Komentarze 15
 • sp
  29.01.2018 08:49
  Praca historyków, czy wolność badań naukowych nie są zagrożne. Nie doczytali? Co do skali kolaboracji Polaków i Żydów z niemieckim okupantem to z pewnością warto tu podociekać prawdy...
 • Krzysiek
  29.01.2018 08:50
  >>"Ale ważne jest, by pamiętać, że Żydzi i Polacy, którzy ich ratowali ukrywali się nie tylko przez nazistami, ale też przed polskimi sąsiadami, którzy mogli ich wydać"<<
  Czy wśród Żydów, w tamtym czasie nie było zdrajców, kolaborantów, wydających innych byleby siebie uratować???
  Czy RZECZYWIŚCIE ważne jest by PAMIĘTAĆ o marginesie aspołecznego zachowania???
 • Krzysiek
  29.01.2018 09:14
  >>"Obozy były przedsięwzięciem niemieckich nazistów<<
  Ciągle mnie frapuje - czemu Niemcy uczepiły się Żydów, którzy np. jak Cyganie w tamtym czasie nie mieli swego państwa?
  W czym Niemcom przeszkadzali Żydzi - albo nawet w czym Niemcom PRZESZKADZAJĄ Żydzi?
  W 2017 roku niemiecki dziennikarz ośmielił się pokazać pana Hitlera współpracującego z imami muzułmańskimi - jako dziennikarz zniknął bo...
  70 lat od tamtego czasu minęło - a patrząc na to multi-kulti - temat jest może rzeczywiście AKTUALNY?
 • Krzysiek
  29.01.2018 09:23
  >>kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką<<
  Czyli jeżeli był JEDEN Żyd , który wydał Niemcom innego Żyda - to wg tej pani - NARÓD Żydowski był odpowiedzialny za zbrodnie Holokaustu.
 • Marek
  29.01.2018 09:42
  Błędem jest ciągła uległość świata wobec Izraela. Ja rozumiem, cierpieli, ponieśli straty itd. Ale są pewne granice, które Oni przekraczają. Jak długo na hasło Holokaust wszyscy mają padać na kolana i bić się w pierś przepraszając no i oczywiście płacąc?
 • max
  29.01.2018 09:44
  Przecież to jest oczywista nieprawda to co piszą w lewicowym "Haarec". Ustawa nie zabrania dyskusji naukowej jedynie chroni przed celowym pomawianiem narodu polskiego.

  Po pierwsze należy pamiętać że osoby pochodzenia żydowskiego były Polakami obywatelami Polski oraz że Polacy tak samo jak Żydzi byli esterminowami . Celem Niemców było zniszczenie wszystkich Polaków nie tylko pochodzenia Żydowskiego czego dowodem są choćby przemówienia Hitlera czy Himmlera i dokumenty, plany niemieckie.

  22 sierpnia 1939 r. Adolf Hitler oświadczył w Obersalzbergu w przemówieniu do dowódców Wehrmachtu: "...przygotowałem na razie tylko na Wschodzie moje oddziały Totenkopf, rozkazując im zabijać bez miłosierdzia i bez litości mężczyzn, kobiety i dzieci polskiego pochodzenia i polskiej mowy. Tylko w ten sposób zdobędziemy przestrzeń życiową, której potrzebujemy.Polska zostanie wyludniona i zasiedlona Niemcami". W dwu innych wypowiedziach jesienią 1939 r.wyjaśnił: "że tylko naród, którego warstwy kierownicze zostaną zniszczone, da się zepchnąć do roli niewolników" a na odprawie w Jełowej na Śląsku, 12 września 1939 r. - wskazał ponownie na konieczność masowego wyniszczenia polskiej inteligencji.

  Himmler na posiedzeniu komendantów różnych obozów w okupowanej Polsce 15 marca 1940 r. wydał polecenie aby "wszyscy fachowcy polskiego pochodzenia byli wykorzystani w przemyśle wojennym a następnie Polacy muszą zniknąć ze świata". Stwierdził, że "godzina każdego Niemca zbliża się", i że "jest rzeczą konieczną, by wielki naród niemiecki widział swe główne zadanie w zniszczeniu wszystkich Polaków".

