Komentarze 14
 • Katolik k
  16.11.2019 15:32
  od paru lat Rosja rozgrywa Polske jak chce.I nie tylko Polske bo i USA.
 • Hammurabi
  16.11.2019 16:22
  Czy to samochód jest winny zabicia człowieka czy kierowca , może więc nie demokracja jest niebezpieczna ale ludzie …


  Ale kto tego uczy ? taki temat jaki poruszył Ksiądz w tekście j/w na ambonach ni występuje bo "kościół nie będzie się wtrącał do polityki " które to przykazanie ? jedenaste ? Ot, mamy repetytorium z historii , jeśli jądrem moralnym tego narodu jest k.k. to kolaps Rzeczypospolitej Szlacheckiej nastąpił przy walnym udziale właśnie członków k.k. przecież biskupi zasiadali w senacie … ale po co ja tutaj … musimy sobie zdać sprawę z tego ,że obarczeni jesteśmy wadą główną którą a lubością celebrujemy BRAKIEM POWAGI W KATEGORIACH MYŚLENIA PANSTWOWEGO , proszę Księdza to z ambony się zaczyna , najważniejsze jest to co w "sercu " a że serca bywają różne to i takie się zdarzają co to wrzucić w nie można wszystko , także zdradę , takie postawy będą prawidłowością nie wyjątkiem .

  A potem będziemy z zazdrością mówić że w kraju X jest mądrze , jest sprawiedliwie ,ze Polska to dno ,że lepiej emigrować … itd. itp. zna to Ksiądz ale nikt , nikt nie waży się na stwierdzenie ,że to my jesteśmy głównymi winowajcami .A co to ma wspólnego z kościołem ? nie zadba o państwo ten kto nie zadba o swe najbliższe otoczenie , choćby w zakresie mini - społeczności sąsiedzkich , w dobie domofonów sąsiedzi … zniknęli , proszę zwrócić uwagę ,że atomizacja społeczna wiąże się ściśle z postępami laicyzacji , przypadek ?

  Nie ma takich przypadków , brak wspólnoty to brak kościoła , bo jeśli nie ma wspólnoty zostaje tylko administracja budynkami kościelnymi ...
  • Gość
   17.11.2019 14:05
   które to przykazanie? odróżniać Boskie od cesarskiego
   • adwocatus diaboli
    18.11.2019 18:03
    Nie widzę związku , brak korelacji , bo o ile "jedenaste " przykazanie jest stosowane nagminnie to odróżnianie boskiego od cesarskiego jest albo niemożliwe albo szczątkowo , cesarski może być tylko grzech i nic innego , reszta do Boga należy .

