Komentarze 8
 • pomnik sumienia
  09.05.2018 22:19
  Dla mnie ten Pomnik to Krucyfiks XX wieku. Krzyż Chrystusowy jest równie drastyczny, tu mamy jego bardziej współczesną wersję. I tak jak Krzyż, powinien się ten pomnik stać symbolem uniwersalnym. W dodatku nie ograniczonym do jednej tylko religii. Z Ofiarą którą upamiętnia mogą się utożsamiać nie tylko Polacy, ale i wiele narodów i pojedynczych osób, równie doświadczonych w swym życiu cierpieniem i zbrodnią. Wokół tego Pomnika i w jego obronie, powinni się zgromadzić oni wszyscy, solidarnie ramię w ramię. Tak by nikomu nie przyszło do głowy usuwać go w cień zapomnienia. Przeciwnie, by stawał się on coraz bardziej wspólnym symbolem jednoczącym ludzi różnych ras i kultur, którzy pragną Prawdy i Sprawiedliwości, za które często płacili i płacą ofiarą życia.
 • 1
  10.05.2018 06:58
  kolo tego pomnika nie da sie spokojnie przejsc.Patrzyc nie mozna bo przeszywa jak ten bagnet...Ja bym sie na taka forme pomnika w takim miejscu nie zgodzil chocby ze wzgledu na dzieci...Ale jest i nalezy go chronic.A cala sytuacja pokazuje do czego prowadza klamstwa i krzywoprzysiestwa obecnie rzadzacych i jak przez to Polska dzis widziana jest na swiecie.Kto nie do konca rozumie niech sobie poslucha Cenckiewicza,ktory wrocil z USA i poki go z IPNu nie wyrzucili.
  • << 0
   10.05.2018 08:27
   Zdumiewająca logika. Winien jest nie ten, co popełniał zbrodnie, przypisując je ofiarom, lecz ten kto po wielu latach zaczął o tym mówić i prostować "wygodne" dla wielu kłamstwa. To, że nie Polacy urządzili holokaust, to kłamstwa obecnie rządzących ? Tak też myśli ten nieszczęsny burmistrz z Jersey. A Niemcy sami się przyznali...
   • 1
    10.05.2018 11:46
    patrzac oczami dziecka ten pomnik to najgorszy z horrorow...przypomnij sobie czas dziecinstwa i spojrzyj na ten pomnik.Stary jestem ale wiem,ze snil by mi sie po nocach i mnie straszyl.Odnosnie klamstw i odpowiedzialnosci to posluchaj rozmowy Stankiewicza z prof.Cenckiewiczem.Tym bardziej ciekawa,ze Cenckiewicz reprezentuje oboz rzadzacy.
   • <<0
    10.05.2018 14:48
    @1. Ok, wrzuciłem te 2 nazwiska na Googla, i wyskoczył... Onet. Przeczytałem streszczenie, bo mój sprzęt nie odtwarza filmów, ale na pewno jest ono wierne.
    No więc po pierwsze nigdzie nie zarzuca Cenckiewicz Rządowi kłamstwa ani krzywoprzysięstwa. Być może (w jego opinii) błąd, który pociągnął za sobą polityczną awanturę. Wiemy wszyscy, chodzi o tamtejsze i tutejsze interesy. Ale czy na pewno błąd ? Czy mielibyśmy o niebo lepszą "opinię w USA" jako ci znani antysemici, biali nacjonaliści i zaprzeczacze holokaustu, a nawet jego sprawcy, do czego się uparcie nie przyznajemy? A jako tacy, to czy za chwilę nie będziemy musieli płacić komuś odszkodowań?
    Po drugie gdzie mamy tę fatalną opinię - wśród Amerykanów czy w tamtejszej Grupie Trzymającej Się U Władzy? Ano, to się właśnie przy okazji tego Pomnika okaże. Wierzę że ten burmistrz i wszyscy co go taką myślą natchnęli, poniosą w starciu z opinią zwykłych Obywateli kompromitującą klęskę. Już zaczynają chować dudy w miech. Zrobili o jeden wielki, zgubny dla siebie krok za daleko. To tyle na ten temat.
    A z dzieciństwa pamiętam Chrystusa na Krzyżu w przedsionku naszego kościoła. Realistyczny, w skali 1:1, w koronie cierniowej, zroszony krwią. Z początku poza zasięgiem mojego wzroku, bo wisiał trochę wyżej, by wierni mogli całować Jego stopy. Później, nie powiem, trochę wstrząsał. Jednak jakoś szybko pojąłem o co w tym chodzi. Mam nadzieję że następnym krokiem wyznawców logiki onetowej, nie będzie zdjęcie i schowanie w magazynach wszystkich Krzyży w kraju. Choć nigdy nie wiadomo.
   • 1
    10.05.2018 18:12
    gdy Onet opublikowal notatke,ze prezydent i premier maja szlaban u Trumpa Morawiecki z Duda mowili,ze to klamstwo.Okazalo sie,ze klamali bo notatka byla prawdziwa a polscy politycy najwyzszego szczebla maja zakaz wstepu do Bialego Domu.Cenckiewicz stwierdzil,ze on Onetu za to nie krytykowal.Obecna opinie Polski w USA nazwal ..."tragiczna".Mamy fatalna opinie jako Polacy juz u wszystkich amerykanow.Gorsza niz niemcy mieli kiedys.
 • Wander soul
  10.05.2018 07:09
  ...drastyczna forma? Jak zwykle chodzi o pieniądze (ma powstać tam kompleks wieżowców ) a argument ten zastąpiono pozorna troską o najmłodszych. Pozdrawiam z Polski ze stanów Kaszuby
 • Raczej
  10.05.2018 14:49
  to tylko odwrócenie uwagi od Ustawy 447
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12°C Niedziela
  noc
  8°C Niedziela
  rano
  9°C Niedziela
  dzień
  9°C Niedziela
  wieczór
  wiecej »