  Generalny Plan Wschodni zakładał w przypadku Polski całkowitą likwidację Żydów i 85 % Polaków.

  Za każdą pomoc Żydom ale także pomoc Polakom nie żydowskiego pochodzenia którzy np działali w podziemiu i byli poszukiwani czy więzieni przez Niemców groziła śmierć. Jest też oczywiste że Sprawiedliwi wśród narodów świata to jest tylko niewielka cześć Polaków którzy pomagali Żydom, ale przecież Polacy musieli przede wszystkim troszczyć się o swoje rodziny a za pomoc Żydom groziła śmierć nie tylko pomagającemu ale również całej jego rodzinie.

  Zanim pan profesor zacznie opisywać ja to Żydzi ukrywali się przed tymi złymi Polakami którzy tylko czyhali by wydać Żydów warto żeby poczytał relacje świadków, historyków jak zachowywali się Żydzi komuniści po agresji Związku Sowieckiego na Polskę 17 września 1939. Przyłączyli się do agresji, wzniecali antypolskie rebelie w wielu miejscach, miastach na Kresach Rzeczpospolitej, kolaborowali z Sowietami, wydawali Polaków Sowietom również całe rodziny zsyłane potem na Syberię, zajmowali ich domostwa, dokonywali mordów na mieszkańcach Polskich wsi mordując kobiety i dzieci choćby Masakra w Nalibokiach oraz Koniuchach czy Brzostowicy Małej. A po 1944 mordowali polskich patriotów.

  Więcej można poczytać choćby tutaj:
  Żydzi a komunizm
  https://jerzyrnowak.blogspot.com/2016/06/zydzi-komunizm-iii.html


