• Anonim (konto usunięte)
  10.08.2019 19:42
  Gwoli przypomnienie ponad 800 tys Polaków złożyło swoje podpisy pod ustawą chroniącą nienarodzone dzieci przez ich zabijaniem. Było to kilka lat temu. Moje pytanie jest proste - gdzie są biskupi i jakie jest ich zaangażowanie w tym temacie?
  Czy te ponad 1000 zabitych rocznie dzieci nie jest jednak większym problemem od jakiś marszów lewicującej młodzieży? No chyba, ze ja, prosty maluczki katolik, się mylę.
 • spe
  10.08.2019 22:49
  Ludzie przyszli wesprzeć swojego Biskupa, który głosi jasno prawdę. To wyraźny znak wzrostu miłości w Kościele. Nie tego się spodziewali atakujący!
 • spe
  10.08.2019 22:52
  To jest iskra...
 • velario-new
  11.08.2019 00:27
  Patrzcie, drodzy katolicy, i uczcie się od tych, których macie za wrogów. Tych modlących się ludzi nie musiał ochraniać kordon policji. Nie poleciały w ich stronę butelki ani kamienie. Nikt ich nie wyzywał ani nie obrażał. A teraz odpowiedzcie sobie uczciwie, kto dla tego społeczeństwa jest groźniejszą zarazą i kto tak naprawdę bardziej zagraża jego bezpieczeństwu. Kraków i Białystok - porównajcie sobie.
  • Anonim (konto usunięte)
   11.08.2019 07:41
   Mnie wystarczył kilkunastu sekundowy filmik z Płocka aby dziś w kościele przeprosić Boga za czyny tych dzieciaków, bo zakładam ze niewiedzą co czynią wykrzykując obraźliwie w kierunku bliźniego o innych poglądach czy innym spojrzeniu na świat.
   Nie tak wygląda miłość bliźniego i warto aby biskupi zobaczyli ten i podobne filmiki i w homiliach jednak zajęli się tymi, co uważając się za katolików czynią tak wielkie publiczne zgorszenie.
  • spe
   11.08.2019 09:33
   Naprawdę uważasz, że ci, którzy rzucają butelkami, robią to z "błogosławieństwem" Kościoła katolickiego? Do tego stopnia uwierzyłeś we własną propagandę? Bo na paradach LGBT uprawia się bluźnierstwa, profanacje, wyuzdanie oraz nawoływanie do seksualizacji dzieci - w sposób programowy. Taka jest różnica, którą ślepy by zauważył. Twój wybór.
   • Anonim (konto usunięte)
    11.08.2019 10:06
    "Bo na paradach LGBT uprawia się bluźnierstwa, profanacje, wyuzdanie oraz nawoływanie do seksualizacji dzieci - w sposób programowy." - skoro można mówić o zarazie LGBT to nie rozumiem tych pretensji.

    "Naprawdę uważasz, że ci, którzy rzucają butelkami, robią to z "błogosławieństwem" Kościoła katolickiego?" - tak uważam, ale tym razem nie o butelki idzie, ale o zachowanie dzieci. W sieci jest filmik, który mnie dziś wyjątkowo zbulwersował.
   • Erich
    12.08.2019 12:09
    @SPE @TOMASZL - ja z kolei myślę, że nie ma tu "błogosławieństwa KK", ale po prostu jakiś brak mądrego rozeznania - po prostu bardzo wiele osób w polskim życiu publicznym, w tym niestety biskupów, nie ma pojęcia, że słowa mają często praktycznie konsekwencje. Że niektórzy (wcale liczni!) ich słowa biorą za motywację do agresji. Dla mnie smutne jest to, że kiedy regularnie uczestniczę we mszy, nigdy nie widzę na niej narodowców, kibiców, ludzi w agresywnych koszulkach, które rzekomą mają bronić naszej wiary, a mam wrażenie, że właśnie ich postawa jest bardziej ceniona obecnie niż tych, którzy są w ławkach... Ja przynajmniej tak się czasem czuję.
   • Anonim (konto usunięte)
    12.08.2019 13:32
    @ERICH - z jednej strony bardzo wiele homilii ma się nijak do realnego życia wiernych. Z drugiej strony nie chodzi o jakiś kibiców czy narodowców.

    Dla przykładu, kiedy ostatnio można było usłyszeć ze strony polskich biskupów o tym że zbyt często "zapomina" się o VIII przykazaniu? Kiedy jasno powiedziano, że kłamstwo w życiu publicznym zabija (i to dosłownie). I tu nie chodzi o kibiców, ale zwykłych wiernych, którzy tak często żywią się plotkami, obgadywaniem, wiarą w powielane kłamstwa.
    Jeżli tak chętnie potępiamy tzw. ideologię LGBT to czemu równie mocno nie potępiamy każdego z polityków, przedstawicieli mediów, którzy dla politycznej korzyści uciekają się do atakowania innych za pomocą półprawd czy kłamstw?
    Czemu dziś dla przykładu żaden z prominentnych biskupów nie stanie w obronie p. Aleksandry Dulkiewicz, czy p. Rafała Trzaskowskiego wiedząc, że eskalacja pomówień naprawdę zabija.
   • Erich
    12.08.2019 17:13
    @TOMASZL - zgadzam się z Tobą, od wielu lat nie mogę rozgryźć, jaki jest związek z rzeczywistością frazesu, że prawa osób LGBT zagrażają polskiej rodzinie, gdy wokół mnie rozpadło się chyba z 75% małżeństw znajomych. Żadne z nich nie rozpadło się z powodu homoseksualizmu albo tego, że parada osób LGBT przeszła ulicami miast. A ilość rozwodów to prawdziwa katastrofa. Wspominane przez Ciebie sytuacje to oczywiście kolejne elementy tej układanki.

