Komentarze 42
 • KRM
  22.03.2020 09:33
  Jaka szkoda, że świeccy nie mogą głosić homilii. A może któryś z dzisiejszych kaznodziejów przeczyta Twój wpis i powie homilię na jego kanwie. No tak - problem w tym, że prawdopodobnie wielu z tych, którzy powinni to wezwanie do nawrócenia usłyszeć, nie przyjdzie dzisiaj do kościoła i nie usłyszy.
 • KRM
  22.03.2020 09:36
  Jakże trafną odpowiedź na pytanie "DLACZEGO SIĘ TO STAŁO" (fundamentalne pytanie naszej cywilizacji) daje dzisiejszy fragment Ewangelii: Stało się tak, aby się objawiły sprawy Boże
 • Marianna
  22.03.2020 10:17
  Nie jestem ci ja prorokiem, ale swego czasu ogarnęło mnie dziwne przeczucie, że coś podobnego może się wydarzyć. Wtedy, kiedy podczas procesji Bożego Ciała nie usłyszałam zwyczajowego śpiewu suplikacji. Zdziwiłam się. Czyżbyśmy byli tacy mocni, że nie potrzebujemy już ochrony od zarazy, głodu, ognia i wojny? Od nagłej i niespodziewanej śmierci może też już nie, bo przecież większość ludzi deklaruje, że właściwie wolałoby tą niespodziewaną. A teraz spanikowani ludzie pilnie przestrzegają nowych rytuałów, choć chyba statystycznie rzecz biorąc koronawirus nie jest bardziej niebezpieczny niż wejście do samochodu i ruszenie w trasę w okolicy Wszystkich Świętych albo w jakiś przedłużony weekend. Tyle że do faktu, że ruch drogowy pociąga za sobą ofiary, zdążyliśmy się już przyzwyczaić. A od zarazy odwykliśmy...
 • Katolik k
  22.03.2020 11:22
  mysle,ze najlepszym komentarzem jest dzisiejsza Ewangelia
 • Ppp
  22.03.2020 13:25
  Do sklepu iść TRZEBA - nie każdy ma możliwość zapewnić sobie dostawę żywności pod próg mieszkania. Na SAMOTNY spacer iść można, o ile nie mamy nakazanej kwarantanny - byle unikać ludzi. Trudno jednak wybierać msze w pustym kościele, więc lepiej po prostu nie iść - obejrzeć w TV czy na internecie i wystarczy. Pozdrawiam.
  • kret
   22.03.2020 18:08
   To nie msza sw. w pustym kościele- to spotkanie z Żywym Bogiem!
  • robak
   22.03.2020 18:50
   cyt (25 Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać. Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie?) mszy się nie ogląda lecz w niej uczestniczy . pozdrawiam
 • BabaJaga1
  22.03.2020 14:48
  nie wiem czy Pan wie ale czy to Gospa wystraszyla sie koronawirusa czy Mariana ale 18 marca powiedziala,ze juz ukazywac sie nie bedzie.Te wszystkie czarodziejskie ruchy w Kosciele tez sie skompromituja i skoncza.Mysle,ze to dobre wiadomosci dla Kosciola i kto wie ale moze i o to Bogu chodzilo? Wreszcie ludzie zaczna wierzyc w Boga i postepowac jak Ewangelie nakazuja a nie wierzyc w magiczne rytualy.I wierni wroca do uznanych przez Kosciol objawien a nie czarow.I to jest dobra wiadomosc.
