Komentarze 11
 • Spoko
  05.12.2017 09:42
  "Uroczystość przekazania finansowego wsparcia..."

  "Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie. Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. 3 Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, 4 aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie."

  • Stefan
   05.12.2017 17:08
   Ale jałmużnę na ten cel dawali anonimowi ludzie.
   Uroczyste przekazanie zebranych funduszy jest jedynie gestem, który pozwala ofiarodawcą poczuć, że zrobili coś dobrego. Ponadto zachęca do brania udziału w podobnych akcjach w przyszłości.
   Caritas jest jedynie pośrednikiem, nie umniejszając znaczenia ogromnej pracy jaka jest włożona w organizację zbiórek itd.
 • gośćKA
  05.12.2017 10:53
  Przeczytałam te informację ze wstydem : robić uroczyste "tra-ra" z powodu jałmużny ? Toż to nie powód do chwały, natomiast poniżenie biednego taka "uroczystość"!. "Biedna wdowa" daje dyskretnie, "możni tego świata" w blasku fleszy. To ma być wzorem ? Wstyd.
  • Stefan
   05.12.2017 17:09
   Nie rozumiesz - przeczytaj co napisałem wyżej: Stefan 05.12.2017 17:08
  • Bizarre
   05.12.2017 20:07
   Prosz mi wybaczyc, ale panski wpis jest zenujacy, nieprzemyslany i glupi. Pisac po to zeby pisac? Zaistniec czy co jeszcze? poniewaz nic nie wnosi i nic nie sugeruje. Kurcze masakra jakas? Czlowieku, kimkolwiek jestes otrzasnij sie wreszcie! Sluszales o czyms takim jak naglanianie sprawy? Reklama? Co w tym zlego? Niech widza inni ze Polska sie nie izoluje, ze Polacy pomagaja, bo pomagaja - sa dobrzy i maja czuje serca, choc jest tez buractwo, jak widac. Wstyd.
 • (wujek) Olek
  05.12.2017 11:06
  Polecam zwrócić na to uwagę, że zachodnie banki bojkotują przekazy np. na rzecz Syrii. Ta w moim przypadku, jak przekazałem darowiznę do PL na rzecz Aleppo. Był telefon z banku i była email. Zwróciłem uwagę na to, że akcja wsparta była przez Caritas Polska i przekaz zrealizowano. Tak wygląda wolność w IV. neoliberalnej LBGTQIAZ ... Rzeszy, na byłym zachodzie, w tradycji III. Rzeszy i bolszewii. Obudźcie sie, dopóki możecie!
 • Kd
  05.12.2017 13:24
  Właśnie że trzeba o tym mówić, ponieważ zarzuca się Polakom bierność wobec uchodźców / imigrantów. Problemem jest nieświadomość oskarżycieli, lub ich zła wola. Aby Polak, aby nie dał się ogłupić, powinien wiedzieć o takich wydarzeniach, jak wspomniany przekaz pieniędzy. Robimy to jako jeden podmiot "Kościół Katolicki w Polsce" i dobrze by było żebyśmy wszyscy (katolicy) o tym wiedzieli i nie dali się wpędzić w niesłuszne kompleksy z powodu "rzekomej bierności". Sam pracuję w edukacji z dziećmi z Ukrainy, znam sprawę ich migracji do Polski, dlatego jestem bardzo wyczulony na niesprawiedliwą ocenę Polski w tej kwestii. A już nie wspomnę o politycznych wydźwiękach ze strony zachodnich mediów, także n.t. Węgier, Słowacji, Czech i Chorwacji, w związku ze wspomnianą problematyką. ...Tak troszkę w innym temacie: Był czas, kiedy zajmowałem się bezdomnymi i uważam, że aby sensownie mówić o przyjęciu imigrantów, każdy opowiadający się za potrzebą uczynienia tego powinien popatrzyć przez pryzmat swoich możliwości i determinacji... i w ramach próby przed przyjęciem imigranta (a jakże! - oczywiście, że do swojego domu..., bo przecież nie gdzieś tam..., niech się Państwo zajmie tym, gdzie...), każdy krzyczący żeby imigranta przyjąć, powinien wcześniej przyjąć do swojego domu kogoś bezdomnego z ulicy. Tak, do swojej łazienki, kuchni, dając mu kąt do spania, ubranie, jedzenie, kłócąc się z nim i walcząc o ty, by zechciał nauczyć się pracować (prosta praca), iść do lekarza, na badania, wyrobić dowód osobisty. Moje doświadczenie wskazuje, że aby sensownie bezdomnemu pomóc, trzeba walczyć o Niego i za Niego, mniej więcej od 1.5 roku do 2 lat. Sprawdzisz się w takim boju - przyjmiesz także imigranta i sobie z tym poradzisz. Jeśli natomiast tylko i wyłącznie krzyczysz, że trzeba imigrantów przyjąć, to zacznij coś konkretnego robić, żebyś to właśnie ty mógł go przyjąć, lub połącz siły z sąsiadami, znajomymi, Rodziną. Jeśli sprawisz, że bezdomny stanie na nogi, to bez obaw - będziesz w stanie (pod każdym względem) żyć pod jednym dachem z imigrantem, pomagając mu nawet jeśli jest z tak odrębnej kultury, jaką jest kultura Islamska.
 • Batrahe
  05.12.2017 13:50
  Nie słyszałam zarzutu, że Kościół w Polsce nie pomaga.
  • Romek
   05.12.2017 17:15
   To jesteś tu chyba nowy :)
   Prześledź sobie wcześniejsze tematy dotyczące problemu uchodźców/imigrantów.
   • Batrahe
    07.12.2017 15:12
    Czytałam i komentowałam artykuły o imigrantach na portalu gosc.pl i nie przypominam sobie, żeby jakaś istotna część komentujących zarzucała Kościołowi brak pomocy. Większa część krytycznych komentarzy odnosiła się raczej do tego, że papież apeluje o wiekszą pomoc (niekoniecznie materialną) na terenie Europy, podobnie krytykowano ideę korytarzy humanitarnych (popieranych przez Kościół), ale nie brak pomocy.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Komentarze do materiału/ów:

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  19°C Środa
  rano
  23°C Środa
  dzień
  24°C Środa
  wieczór
  21°C Czwartek
  noc
  wiecej »