Komentarze 20
 • gosc
  13.09.2018 16:32
  Jesli chodzi o to aby w imię solidarności z Niemcami i innowiercami przyjmować migrantów islamskich lub innych obcych cywilizacyjnie - to na to ZGODY POLAKÓW NIE MA I NIE BĘDZIE choćby KK stawał na rzęsach w zmiękczaniu serduszek katolikow i choćby słuchał bardziej Sorosa i Merkel niż Słowa Bożego. NON POSSUMUS
  • Kng
   13.09.2018 20:15
   "Byłem przybyszem, a nie przyjęliście mnie".
   • MEE...
    13.09.2018 22:07
    Mat. 31 Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. 32 I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. 33 Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. 34 Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!
   • sp
    14.09.2018 08:30
    @KNG, otwórz swój własny dom dla alkoholików, żeby mogli tam urządzać libacje (może masz też żonę i dzieci?), a po roku porozmawiamy o literalności zacytowanych słów...
   • Gość
    14.09.2018 18:25
    Przyjmuj więc przybyszów z Azji i Afryki zwłaszcza tych wyznających islam a szybko spotkasz sie z Panem, nie zmuszaj jednak innych do tego
 • Krzysiek
  13.09.2018 17:37
  >>W wielu kulturach poczucie solidarności i bezinteresowności jest zagrożone<<
  Czy działania Niemiec np w zakresie Nord Stream 1 i 2 - należy zaliczyć do kategorii "zagrożone" czy też "NIGDY NIE UJMOWANE"?
  Czy działanie Niemiec na rzecz likwidacji węgla w Polsce - przy jednoczesnej rozbudowie kopalni odkrywkowej węgla brunatnego w Niemczech - to poczucie solidarności i bezinteresowności czy HASEŁKO na ustach a CZYN pilnowania TYLKO własnego interesu?
  Czy działanie Niemiec na rzecz zniszczenia puszczy w Polsce przez korniki z jednoczesną WIELKĄ dbałością o własne lasy w Niemczech i wycięcie zarażonych drzew - to ... solidarność czy TYLKO własny biznes Niemiec?
 • mee...
  13.09.2018 22:03
  GOSC, najwyrazniej nie zdajesz sobie sprawy ilu migrantow masz juz w Polsce...islamistow 30 tys, z vizami z pozwoleniem na prace 300 tys. (hindusi, wietnamczycy, bangladeszczowcy, birma - zapewne chinczycy, ktorych obecnosc w Polsce sie zwieksza proporcjonalnie z moca wydawania viz)) no i ukraincow pare milionow. Alez, nie tylko mozesz, ale masz...
 • Kooper Nick
  14.09.2018 04:29
  Wartością samą w sobie jest chrześcijańska miłość bliźniego. Solidarność jest objawem kultury chrześcijańskiej. Taką kulturę solidarności należy pielęgnować. Natomiast solidarność sama w sobie, w oderwaniu od wartości chrześcijańskich jest nic nie warta. Można wszakże być solidarnym w kryciu w kryciu złodziei, pedofilów, a w przypadku mafii również morderców.

  Chrześcijaństwo – tak, humanistyczne „braterstwo” – nie zawsze.