  • Gość
   22.03.2020 20:53
   nawet "uznane objawienia" nie są Ewangelią
   • BabaJaga1
    22.03.2020 22:45
    nie sa a tym bardziej te nieuznane,ktore na dodatek podwazaja slowa samego Bogajak te Gospy
  • teofanes
   22.03.2020 21:05
   Tak, oczywiście, trzeba żyć tak, jak nakazuje Ewangelia. A ilu ludzi w Polsce, w Europie z tą Ewangelią się liczy? Ilu poprzez Ewangelię jest posłusznych woli Boga? Chrystus mówi "błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą". [Mt 5, 8]. Mówi też o konieczności przestrzegania Dekalogu, w tym szóstego Przykazania [Mt 5, 27-31]. Mówi o zachowywaniu czystości serca. A czy ludzie w Polsce, w Europie jej przestrzegają? NIE!! Niedawno przetoczyły się przez Polskę manifestacje homoseksualnych przebierańców, wspierane przez potężną kampanię prasową. Seksedukatorzy coraz mocniej wciskają się do przedszkoli i szkół z deprawacją seksualną, coraz bardziej promuje się rozwiązłe zachowania seksualne w telewizjach, na filmach, w internecie, coraz bardziej lekceważy się i wyśmiewa heteroseksualne małżeństwo, rodzinę, coraz więcej rozwodów i porzuconych dzieci. Czy to wszystko jest zgodne choćby w minimalnym stopniu z Ewangelią. NIE!! Nie możemy się więc dziwić, że Bóg chce nam dać do zrozumienia, że właśnie teraz nadchodzi kres tego moralnego zepsucia, tego bezeceństwa, które rozlewa się po świecie. Ten proces jeszcze potrwa, dopóki wielu nie pojmie na własnej skórze, że żyje całkowicie niezgodnie z wolą Boga wyrażoną WŁAŚNIE w Ewangelii.
   • BabaJaga1
    22.03.2020 22:11
    seks w biblii jest sprawa niszowa.Sa sprawy bez porownania wazniejsze a sprowadzaja sie do tego jak Jezus cala nauke strescil ;kochaj Boga a wyrazaj to w milosci do czlowieka.
 • robak
  22.03.2020 16:00
  a ja tak sobie myślę - że w tym okresie kapłani mogli pokazać że są z wiernymi - a okazuje się że istnieją zalecenia i wręcz nalegania coby zostać w domach i co jeszcze bardziej dziwne - podziękowania że ludzie zamiast mszę sw pozostali w domu . kapłani powinni być w kościele i czekać na ludzi - przyjdzdzcie bedzie was dwoje czworo dziesiecioro my odprawimy ofiarę Jezusa Chrystusa . tymczasme całkowicie każdy położył zaufanie w internet - msze online nabożenstwa online rekolekcje i cała masa innych - a cóż się stanie gdy tego internetu nie będzie ( a może sie tak stać co wtedy ? jak wtedy kapłni będą mowić i do kogo - w kościele ludzi nie będzie bo zachęcali aby ludzie zostali w domach - czarno to widzę - wielu już na mszę ( gdy się to wszystko skończy ) nie przyjdzie bo przecież telewizja , internet mszę św pokaże - a samo uczestniczenie ? jakie jest ?droga pustych kościołów jest niedobrą drogą . dodam jeszcze tylko jedno przemyślenie - oto wszyscy mówią o lekarzach celnikach pielęgniarkach , policji itd... - a codziennym naszym życie nikt nie zauważa pracy tej która najbardziej ociera się o zarazonych wirusem - t.j. ekspedientki w sklepach ( czy to dużych sklepow czy małych ) to im przede wszystkim należy się teraz szacunek - bo one tak naprawdę nie mają wyboru i za małe pieniądze idą do pracy . dlatego dziękuję wszystkim tym malym nie zauważalnym bohaterkom - ekspedientkom . pozdrawiam
  • teofanes
   22.03.2020 21:12
   Masz rację w całej rozciągłości. Przykro, bardzo przykro, że wielu polskich biskupów nie okazało się odważnymi i troskliwymi pasterzami. Wyganiać ludzi z kościoła przed ekran telewizora - tego nie da się przyjąć bez smutku.
 • Żdżary 217
  22.03.2020 16:54
  Żal mi serce kraje, że w moje Ojczyźnie nikt nie chce (może wstydzi się przyznać) do swoich modlitw do Wszechmocnego Boga dołączyć na co dzień post na zasadzie diety wegańskiej.
 • teofanes
  22.03.2020 22:32

  BabaJaga1
  22.03.2020 22:11
  No więc jeśli nieczystość jest sprawą niszową w Ewangelii, to tym samym dowodzisz, że nie czytasz Ewangelii, nie pojmujesz jej i nie żyjesz nią. Lub też pewne treści, które ci odpowiadają, wybierasz sobie z Ewangelii, a resztę ładujesz w kosz, bo tak ci wygodnie. Dziekuję, nie podzielam.
