieci takim ludziom- takie są fakty .prtzyjmowanie komunii świętej to też jest norma . ostatnio dopiero czytalem na tym portalu dobry wykład odnośn ie homoseksualizmu - tyle że to trzeba głośno i stanowczo mówić a nie cichcem powtarzać . szkoda bezbronnych i niewinnych dzieci . pozdrawiam
 • Gość
  04.08.2019 19:50
  Nawet nie chcę pytać o reakcję Pana Redaktora, gdyby Pana syn powiedział, że pociągają go tylko mężczyźni...
  • nika
   05.08.2019 06:30
   Gościu, czytanie ze zrozumieniem.... Kim innym jest człowiek - homoseksualista, transseksualista i jego godność człowieka, a czym innym jego aktywność seksualna. A już całkiem czym innym - szerzona na tej bazie ideologia. Tak jak - kimś innym jest grzesznik, a czym innym - jego grzech. Czy to tak trudno zrozumieć? A tak na marginesie - wezwanie do czystości dotyczy każdego - jeśli jest w związku małżeńskim, jest to wezwanie do wierności, a jeżeli nie jest - to po prostu do "klasycznej" czystości... A że niepopularne w dzisiejszych rozwiązłych czasach? No to tym bardziej trzeba się o to starać...
 • Ppp
  05.08.2019 06:21
  Trzeba sobie jasno powiedzieć: ludzie LGBT przez setki lat byli prześladowani. To, że ofiara robi "występ", który może się komuś nie podobać, nie zmienia układu podstawowego - nadal jest ofiarą. Zamiast narzekać na LGBT, autor powinien składać reklamacje u prześladowców.
  • Andrzej_Macura
   05.08.2019 09:47
   Andrzej_Macura
   Wydawało mi się, że człowiek żyje z 70-100 lat. Nie bardzo więc widzę sens kreowania się na ofiar przez kogoś, kto setki lat temu jeszcze nie istniał. No i powiedzmy sobie szczerze: nie preferencja seksualna była powodem szykan, a konkretne czyny. Przecież o preferencjach nikt nie wie, dopóki zainteresowany sam ich nie ujawni. A cudzołożników, zwłaszcza kobiety, też przez wieki karano.
   • Gość
    05.08.2019 11:16
    Nie bardzo rozumiem, co ta odpowiedź ma wyjaśnić? Że to normalne, że za pewne grzechy się niektórych ludzi prześladuje? Naprawdę osoby LGBT mają się cieszyć, że nikt ich dziś nie ukamienuje... dopóki nie wyjdą z partnerem na ulicę trzymając się za ręce, albo nie wynajmą razem mieszkania?
   • Andrzej_Macura
    06.08.2019 09:17
    Andrzej_Macura
    Jak tu napisał Tycjan, sprowadźmy rzecz do konkretu. Jak homoseksualiści są prześladowani? Że nie mogą na ulicy trzymać się za ręce bo ludzie będą dziwnie patrzyć? Dziwnie też patrzą na ludzi, którzy ekscentrycznie się ubiorą. Jak się nie chce wzbudzić komentarzy, to się unika sytuacji, które mogą je wzbudzić a nie ę np. założyło na głowę fikuśny kapelusz a potem oburza się, ze się ludzie oglądają...

    Z wynajmem mieszkania jeszcze prościej. Wynajmowałem mieszkanie (no, powiedzmy, bo trudną tę chatynkę nazwać mieszkaniem) z kolegą - na studiach. Nie było najmniejszego problemu. I dziś przecież wielu studentów i studentek wynajmuje mieszkania. Dlaczego nie mają z tym problemu? No? Jak Pan mysli?
   • Katolik k
    06.08.2019 11:46
    czy ataki na ksiezy tez Pan ich "fikusnym" ubraniem usprawiedliwi?Czy to nie nienawisc skierowana przeciwko jednym odbija sie na drugich?Czy to nie kamien podniesiony na jednego uderza drugiego?
   • Andrzej_Macura
    06.08.2019 15:08
    Andrzej_Macura
    Panie katoliku K. A gdzie ja usprawiedliwiam jakieś ataki? Przecież napisałem o dziwnym patrzeniu się, nie tak?

    A co do kamienia podniesionego na jednych odbijającego się na drugich... To takie myślenie plemienne, rodem z bójek pseudokibiców. Kibic drużyny X sprał mojego kolegę, to teraz ja biję innego kibica tej drużyny... I Pan takie myślenie usprawiedliwia? Przecież do tej pory obstawał Pan twardo przy tym, że nie można migrantów winić za przestępstwa, jakie część z nich popełnia. Czy ja Pana wcześniej źle rozumiałem?
   • Katolik k
    06.08.2019 16:48
    owszem ale gdyby ten pierwszy nie podpuszczany przez jeszcze kogos z piekla rodem nie byloby samonakrecajacaj sie spirali do bicia.Mowmy o uchodzcach bo migranci mnie nie interesuja.Uchodzcom wybaczam.Migrantom nic a nic i maja sie dostosowac albo spadac skad przybyli.
   • Katolik k
    06.08.2019 17:05
    duzo wody w Wisle nie uszlo.Wlasnie przeczytalem o mlodym Polaku,ktory w Rzeszowie muzulmance chcial wozek z dzieckiem przewrocic i kazal z Polski wyp...Sam wpadl na taki pomysl?Nie wpadl.To pomysl politykow i chwasty i popierajacych ich "obroncow wiary" Radia Maryja.Ubolewma,ze w Polsce sa dwa koscioly.Ten prawdziwy staje sie juz calkiem niewicznoczny.Ten zachwaszczony niezle juz sobie dokazuje.
 • Tycjan
  05.08.2019 11:06
  Ustalmy FAKTY aby nie tracić meritum dyskusji :

  a / Czy homoseksualiści byli prześladowani za wzajemne związki a...kiedy , kiedy jaki sad ich za to skazywał .


