Komentarze 3
 • max
  27.01.2018 11:00
  „Niemcy założyli obóz Auschwitz w 1940 r., aby więzić w nim Polaków. „ powtarzacie kłamstwo , „Polocaust denial”.

  W obozie Auschwitz jak również Birkenau i w innych niemieckich obozach Polacy byli eksterminowani, mordowani nie tylko więzieni. Niemcy nadawali dla niepoznaki obozom różne nazwy, to że obóz nie miał w nazwie „zagłady” nie znacz że nie służył zagładzie.

  Celem wojny rozpętanej przez Niemców i Sowietów było „zniszczenie Polski bez reszty”. Plany Rzeszy Niemieckiej wobec narodu polskiego ujawnili jej przywódcy w wygłaszanych przemówieniach oraz opracowanych na ich zlecenie konkretnych programach. 22 sierpnia 1939 r. Hitler oświadczył w Obersalzbergu w przemówieniu do dowódców Wehrmachtu: „...przygotowałem na razie tylko na Wschodzie moje oddziały Totenkopf, rozkazując im zabijać bez miłosierdzia i bez litości mężczyzn, kobiety i dzieci polskiego pochodzenia i polskiej mowy. Tylko w ten sposób zdobędziemy przestrzeń życiową, której potrzebujemy. Polska zostanie wyludniona i zasiedlona Niemcami". W dwu innych wypowiedziach jesienią 1939 r. wyjaśnił: "że tylko naród, którego warstwy kierownicze zostaną zniszczone, da się zepchnąć do roli niewolników" a na odprawie w Jełowej na Śląsku, 12 września 1939 r. - wskazał ponownie na konieczność masowego wyniszczenia polskiej inteligencji.

  Himmler na posiedzeniu komendantów różnych obozów w okupowanej Polsce 15 marca 1940 r. wydał polecenie aby "wszyscy fachowcy polskiego pochodzenia byli wykorzystani w przemyśle wojennym a następnie Polacy muszą zniknąć ze świata". Stwierdził, że "godzina każdego Niemca zbliża się", i że "jest rzeczą konieczną, by wielki naród niemiecki widział swe główne zadanie w zniszczeniu wszystkich Polaków".

  Generalny Plan Wschodni zakładał w przypadku Polski całkowitą likwidację Żydów i 85 % Polaków.

  Warto przypomnieć jak witane były transporty Polaków w KL Auschwitz . Przybyłych do obozu więźniów witał kierownik obozu SS-Hauptsturmführer Fritzsch:
  Przyjechaliście tutaj nie do sanatorium, tylko do niemieckiego obozu koncentracyjnego, z którego nie ma innego wyjścia jak przez komin. Jeśli komu się to nie podoba, to może zaraz iść na druty. Jeżeli w transporcie są Żydzi, to nie mają prawa żyć dłużej niż dwa tygodnie. Jeżeli są księża, mogą żyć jeden miesiąc, reszta tylko trzy miesiące.

  W latach 90tych na papierze zmniejszono niezrozumiale kilkunastokrotnie liczbę ofiar Polaków w Auschwitz, mimo że śledztwa, zeznania świadków w tym raport Witolda Pileckiego, zeznania samych katów czy w końcu ubytek liczby ludności Polski o ok 12mln (ok 1/3 ludności) (przeszło 35mln w 1939 i niecałe 24mln w 1946 oraz szacunkowe ok 23mln w 1945) nie dawały ku temu żadnych podstaw. Kwestionuje się Polokaust, jeśli nie ma dokumentu nie uznaje się zbrodni, Polacy zamordowani w Auschwitz, jeśli nie ma dokumentów, nie widnieją w spisach więźniów ani w statystykach obozowych i w ogólnych stratach ludności, a wiadomo że Niemcy zacierali ślady swoich zbrodni, niszczyli dokumenty lub mordowali bez ewidencji. Za kwestionowanie Holokaustu można pójść do więzienia, a przecież też nie ma dokumentów tych osób, bo często bez ewidencji były gazowane. Ale zbrodnie na Polakach można kwestionować i co najgorsze robi to państwo polskie które powinno dbać o sowich obywateli, o pamięć o poległych i pomordowanych.

  Fragment RAPORTU WITOLDA Pileckiego:

  Podaję tu liczbę ludzi, którzy zginęli w Oświęcimiu.

  Gdy wychodziłem z Oświęcimia zapamiętałem numer bieżący 121 tysięcy z czymś. Żyjących, takich, którzy wyjechali transportem i zwolnionych było około 23 tysięcy. Zginęło około 97 tysięcy numerowanych więźniów.

  Nie ma to nic wspólnego z ilością ludzi, których masami, bez ewidencjonowania, gazowano i palono. Tych, na podstawie obliczeń codziennie notowanych przez pracujących w pobliżu komanda, do chwili mego wyjścia z Oświęcimia, zginęło ponad dwa miliony.

  Podawałem te liczby oględnie, żeby nie przesadzić, raczej codziennie podawane liczby należałoby przedyskutować dokładnie.

  Koledzy, którzy tam dłużej siedzieli i byli świadkami gazowania dziennie po osiem tysięcy ludzi podają liczbę plus minus pięciu milionów ludzi.

  LINKI:
  Od 35 mln w 1938 roku do 24 mln w 1946
  http://www.glos.com.pl/Archiwum_nowe/Rok%202006/05_06_2006/strona/strona.html


  Zagłada polskich elit - rocznica wyzwolenia KL Mauthausen-Gusen
  http://www.gusen.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=87&Itemid=69

  Raport Witolda
  http://www.polandpolska.org/dokumenty/witold/raport-witolda-1945.htm
  Raporty rotmistrza Pileckiego – wiedza więźniów o KL Auschwitz
  http://www.polishclub.org/2016/06/20/dr-inz-stefan-pagowski-raporty-rotmistrza-pileckiego-wiedza-wiezniow-o-kl/

  • Gość
   25.05.2018 17:43
   Skoro obszar był inny w 1946 niż w 1939 to ciężko porównywać liczbę ludności. P. też http://www.franciszekpiperauschwitz.pl/polemiki/opinie.html
 • max
  27.01.2018 17:36
  Polacy w niemieckich obozach oznaczani byli literą "P" w trójkącie. Podobnie literką "P" Niemcy oznaczali polskich robotników przymusowych. Natomiast po napadzie na Związek Radziecki, robotnicy z nowo zajętych obszarów, których wysłano na roboty przymusowe do Rzeszy, w tym również licznych Polaków, musieli nosić łatę z wypisanym na biało na niebieskim tle słowem „Ost”. Wielu więźniów obozu Auschwitz zaliczanych do więźniów sowieckich było Polakami gdyż po agresji Rosji sowieckiej na Polskę, 17 września 1939, Polacy na okupowanych przez Sowietów terenach stawali się przymusowo obywatelami Związku Sowieckiego.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  1 2 3 4 5 6 7
  23°C Wtorek
  dzień
  25°C Wtorek
  wieczór
  23°C Środa
  noc
  21°C Środa
  rano
  wiecej »