Komentarze 19
 • Katolik
  12.07.2018 18:20
  Czy Camino to cos zlego?Wielu pielgrzymuje do Santiago de Compostela i niekoniecznie sa to ludzie wierzacy.Nawet Jan Pawel II odbyl jeden etap.A Pireneje sa jednak piekniejsze niz nasze gory...
  • Andrzej_Macura
   12.07.2018 21:46
   Andrzej_Macura
   A co pielgrzymka do św. Jakuba i Pireneje mają z wspólnego z tematem mojego komentarza? Że miałem się posłużyć obrazem z Pirenejów czy drogi do Santiago, a nie z polskich gór? Użyję obrazu z Pirenejów, kiedy będą chciał napisać o czym innym...
   • Katolik
    13.07.2018 06:05
    No to napisze wprost.Przepraszam,ze stalem tam gdzie stal Walesa i Jan Pawel II i zniszczylismy wam komune,ktora Wy teraz tak radosnie przywracacie pod haslem dekomunizacji dziwiac sie takim jak ja.Te reguly,ktore sie Wam tak podobaja juz byly.Jak dzialalaly?Tak jak w przypadku wypadku Szydlo.Czyli kacyk partyjny mial zawsze racje a sedziowie byli spolegliwi.Wczoraj wlasnie przygladalem sie dyskusji jednego z tego nowego tajemniczego KRSu jak krecil gdy zapytano go wprost kto wg. niego jest I prezesem SN bo Konstytucja mowi jasno i bez mozliwosci krecenia.Pan sedzia z KRSu nie "wiedzial".Gdy mu zacytowano Konstytucje powiedzial,ze musi sie zapytac TK.Oczywiscie mozna wprowadzac zmiany jakie narod chce tylko trzeba robic to zgodnie z prawem a nie przemoca jak bolszewicy.Niczego tak nie zbudujecie a zniszczycie to co juz jest.Nie przed tym ostrzegal prymas Polak?
   • Andrzej_Macura
    13.07.2018 21:23
    Andrzej_Macura
    Przepraszam, ale Pana myśl, łącząca gładko zachęcanie mnie do pielgrzymki do Santiago ze staniem obok Wałęsy i Jana Pawła II i rzekomym przywracaniem przeze mnie komuny pod płaszczykiem dekomunizacji jest tak głęboka, że dla mnie niezrozumiała.
 • Ppp
  13.07.2018 07:11
  Problem w tym, że wiele ograniczeń nie wynika z „dobra i miłości”, ani z natury, lecz jest wynikiem cudzego „widzimisię”, lub dążenia do wyciągania pieniędzy z ludzi. Zatem dążenie do walki z ograniczeniami często jest dobre – tylko czasem trudno odróżnić jedne od drugich i walczy się nie z tymi, co trzeba.
  Bywają też dni, że ktoś zbyt wiele razy pod rząd spotyka się z jakimiś ograniczeniami i w końcu krzyczy: „A oddychać wolno!?!?!” - i odrzuca kolejne ograniczenie bez sprawdzania jego zasadności.
  Zatem, zamiast narzekać, należy sprawdzać jakość ograniczeń i usuwać te, które nie są rzeczywiście konieczne.
  Pozdrawiam.
  • Andrzej_Macura
   13.07.2018 21:27
   Andrzej_Macura
   No tak. Całą sztuka to odróżnić to, co jest niepotrzebnym ograniczeniem, a co prawem natury czy prawem miłości bliźniego. Płeć zdecydowanie jest prawem natury, zachowywanie ciszy nocnej prawem miłości bliźniego. I szczerze mówiąc niewiele widzę zasad, które z jednego albo drugiego nie wynikają. No, może z wyjątkiem jedzenia nożem i widelcem. Ale i to można wywieść z miłości bliźniego. Wszak jedzenie rękami w bliźnich może rodzić nie za przyjemne odczucia...
 • chochlik
  13.07.2018 18:16
  A kim są ci co to są ci co chcą aborcji na życzenie ? przecież to nie są wyznawcy Chrystusa , no to ,że zarejestrowani w k.k. jakie to ma znaczenie ?
  Panie Redaktorze ! do kogo ta mowa ? ano ...do obcych ,mam zła wiadomość , oni zrobią to co zrobią i nie będą się przejmować ani papieżem ani ..nikim innym .

  A dlaczego ja o tym , bo pierwszą podstawową różnica jaką widzę pomiędzy Biblią a współczesny k.k. to jest to ,że Jahwe a później Mesjasz przemawiali DO SWOICH , owszem są pojedyncze incydenty typu Samarytanka przy studni ale to margines , media i w ogóle k.k. chce przemawiać do wszystkich ...chyba trochę wychodzi przed szereg .

  Oho ! "zbierze" P. Redaktor za winy przez siebie nie popełnione ,bo tekst jest bez zarzutu , nie ma wolności "w ogóle " jest wolność ...od czegoś , i należy "to coś "nazwać inaczej można dywagować do końca świata i jeden dzień dłużej , zwolennicy aborcji są wolni od zasad wiary...no to niech idą do diabła.
  Czy słyszał to Pan o takim postawieniu sprawy KIEDYKOLWIEK W TV ? ja też nie ...

