• Jan76
    02.12.2015 12:17
    Pytanie czy TK jest apolityczne -nie, bo jest wybierane przez polityków. Pytanie kto napisał ustawę - sędziowie TK (z PO). Pytanie kto jutro będzie sprawdzał czy jest zgodna z Konstutucją - sędziowie TK (z PO).
    Czym jest zatem TK - sejmem, senatem, Prezydentem? A moze wszystkim na raz.
    TK to ciało polityczne które ma kontrolować Sejm i Senat a nie blokować działania Sejmu i Senatu. Już dziś w Radiu Plus słyszałem że ustawa i opodatkowaniu marketów może być niezgodna z Konstutucją.
    Rzepliński 2011 : " Mój system wartości konserwatywnego liberała jest bliski systemowi wartości Platformy Obywatelskiej."
  • Jarasiński
    02.12.2015 13:09
    Problem w tym czy zgłoszenie i wybór wszystkich 5 sędziów został dokonany zgodnie z procedurą określoną nowelą ustawy!!! I tu jest cały ambaras! Bo oni zgłosili i wybrali wszystkich 5 sędziów niezgodnie z procedurą określoną czerwcową nowelą!!! I jest jeszcze jedno pytanie, zasadnicze! Czy Trybunał w ogóle może sądzić prawo dotyczącego jego samego. Nie chodzi tylko o wyłączenie sędziów, którzy pisali fatalną nowelę - świadczy o ich zamiarach i kulturze prawnej jak najgorzej bo sami złamali Konstytucję. Prawo to nie tylko jego litera - z takiego rozumienia prawa wychodzi totalitaryzm - faszyzm i komunizm - to co napisane jest prawem. Tak rozumie prawo olbrzymia część polskiego wymiaru sprawiedliwości - oportunizm, nieuctwo, brak wiedzy. Prawo ma być sprawiedliwe i słuszne w systemie demokratycznym. Inaczej staje się na przeciwko wolności obywatelskich. Trybunał nie może stać ponad wybranym w powszechnych wyborach parlamentem i prezydentem obalając każde prawo które uzna za godzące w jego i jego mocodawców interesy! A często po prostu widzimisię. Co coraz częściej dzieje się w polskich sądach gdzie sędziowie za nic mają prawo, postępowanie dowodowe i zasady logiki prawniczej!!!
  • _jasiek
    02.12.2015 13:53
    Ja tu widzę zasługę Pana Prezydenta. Przy wyborze październikowym popełniono (ze złodziejskiego pośpiechu) błędy proceduralne. Pan Prezydent wstrzymał zaprzysiężenie do momentu wyjaśnienia tego przez Sejm nowej kadencji. Przy okazji wyszło na jaw, że TK jest na usługach stróży porządku magdalenkowego i formacji politycznych chcących kontynuować tamten układ. Przypominam, że nawet jak wybrane zostanie pięcioro sędziów proponowanych przez PiS, TK będzie miał i tak dostateczną większość, by sypać piasek w tryby i wtykać kij w szprychy programu reform za którym demokratycznie głosowała większość Polaków.
  • max
    02.12.2015 14:27
    Jeśli 5 kandydatów na sędziów zostało wybranych z naruszeniem prawa to trudno żeby kwestionować tylko 2 którzy wg starej ustawy powinni zostać wybrani za nowej kadencji.

    Jest oczywiste, że skok na Trybunał, którego dokonała PO, a w którym brali udział sami sędziowie TK, którzy przecież wspólnie z PO pisali nową ustawę a teraz mają o niej orzekać, był podyktowany chęcią "obrony demokracji" przed PiSem, przy czym towarzystwo to rozumie demokrację w ten sposób że jeśli oni mają władze to jest demokracja, jeśli jej nie mają to demokracji nie ma.

    Sędziowie TK którzy w zdecydowanej większości zostali nominowani przez posktkomunistyczny układ PO-PSL-SLD bronią teraz tego układu do którego sami należą wmawiając ludziom, że jest on jedynym gwarantem demokracji i że tylko osoby z tego układu mają prawo orzekać co jest zgodne z prawem/konstytucja, a co nie.

    Mamy tutaj pokłosie braku dekomunizacji i lustracji w środowisku sędziowskim czy wśród polityków, a także w mediach które jednostronnie bronią postokragłostołowego układu i zamiast przedstawiać obiektywną rzeczywistość, atakują wszystkich, którzy są dla tego patologicznego układu zagrożeniem.
  • Maluczki
    02.12.2015 15:46
    Po tym wszystkim co zaszło w sprawie TK, jest jasne, że TK jest aktywny politycznie i jako taki powinien zostać zlikwidowany! Taki Trybunał nie jest w stanie wydać obiektywnego wyroku!
    Taki TK od początku był chyba pomyślany, jako bezpiecznik dla komunistycznej kliki, bo w rzeczywistości stoi on ponad Parlamentem i Prezydentem, czyli jest najwyższą władzą, która może zanegować każde prawo, a nie ma demokratycznego mandatu.
    W Polsce mamy niestety demokrację na niby, co nie przeszkadza żadnemu "obrońcy demokracji".
  • Maluczki
    02.12.2015 15:49
    W Polsce podobno strażnikiem Konstytucji jest Prezydent, to po co TK?
  • adas
    02.12.2015 23:25

    "Nie bez winy są i posłowie PiS oraz Ruchu Kukiza, których głosami uchwalono ustawę budzącą znacznie poważniejsze wątpliwości niż poprzednia i podjęto uchwały, których istota sprowadza się – mimo odmiennych deklaracji zawartych w uzasadnieniu – do anulowania dokonanego już wyboru sędziów, co jest prawnie niedopuszczalne, podobnie jak uchwalenie przepisów obalających urzędującego Prezesa i Wiceprezesa TK. Akceptacja tych posunięć byłaby równoznaczna z przekreśleniem niezależności Trybunału."

    Przeczytać powoli, uważnie - i starać się zrozumieć.
    A potem zastanowić się,czy nawykowe obarczanie wszystkich poza PiSem za ten skandal ma uzasadnienie.

  • circ
    03.12.2015 00:22
    Pokażcie mi który konstytucjonalista w Polsce nie jest kształcony w systemie marksistowskim.

    Jedyni konstytucjonaliści dziś kształceni prawidłowo w doktrynie rzymsko-chrześcijańskiej to absolwenci filii KULu w Tomaszowie Lubelskim.

    Nie chodzi więc o ilość, ale jakość umysłów.
  • Anna
    03.12.2015 22:46
    Na co mieli czekać. Na orzeczenie TK? Gdyby sprawa nie została tak nagłośniona, TK najprawdopodobniej uznałby, że ustawa z czerwca była w pełni konstytucyjna i wybór 5 sędziów byłby zgodny z prawem.Naiwnością było by myśleć inaczej.
Dyskusja zakończona.
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12°C Wtorek
wieczór
9°C Środa
noc
5°C Środa
rano
8°C Środa
dzień
wiecej »