  Nie pozwolę oczerniać Jedwabnego!
  http://www.geocities.ws/jedwabne/nie_pozwole_oczerniac_jedwabnego.htm
  • wujek_Olek
   29.01.2018 11:05
   wujek_Olek
   Ograniczenie "przestrzeni życiowej na wschodzie" na Polskę to niedozwolony skrót. W "Mein Kampf" Hitler mówi o wschodzie po Ural, protokół konferencji Wannsee potwierdza rasową (i religijną!!!) selekcję Żydów, jak i ich rozmieszczenie w zajętej Europie, protestancki "zachód" był niemal "Judenfrei", ciekawe dlaczego. Himmler w przemowie do swoich generałów SS w Breslau r. 1943 wszystko to w szczegółach potwierdza. Hannah Arendt w "Korzenie totalitaryzmu" opisuje istotę nowoczesnych totalitaryzmów i rasizmu, Raul Hilberg szczegółowo opisuje w "Zagłada Żydów europejskich" nastawienie III. Rzeszy do zajętych krajów i traktowanie ich populacji żydowskiej. Karty otwarte. Trzymajcie się oryginałów a nie skrótów.
 • Yanosh
  29.01.2018 10:01
  Należy pisać PRAWDĘ także, że postawa Żydów i policji Żydowskiej na terenie gett i niemieckich KL była gorsząca i tragiczna.
 • wujek_Olek
  29.01.2018 10:56
  wujek_Olek
  Celem III. Rzeszy pod przywództwem NSDAP (narodowo socjalistycznej niemieckiej partii robotników) była "przestrzeń życiowa na wschodzie", po Ural, dla "aryjczyków" ("wyższych ras" nordyjskich), według pseudo-nauki Rassenkunde jedynych wartościowych ludzi, kosztem Zagłady "nieludzi" znaczy Żydów i "zagłady przez pracę" nadmiaru "podludzi, znaczy Polaków i Rosjan. Polacy najpóźniej od r. 1943 byli dla "panów" równowarci Żydom, obejmowały ich np. te same przepisy "Rassenschande". Za pomoc Żydom groziła śmierć całej rodziny. To wszystko "naukowo", precyzyjnie i "według prawa" ... Taki ludobójczy totalitaryzm jak bolszewizm czy nasz dzisiejszy tęczowo-neoliberalny globalizm, wszystkie rodem z "reformacji" i (nied-)oświecenia rewolucji francuskiej markiza de Sade.
 • jola1954
  29.01.2018 11:12
  Rodzina mojej mamy mieszkała w czasie wojny w miasteczku niedaleko Sandomierza.Po likwidacji Żydów w miasteczku,w lutym bardzo mroźnym tego roku,w nocy przyszło do mojej babki 7-ro Żydów.Rodzina, od dziadka do małego dziecka, z prośbą o ukrycie.Babka kazała im się schować w stodole.Nad ranem przyjechali Niemcy.Dowódca Niemców wziął moją babkę na stronę ( moja babka znała j.niemiecki,chodziła do szkoły w zaborze pruskim) i powiedział,że sąsiadka poszła do komendanta policji granatowej i ją wydała.Komendant policji gran.kilka razy dzwonił do Sandomierza i żądał przyjazdu Niemców.Był bardzo duży mróz i nie mieli ochoty przyjeżdżać,ale bali się,że komendant zadzwoni wyżej.Niemiec powiedział babce,że Polacy powinni coś zrobić z tym komendantem,że słyszał,że synowie babki są w lesie.Niemcy zabrali Żydów i mojego wujka i zabrali na kierkut.Żydów rozstrzelali.Wujek wrócił,ale 28-letni mężczyzna osiwiał w ciągu jednego dnia.Rok później ta sama sąsiadka wydała najstarszego brata mamy,kiedy w nocy przyszedł z lasu do domu.Policja granatowa go aresztowała i wydała Niemcom.Nie wiemy,kiedy i jak zginął.Po wojnie sąsiadka i komendant byli sądzeni w tzw.procesach sierpniowych.Dostali karę śmierci.Odsiedzieli 7 lat.Teraz potomkowie sąsiadki opowiadają,jak ich babka była prześladowana przez komunę.Moja mama opowiadała tę historię wielokrotnie ze łzami w oczach.Już nie żyje.Zg.z nową ustawą IPN mogłaby być oskarżona o zniesławienie narodu polskiego i wybielanie Niemców.
 • zw
  29.01.2018 11:35
  proponuje modlitwe za Zydow. Niech sie nawroca i mowia prawde!
 • pio
  29.01.2018 14:05
  A czy można mówić prawdę o postawie Żydów - polskich obywateli - wobec Polski podczas wojny polsko-bolszewickiej, w czasie II wojny światowej i w czasach stalinowskich? Oczywiście nie można, no bo holokaust to największe cierpienie i to ma każdemu zamknąć usta.
 • max
  29.01.2018 16:01
  Udziałowcem liberalnego izraelskiego dziennika "Haaretz", który słynie z zajadłych ataków na Polskę, jest niemieckie wydawnictwo M. DuMont Schauberg. W trakcie II wojny światowej Kurt Neven DuMont, ówczesny właściciel firmy, był oficerem nazistowskim, a jego wydawnictwo jawnie popierało III Rzeszę i Adolfa Hitlera.

  http://niezalezna.pl/215529-izraelski-dziennik-oskarza-polske-udzialy-w-nim-ma-niemiecka-firma-ktoacutera-wspierala-hitlera
 • Helenka
  29.01.2018 16:51
  "Polska ma wspaniałych naukowców, którzy naprawdę zmienili nasze myślenie o wielu aspektach Holokaustu, i fakt, że ich studenci - zwłaszcza studenci, którzy nie będą należeli do wyjątków (które wymienia ustawa - PAP) - będą musieli zastanowić się poważnie, zanim podejmą pracę nad tymi tematami, to jest to bardzo, bardzo problematyczne" - ocenia Dreifuss.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  14°C Sobota
  noc
  15°C Sobota
  rano
  23°C Sobota
  dzień
  24°C Sobota
  wieczór
  wiecej »