  Że ja jestem taki wredny ? ależ skąd , taka jest Biblia , nie wszyscy będą zbawieni .

  Głosić Chrystusa to być wolnym wyrażaniu poglądów , także nie mieszczących się w ramach mediów głównego nurtu , odnoszę wrażenie ,że nie wszyscy chrześcijanie , zwłaszcza w TV są wolni ... dobrze ,że jest Internet .
  • Gość
   14.07.2018 13:51
   "taka jest Biblia , nie wszyscy będą zbawieni" z czego to cytat? "Zbawionych poczet nieprzeliczony" (Ap 7,9)
   • chochlik
    14.07.2018 19:59
    Mówiąc taka jest Biblia nie miałem na myśli konkretnego cytatu , tylko ogół wersów tyczących tej tematyki a zawartych właśnie w Biblii.

    NIE CHCE MI SIĘ SIĘGAĆ PO TEKST [ PARDON ] OT..NP CZŁOWIEK KTÓRY SIEJE ZGORSZENIE WŚRÓD NAJMŁODSZYCH ...LEPIEJ ABY WZIĄŁ KAMIEŃ UWIĄŻAŁ GO DO SZYI I ... a co może być gorszego niż śmierć ? czy tutaj nie chodzi o piekło ?
    Jeżeli piekło istnieje to kto tam w nim jest ? same czarty ? jest zwrot "ogień nieugaszony " jest no... ileś tam cytatów ..po co więcej ? jeśli tam są ludzie [ byli ludzie ? ] to znaczy że nie wszyscy będą zbawieni , ok?

    Czy dopełniłem jakąś nieprawidłowość w myśleniu ?
   • Gość
    15.07.2018 12:11
    Pismo Święte mówi też, że Chrystus przyciągnie wszystkich do Siebie (J 12,32)
    "Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył
    i darował Mu imię
    ponad wszelkie imię,
    aby na imię Jezusa
    zgięło się każde kolano
    istot niebieskich i ziemskich i podziemnych.
    I aby wszelki język wyznał,
    że Jezus Chrystus jest Panem -
    ku chwale Boga Ojca." (Flp 2,9 - 11)
    "Nikt też nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: «Panem jest Jezus»" (1 Kor 12,2)
 • robak
  13.07.2018 21:42
  wolność jest w nas - mogę byś ubezwłasnowolniony a będe wolny - wolność to moja decyzja na którą nikt nie ma wpływu bo jest we mnie - adyć ja nie o tym - bo potrzebuje broszurek albo podobnych rzeczy ze świętym od dobrej spowiedzi i coś na temat spowiedzi w języku niemieckim ( 100 sztu )- bo pisał ja kiedyś o braku spowiedzi za granica - adyć coś jednak trza zrobić i pomóc ale nigdzie znależć nie mogę - może by tak autor dopomógł . pozdrawiam .
 • gośćKA
  13.07.2018 23:00
  Dyskutanci tak jakby czytając starali się nie zrozumieć ale w ramach wolności oraz konstytucji uważają, ze powinni zaprotestować, bo" mają prawo ". Z takimi nie pogadasz, bo oni nie chcą rozmowy, wymiany zdań. Felieton jest dobry ale dla myślących samodzielnie, nie dla tych co to wylewają potoki słów głośno i na każdy temat : własnie " w imię wolności i konstytucji"
 • nika
  13.07.2018 23:30
  Kiedyś czytając św. Pawła, który mówi: "a Bóg zaspokoi wspaniale każdą waszą potrzebę w Chrystusie Jezusie" zauważyłam że mowa o "potrzebie". Czyli o "każdej", "mojej", ale jednak i tylko "potrzebie" a nie "zachciance". I tu mi się wszystko wyprostowało w temacie prośby. I w temacie "zachcenia". A z "chce mi się" i "nie chce mi się" najbardziej lubię "misie" ;-)
 • nika
  14.07.2018 11:24
  Mam pytanie - jakim cudem na forum znalazły się wszystkie wysłane po północy wypowiedzi sygnowane "ogeig" ??

  Od moderatora
  To proste. Ten użytkownik był zalogowanym użytkownikiem. Już przywilej pisania bez moderacji mu odebrano.
  • zapytanie
   14.07.2018 13:52
   A jakie są zasady przyznawania czy odbierania takich przywilejów?

   Od moderatora
   Zgodnie z regulaminem portalu bez moderacji piszą użytkownicy zalogowani. O ile nie podpadną moderacji wypisując takie rzeczy jak ogeig
  • nika
   14.07.2018 22:45
   No jasne. Tylko treść wpisów mnie zamurowała.

   Od moderatora
   Mnie też. Ale dopóki ktoś nie zgłasza ich do moderacji można jeden czy drugi taki wpis przeoczyć.
 • chochlik
  15.07.2018 18:09
  Ciekawe ...a...kto to jest ów "syn zatracenia Judasz" zbawiony czy potępiony , niezależnie od tego" piękny " obraz piekła daje np. św. Faustyna , czy siostra Łucja ...ciekawe , czy my aby w to samo wierzymy ?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  24 25 26 27 28 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  7°C Czwartek
  noc
  4°C Czwartek
  rano
  10°C Czwartek
  dzień
  12°C Czwartek
  wieczór
  wiecej »