 • Przemek
  14.09.2018 07:39
  Czasem mam wrażenie, że tematy i słowa wypowiadane przez przedstawicieli Kościoła, to jakieś sztampowe hasła, które same w sobie są jasne i klarowane i nie trzeba nam nimi debatować. Przecież to właśnie świeccy głównie tworzą wolontariat, to oni dają swój czas innym, to oni idąc za Chrystusem, są solidarni dla innych. Sprawa jest jasna i kościół powinien chyba jedynie pomyśleć, co dać z siebie, a nie co świeccy mają jeszcze tutaj ZROZUMIEĆ. Uważam, że Kościół powinien podyskutować nad własnymi poważnymi problemami, jak kryzys wiary wśród wielu duchownych, życie ponad stan - patrz np. Tarcisio Bertone, zwrócenie uwagi na konieczność skromnego ale PRZEDE WSZYSTKIM świętego życia czy dawania większego świadectwa własnej wiary, Nie ruszam tutaj poważniejszych problemów, o których ostatnio bardzo głośno. Kościół chętnie TYLKO SŁOWAMI głosi wartości, a w ślad za tym nic z ich strony nie idzie. Czasami dosłownie nic, nawet chęć poświęcenia przez duszpasterzy trochę własnego czasu, dla innych, dla ich problemów. Znam osobiście wielu księży, którzy poza poza standardowymi obowiązkami, nic więcej nie robią, ale co niedziela zgłoszą ambitne słowa, jakim ten świat powinien wyglądać. Proponuję, aby biskupi poświęcili kolejne spotkanie na wdrożenie konkretów, zmieniających kryzysy w ich stanie, stanie duchowieństwa. Bo coraz częściej ich dobre chęci, zostają tylko kierowane do nas, wierzących. A Pan Jezus mówi: "Ten lud czci Mnie wargami..." Oby nie okazało się, że odbiorami tych słów są także hierarchowie kościoła.
  lecz sercem swym daleko jest ode Mnie.
  • ART
   14.09.2018 13:31
   To chyba nie Kardynał... zresztą nie wiem. Artykuł po prostu jest niewiadomo o czym. "U nas" takie artykuły są o Arcybiskupie Rysiu. Nie wiem co powiedzieć bo z drugiej strony... być dziennikarzem jest bardzo trudno i łatwo z "braku laku" mieć...hm. słabsze dni.
  • ART
   14.09.2018 13:46
   Ale, ale, nie napisałem nic na merituum Twojej ciekawej wypowiedzi. Jakby to ująć by to w ogóle się TU ukazało...hm.... "Nie ruszam tutaj poważniejszych problemów, o których ostatnio bardzo głośno." To Twoje słowa. Ale nie o tą płytką interpretację mi idzie... to tylko dla gawiedzi. Walka jest o wiele bardziej poważna i widać że bardzo ciężka. Ludzie nic nie znaczą jeżeli nie są umocowani w pewnym SYSTEMIE. Bo ten SYSTEM decyduje jak ludzie się zachowują. A co by tu nie powiedzieć SYSTEM obecny promuje takie postawy jakie promuje... . Podsumowując gra idzie o bardziej prochrześcijański SYSTEM.
 • tadeuszogorek
  14.09.2018 08:04
  tadeuszogorek
  Kardynał Nichols promuje Grupy LGTB i akceptuje zmianę nauczania kościoła w zakresie homozboczeń (w 2015 przywrócił do łask grupę gejowską Quest wyrzuconą z listy stowarzyszeń katolickich przez poprzednika kardynała Basila Hume). Ten kardynał nie jest żadnym dobrym przykładem pasterza. W Polsce jest masa DOBRYCH pasterzy, po co nam lansowanie ZŁYCH?
 • jurek
  14.09.2018 09:36
  Najlepiej podkreślić solidarność poprzez wsparcie ofiar i podjęcie działań mających rzeczywiście zapobiegać przemocy seksualnej na przyszłość. W tym kontekście Poznań jest tez dobrym miejscem - można wreszcie podjąć działania aby pokazać, ze nie ma "równych i równiejszych"
 • ANTONI
  14.09.2018 15:20
  Księża raczej nie dokładają się do skarbu państwa. Nie mówię, że mają płacić, lecz że świeccy również powinni być zwolnieni z podatków. Może wtedy Polacy będą mieli pieniądze na okazywanie hojności innym. Jak oddaję do państwa 3000 zł miesięcznie, to mało? Niech się Kościół w końcu opowie przeciwko socjalizmowi, który polega na przerzucaniu sprawiedliwości i miłosierdzia na państwo. Potem tylko występują polityczni kandydaci, którzy się popisują hojnością, czy raczej rozrzutnością naszych pieniędzy. A my na nich głosujemy, bo są tacy sprawiedliwi.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  10°C Piątek
  noc
  9°C Piątek
  rano
  12°C Piątek
  dzień
  13°C Piątek
  wieczór
  wiecej »