  • BabaJaga1
   23.03.2020 07:09
   nieczystosc w Ewangeli to nieprzestrzeganie Dekalogu i przykazan Jezusa.Niektore Jezus mocniej zaznaczal jak np. w Mt 16.O seksualistach nic nie mowil chyba,ze dotyczylo to zdrady przysiegi malzenskiej albo deprawacji i krzywdy dzieci.W takich przypadkach byl bezwgledny
 • gość
  23.03.2020 06:45
  Żeby się opamiętywać potrzebny jest element kary czy otrzeźwienia. a tu nie ma nic z tych rzeczy. Bp. Polak stwierdził ze myślenie o korona wirusie jako karze Boga jest błędne i niewłaściwe. Nie ma wiec mowy o jakimś opamiętywaniu się.
 • spe
  23.03.2020 09:38
  Apostołowie uciekli spod krzyża, bo bali się śmierci. Zapewne część z nich też miała rodziny... Dziś bardzo mocno weryfikuje się ocena ludzka tamtego strachu. Kilkoro Janów - synów gromu, którzy jednak złożyli swoją głowę na piersi Jezusa - i kilka Marii Magdalen - osuszajacych z żalem za grzechy stopy Jezusa własnymi włosami i wsłuchanych całą swoją istotą w Jego słowa tak, że o reszcie świata zapominają - przychodzi jednak...
 • jwilczek
  23.03.2020 10:46
  Czy obecna pandemia to kara Boża . Przyznam , że nie jestem zwolennikiem ani tych , którzy twierdzą z całą pewnością , że tak , ani tych , którzy zarzekają się ,że na pewno nie . Czy zaglądniemy Panu Bogu do rękawa ?
 • jwilczek
  23.03.2020 10:48
  C.S. Lewis : "Różnica między nami (ludźmi) , a Bogiem jest taka , że przy niej różnica między archaniołem , a robakiem jest w ogóle bez znaczenia ."
 • pogodzona
  23.03.2020 13:39
  Nie wiem, czy to Pan Bóg nas karze, czy nie, nie podejmuję się za Niego tej sytuacji w perspektywie kary komentować. Ale faktem jest, że ciągle zachowujemy się nadal, jakby Boga nie było, wydaje nam się, że bez Niego sobie poradzimy, albo że musimy sobie poradzić (choć nam nie wychodzi). A przecież to, że każdy człowiek jest Dzieckiem Boga nie oznacza, że człowiek Pana Boga zastąpi, że sam jest bogiem. Nie, nie jest! i najwyższa pora to zrozumieć. Ani sami z siebie nie jesteśmy nieśmiertelni, ani nad żywiołami zapanować nie potrafimy, ani nad taką drobinką, która rozprzestrzenia się z szybkością błyskawicy po całym świecie, za nic mając wiek, wykształcenie, majątek etc. etc. Dlatego pora to odczytać właściwie. Człowiek nie jest panem ani życia, ani śmierci. PAN życia i śmierci jest jeden. BÓG, który jest naszym Stwórcą.
 • sceptyk
  23.03.2020 16:05
  Tu na tej Stronie , nie jeden raz czytałem opowieści Internautów, nie wiadomo skąd wzięte , o tym jak to człowiek SAM siebie skazuje na potępienie i co ??? optyka się zmieniła ! a jeszcze z katechizmu dowiedziałem się ,że Pan jest SĘDZIĄ Sprawiedliwym który za dobre wynagradza a za złe karze , wychodzi na to ,że przydaliśmy sobie prerogatyw boskich … wysoko mierzymy ,że ho ! ho ! a dlaczego nie miałby ukarać nie tylko po śmierci ale tutaj na ziemi ? a dlaczego nie ?cóż to za ograniczanie Jego możliwości ?w ST aż roi się od tego typu przykładów .

  Skąd to się wzięło ? ano od faryzeuszy , tak, tak dzisiaj też tacy istnieją , bez kompleksów należymy do jednego kościoła .