    Czytaj uważnie , to był przytyk w stosunku do tych co to wysługiwali się Rzymianom , bo to właśnie starotestamentowi podkreślali że boga jest wszystko , patrz np. Nabuchodonozor , a nasze neopogaństwo każe nam jednak szukać tego co cesarskie w sytuacji kiedy podobnie jak każdy inny człowiek jest goły jest cesarz jak święty turecki .
 • A.G.
  17.11.2019 08:58
  W najbliższych wyborach prezydenckich aby prawidłowo zagłosować - wystarczy odrobina rozumu na poziomie szkoły podstawowej. Bowiem, jeśli się widzi, że w mediach państwowych głównym kandydatem do funkcji prezydenta jest Andrzej Duda, który wielokrotnie złamał podstawowe przepisy Konstytucji RP i nie wypełnia ustawowego obowiązku strażnika praworządności, to jak chociaż trochę rozsądny wyborca może na takiego kandydata uczciwie zagłosować ?
  • Katolik k
   17.11.2019 19:15
   dla mnie ktos kto sklada uroczysta przysiege przywolujac do niej Boga i zaraz ja lamie im wyzszy urzad sprawuje tym wiekszym jest blaznem.I tych co to popieraja i wybieraja rowniez tak widze.Do innych pretensji nie mam...ot obiecuja takie tara bum tara bum.Bum cyk cyk...
  • Dioklecjan
   19.11.2019 13:02
   Największa demokracja świata , USA bazuje na złamaniu konstytucji , tak , secesja stanów południowych była jak najbardziej zgodna z konstytucją i co ? Lincoln ją złamał.
   Jestem za ..racja stanu większa jest niż dokument wielkości broszury , zapewniam że to nie Ewangelia .
   Dziwne , zwykle ci którzy zaciekle bronią łamanych starych praw sa głusi na dobro narodu , papier większy od ludzi … a czyż Konstytucja 3 Maja była uchwalana ze złamaniem jeśli nie prawa to obowiązujących zwyczajów ? a czyż ci którzy ją atakowali { Targowica } nie bronili konstytucji w naszym rozumieniu ? a czyż chrześcijanie odmawiający uznania boskości cesarza nie dokonywali zdrady stanu ?
 • pogodzona
  17.11.2019 12:35
  Może uproszczę, ale nic się nie zmieni, dopóki nie będziemy szukali przede posiadania wszystkim władzy. Obojętnie nad kim, obojętnie na jakim szczeblu, byle tylko kimś porządzić, byle tylko móc decydować. Zbyt dużo już w moim wieku widziałam, także - jak bardzo zmienia się optyka (również dobrze mi znanych) ludzi, którzy przekraczają granice Warszawy - tej rządzącej (w każdym wymiarze z trzech władz). Ot - władzę mieć... A władzą BYĆ - to dopiero...
 • Katolik k
  17.11.2019 16:45
  demokracja bywa grozna gdy politycy sa ludzmi niemoralnymi.Takimi jak obecnie rzadzacy.Gdyby nie przynaleznosc do EU sytuacja rzeczywiscie bylaby grozna.
 • Katolik k
  18.11.2019 05:45
  u czlowieka moralnego,przyzwoitego slowo jest slowem.Niemoralny to klamczuch.Gdyby Hitler nie mial pieniedzy lub Francja i Anglia zareagowaly gdy nalezalo nie byloby II WS
  • Gość
   18.11.2019 12:19
   można tak wyliczać, o pakcie Ribbentrop-Mołotow słyszałeś?
   • Katolik k
    18.11.2019 18:24
    a slyszales jak w Nrymberdze zeznawal Jodl?Wiesz co powiedzial gdy zapytano go o atak na Polske i ewentualna interwencje Francji? "Gdyby Francja zaatakowala Niemcy uciekalibysmy z Polski z podwinietymi ogonami"
 • dirk
  19.11.2019 03:20
  "Lawina bieg od tego zmienia, po jakich toczy się kamieniach" (Miłosz). Sprawa prosta, demokracja tak jak nóż, może być pożyteczna albo niebezpieczna, zależy jaki człowiek się nią posługuje lub jak ją wykorzystuje. Aha, i zwłaszcza uważajmy, strzeżmy się i obchodźmy z daleka ludzi którzy zarzucają niemoralność wszystkim dookoła, a sami... kim są? Do czego wykorzystują wolność słowa i demokrację właśnie, co próbują swoją działalnością osiągnąć? Może wykreować jakiegoś publicznego wroga, a dalej... lata 30-te I TAK DALEJ ? Groźni są ludzie, nie demokracja, choć to ustrój najgorszy z możliwych i wymyślony po to by zapędy groźnych ludzi ograniczać, ci jednak nie dają za wygraną i potrafią się nawet stroić dla niepoznaki w cudze, niby to super-demokratyczne piórka. A nawet podawać się za głęboko wierzących i przejętych troską, cytujących Pismo, kiedy da się go zmanipulować. Fałszywych proroków się strzeżmy i nie dajmy sobie przez nich demokracji obrzydzić.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  1°C Środa
  dzień
  2°C Środa
  wieczór
  2°C Czwartek
  noc
  2°C Czwartek
  rano
  wiecej »