  b/ prawo od o informacji np. , w szpitalach o partnerze może mieć każdy wystarczy odpowiednie oświadczenie woli , to samo dotyczy dziedziczenia , testamentem można uczynić prawie wszystko .


  c/ "domagamy się NASZYCH PRAW " jakich naszych ? ile to ludzi krzyczało bez końca 'konstytucja , konstytucja " no to zacznijmy od konstytucji jakie sa ich prawa , paragraf proszę !

  d/ P. Rabiej niechcący wygadał się o tym ,ze oni LGBT postępują metoda "salami " najpierw jedno ludzie przyzwyczają siei następne , i następne … wierzę , tak to robiono w Europe Zach. TO NIE SĄ ŚRODOWISKA SZCZERE ! ich "tylko to " oznacza " za jakiś czas będziemy walczyć o coś więcej " pomocniczo s Paweł tak tutaj "cenzurowany " nie , nie wprost , milczeniem , ale to co pisze się zgadza !


  d/ o czym Wasza strona nie pisze : CELE TEJ FORMY CYWIIZACJI SĄ RADYKALNIE SPRZECZNE Z CHRZEŚCICJAŃSTWEM , spróbujcie dyskutować z nimi o chrześcijaństwie tam gdzie już osiągnęli wpływy , to nie są stosunki symetryczne ! pomocniczo ! jedna z ostatnich demonstracji LGBT bodaj w Paryżu , ta już się nie kryją ! "zniszczymy waszą cywilizcję " co ? że to tyko hasło ? pamiętajmy o "metodzie salami ".


  e/ mały znak ale jak wiele mówi LGBT + no właśnie ten "+" ostatnio się pojawia wcześniej nie a co to oznacza ? to oznacza POSZERZENIE EKASPANSJI , np. tego o czym mówił prof. Hartmann … mało ?


  f/ co można o nich DOBREGO powiedzieć w swej METODZIE postępowania są bardzo biblijni , cierpliwie konsekwentnie REALIZUJĄJSWOJE CELE , Lucyper to musi być świetny teolog , Chrystus powiedział Ja jestem Drogą … itd.. oni są na drodze ,są aktywni my społecznie stoimy … my tylko bronimy stanu posiadania … jak upadający Rzym kiedyś .Nasze odpowiedzi i komentarze są lękliwe , bez tej ostrości która cechowała rzeczonego św. Pawła , bez tej dynamiki , starzejemy się … nie tylko cieleśnie .


 • chochlik
  05.08.2019 16:53
  Ot i rozłam w kościele , to jednak grzech istnieje ! fantastyczne !

  a ja myślałem ,że tylko miłość ….poważnie , chwała niech będzie środowiskom LGBT za sprowadzenie kościoła na ziemię .
 • kret
  06.08.2019 14:39
  A ja przy tak gorących dyskusjach i tak trudnych sytuacjach nawiązuje do tego co robił, mówił Jezus na kartach Ewangelii....mówił tez "plemię żmijowe"i odnoszę to do siebie by nawracać się ku Bogu, by nie być tym plemieniem żmijowym kąsającym drugiego człowieka
  • robak
   06.08.2019 20:39
   adyć przypomnę może o jednej takiej sytuacji - onego czasu udał sie Jezus Chrystus na sadzawkę ( z kart ewangelii wiemy o jaka sadzawkę chodzi ) i napotkal tam człowieka który nie mógł być uleczony bo nigdy nie zdążyl w odpowiednim czsie wejsć do tej sadzawki . i Jezus Chrystus pyta tego człowieka - chcesz być uleczony ? - oczywiście odpowida ów człowiek . a Jezus Chrystus mówi dość znamienne słowa ( a przemilczane ) a więc bądż uzdrowiony , tylko pamietaj nie grzesz już więcej aby ci się co gorszego nie przytrafiło . pytanie zasadnicze czym ony człowiek mogl grzeszyć i co gorszego jeszcze mogło mu się przytrafić .? . nieustannie chodzi mi to po głowie oto nigdzie w inym miejscu ewangelii nasz Pan nigdy tak nie mówił . owszem stwierdzenipozdrawiama , nie grzesz już więcej były - ale nie stwierdzenie aby ci sie co gorszego nie przytrafiło .
  • sceptyk
   07.08.2019 12:19
   a co to znaczy owo "kąsać" a jak by zacytować żywcem stosowne wersy Biblii to można uznać ,że bóg "kąsa "?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Komentarze do materiału/ów:

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  15°C Poniedziałek
  rano
  16°C Poniedziałek
  dzień
  16°C Poniedziałek
  wieczór
  14°C Wtorek
  noc
  wiecej »