  Jakim grzechem zawinili uczeni w piśmie skazując na śmierć Chrystusa ? "nie zabijaj "? mam wątpliwości , zelżyć tak , wychłostać tak ale zabić ...no , ociągali się , w czym problem ? podobnie jak my dzisiaj GWAŁCĄC DRUGIE PRZYKAZANIE DEKALOGU UTWORZYLI SOBIE NA "UŻYTEK WEWNĘTRZNY" OBRAZ MESJASZA "NA BIALY KONIU " i to był konflikt pomiędzy obrazem Boga utworzonego przez człowieka a Boga jaki jest . Dzisiaj mamy ten sam problem oto dochodzi do zderzenia 'Titanica " rodem z ambon i sal wykładowych z z górą lodową Prawdy , rzeczywistością jaka jest , muszę się pochwalić : ja wiem kto wygra i wiem kto będzie zawstydzony .

  Najgorsze będą pytania : jak to możliwe ,że Pan to uczynił , przecież nas kocha ? jaki Sędzia ? kiedy nas tego uczyliście ? Nie wiem czy część tych win jakie ogarniają świat nie są "cichą zasługą teologów " Brakuje tylko kościoła pod wezwaniem Pana który pozwala sobie wejść na głowę ,wiem , wiem , przesadzam .

  A tak zupełnie serio to czy my się z tego spowiadamy ? drugie hierarchicznie przykazanie , zaraz po pierwszym , to nie żarty , skutki widać .
 • BabaJaga1
  23.03.2020 19:33
  w mojej polskie parafii okazalo sie,ze ksieza mieli kontakt z osoba zarazana i teraz siedza w kwarantannie na plebani i prosza wszystkich o to aby ich poinformowac aby bewzglednie sluchali zalecen i nie narazali innych.Troche pozno ale dobrze,ze ostrzega.Szkoda,ze wczesniej nie myslal bo bedzie do konca zycia sobie wyrzucal jesli ktos sie rozchoruje i niedaj Boze umrze.We Wloszech zmarlo juz 50 ksiezy.
 • BabaJaga1
  23.03.2020 19:43
  w takiej sytuacji Komunia na reke powinna byc bewzglednia nakazana aby przedewszystkim nie narazac kaplanow a przez to i wiernych
  • YNKAO
   25.03.2020 19:49
   @ BabaJaga1, mówisz o miłości bliźniego ,a usta Twoje droga pani syczą (Medziugorie ) Coś mi tu nie gra. Czy przypadkowo nie jesteś protestantką ,podszywającą się pod katolików? Pozdrawiam
   • BabaJaga1
    26.03.2020 18:17
    ordzie Gospy z 1 X 1981,ze wszystkie religie sa rowne i we wszyskich mozna sie zbawic niezgodne jest z tym z Gory Synaj "nie bedziesz mial boga obok Mnie".Jest mnostwo innych rzeczy niezgodnych z nauczaniem Kosciola ,ktore mowila Gospa ale to zaprzeczaczajace slowom samego Boga dyskawalifikuje Gospa i ukazuja ja kim naprawde ona jest.Jest to fajne klamstwo i fajnie brzmi i w zasadzie sie mi podoba tylko,ze skoro wszystkie religie sa rowne to po co Kosciol prowadzi misje?No i najistotniesze.Skoro wszystkie religie sa rowne to po co Jezus a pozniej apostolwie umierali w takich meczarniach?
 • A.G.
  23.03.2020 20:24
  Hipokryzja. Jak może epidemia być "łagodna", że już miliony ludzi w Polsce nie może pracować zawodowo i prosi państwo o pomoc ani swobodnie wyjść z domu.
 • Katolik k
  24.03.2020 19:32
  jeden sie opamieta drugi nie.W mojej parafi ksieza w kwarntannie.Teraz dowiaduje sie,ze okolicznych 8 plebani w kwarntannie bo panowie ksieza na imprezie sie spotkali i jeden po niej dwa dni pozniej zmarl okazalo sie,ze mial koronawirusa.Jego parafia w strachu bo nie wiadomo ilu zarazil a i ci wszyscy w nieswiadomosci teraz rowniez i parafianie rowniez.No i bedziesz Pan wierzacy majac takich pasterzy czy nie? Teraz to i mnie ich bezgraniczna glupota wkurzyla,To poprostu dranstwo co oni zrobili.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Komentarze do materiału/ów:

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  11°C Piątek
  rano
  14°C Piątek
  dzień
  15°C Piątek
  wieczór
  12°C Sobota
  noc
  wiecej »