    Zauważyłem np. że mnóstwo osób dostaje dziś pogróżki, a nawet życzenia śmierci. Dotyczy to obu stron barykady ideowej (np. mój znajomy lewicowiec ostatnio, ale też ks. Isakowicz-Zaleski) - chciałbym, by pojawił się mocny apel KK w tej sprawie.
   • elle1
    27.08.2019 19:43
    Ciekawe. Spośród mnie znanych osób rozpadło się jedno małżeństwo. Widocznie wiecej sie rozpada jednak tych liberalnych. Moze to wynikac z tego, ze nieszczescia chodza stadami i jak ktos sympatyzuje z postulatami LGBT to akceptuje rowniez heteroseksualna rozwiazlość i wierzy w to, że seks sluży zdrowiu seksualnemu a nie budowaniu więzi oraz rodziny. Moze to tez wynikac z tego ze sie w takich srodowiskach wychowanie emocjonalne zastepuje seksualnym, co czyni ludzi niezdolnymi do budowania trwalych wiezi.
 • Anonim (konto usunięte)
  11.08.2019 10:42
  Przecież na te parady jest paragraf, więc już z tego wynika, że temat szyty grubymi nićmi, że to się w ogóle ze odbywać.
  • velario-new
   11.08.2019 14:17
   Tak, jest na na to paragraf: "Każdemu zapewnia się wolność organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestniczenia w nich" (art. 57 zdanie pierwsze Konstytucji RP).
 • Urszula1983
  12.08.2019 14:45
  Kościół podąża za małym człowieczkiem z Nowogrodzkiej.Byli uchodźcy,lekarze,sędziowie,niepełnosprawni,nauczyciele - KK milczał.Teraz jest LGBT,KK zaangażował się w to,by odwrócić uwagę od pedofilii.Ale przyjdzie kolej też na KK,a wtedy nie będzie miał go kto bronić.
  • Anonim (konto usunięte)
   12.08.2019 16:24
   Przyjdzie mi się nie zgodzić z częścią Twojej opinii.
   "Byli uchodźcy,lekarze,sędziowie,niepełnosprawni,nauczyciele - KK milczał"
   Jak strajkowali nauczyciele, to KK rękoma katechetów wsparł wprost rząd, a nie niesprawiedliwie traktowanych nauczycieli. Jak matki niepełnosprawnych dzieci strajkowały w niegodnych warunkach w Sejmie, to biskupi nie tylko odwrócili wzrok, ale też dziś nie mają publicznych wyrzutów sumienia, gdy okazało się że Marszałek Sejmu znalazł pieniądze na swe loty a dla najciężej pokrzywdzonych przez los pieniędzy nie ma.

   Dziś okazuje się, że sędziowie są z ideologii LGBT, prezydent mego miasta z opcji niemieckiej, a co robią biskupi - milczą, choć w styczniu widzieliśmy dokładnie czym skończył się medialny atak oszczerstw na śp. Prezydenta Gdańska.

   Milczenie Kościoła wobec słusznego protestu medyków już dziś daje się zauważyć. Czekam na ważny dla mego zdrowia zabieg, mam termin, ale od razu mi powiedziano że nie wiadomo czy dojdzie do skutku, bo brakuje pielęgniarek. Ale jak protestowały one, jak protestowali lekarze to znów lepiej było ludziom Kościoła taktownie milczeć. Bo polityka i ideologia wrogów ważniejsza od człowieka.
   • Urszula1983
    13.08.2019 07:42
    Obawiam się,że władza zawarła z częścią hierarchów układ.Kościół był ostatnio krytykowany za brak postępów w walce z pedofilią.Królowie i dyktatorzy zawsze w trudnej sytuacji podsuwali ludowi wroga,aby na niego skierować nienawiść.Byli to Żydzi,kupcy,biali itp.Teraz też skierowano uwagę na homoseksualistów.Duchowni odwdzięczą się w czasie wyborów
   • Anonim (konto usunięte)
    13.08.2019 08:48
    Rządzenie na bazie społecznych strachów i lęków przed innością jest dosyć skutecznym sposobem.
    Gdy w grę wchodzą emocje oparte o lęki, kończy się myślenie.
    Tyle tylko, że o ile politykom mało to zaszkodzi, to wplątanie Kościoła w takie polityczne rozgrywki zakończy się katastrofą dla Kościoła.
Dyskusja zakończona.
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
20°C Środa
noc
16°C Środa
rano
24°C Środa
dzień
24°C Środa
wieczór
wiecej »