Komentarze 15
 • skierka
  22.09.2018 09:19
  Chyba nie prosze Księdza ...chyba nie ...

  Po pierwsze fakty , to co jest teraz , to miczenie tłumów to jest "Raport o stanie Kościoła " Ksiądz tak jak i ja pamięta np. pogrzeb bł. J. Popiełuszki ile było Warszawiaków i przyjezdnych ? milion ? a kto to dzisiaj policzy , NAJWAŻNIEJSZY JEST NIE FILM ALE TO ,ŻE LAIKAT NIE STAJE W OBRONIE DUCHOWIEŃSTWA , film jak film , pamięta Ksiadz filmy za czasów komuny i co ? karawan jedzie dalej , tak prawda ale... już nie dzisiaj ,

  To milczenie zastępuje tekst rapostu ,COŚ SIĘ JEDNAK STAŁO Z KOŚCIOŁEM W CIĄGU TRZYDZIESTU LAT , prawda ? Instytucja nawet nie usiłuje zabierac głosu [ lekceważenie wiernych ?], to takie wstydliwe ? to nie ja ,tak pisał Adam Mickiewicz :
  "biskupi , prałaci nie mówcie ,że lud was opuścił wyście pierwej go opuścili ."

  ==========================
  Pierwsze pięć lat przemian aż do wyborów 1993 roku , kiedy to postkomuna objęła władzę , jak ma ksiądz czas i cierpliwość proszę zajrzeć do oficjalnych dokumentów PIP , nie są tajne , nie potrzeba teologa , krzyczący ,wołający o pomstę do nieba grzech zatrzymywanie zapłaty należnej przez nuworyszy polskiego kapitalizmu ...i to w skali masowej , wg. ekspertów rzeczywista wartość jest kilkukrotnie wyższa bo większośc wypadków była niezgłaszana , a jakie były reakcje EP ? ...nie kończę , lepiej nie.

  Zwroty majątków kościelnych poszły zadziwiajaco gładko , przypadek ? bujać to Szweda...[ uchowaj Panie, to nie pod adresem Księdza ]


  Pamięta Ksiądz 1966 r, koło Poznania , milicja zablokowała samochód prymasa Wyszyńskiego bo...odcinek zamknięty jest dla ruchu kołowego , tłum PRZENIÓSŁ samochód z... zawartością przez jakieś dwieście metrów , kto w to dzisiaj uwierzy ? inny swiat , inny kościół , prawda ?

  Nie zamieniaj brata ani przyjaciela szczerego na złoto z Ofiru , a mówią ,że Żydzi są chciwi , chyba nie tylko oni ....Ja o tym pisałem na siostrzanej stronie , podejrzewałem ,że k.k. nagina swą naukę do wymogów UE [ neomarksizm , wrogowie ], ale potem już się dowiedziałem , były dotacje UE dla kościoła , za darmo ? bez żadnych warunków ? bujać to Szweda .

  ... na początku było Słowo i Bogiem było Słowo , okazuje sie że to nie tylko Judasz sprzedał Chrystusa , mocne ? za twarda jest ta mowa ?


  Młoda dziennikarka w TV "szarpie się w okienku " że kilka ekscesów to jeszcze nie cały kościół że trzeba pamiętać o uczciwych itd. ale ilu tych uczciwych ?
  KTO INFORMOWAŁ KOŚCIÓŁ O TYM CO SIĘ DZIEJE W W INSTYTUCJI ? Natanek , Międlar ? paru innych ? ilu tych uczciwych ...mało , za mało że by powstrzymać tendencję wzrostu nieufnosci , reszta utrzymuje kościół w stanie niedoinformowania , uczestniczy w ZMOWIE MILCZENIA , prawda ?

  Przebiegli jako węże ...? Parę wypadków to psy które oszczekują karawan , ok ? ale traktowanie przez lud boży instytucji jako ludzi działajacych na zasadzie "sitwo ojczyzno moja " nie jest przypadkiem ! to statystyczna prawidłowość , takich przypadków w tak dużej organizacji nie ma , TO MUSI BYĆ PRAWIDłOWOŚĆ .

  A gdybym byl homoseksulistą , to bardzo możliwe że byłbym księdzem , opłaca się być w takiej kompanii osób podobnych , kto zaprzeczy ? nawet w kategoriach abstrakcyjnych rozważań !

  Intrukcja B 16 ? a kto o niej mówi ? kto kogo i kiedy ukarał za sabotaż ? chyba tylko taki postrzeleniec jak ja o tym napomyka , ale , ale nic w przyrodzie nie ginie , dobro lub zło jest w życiu ludzkim jak rykoszet z broni palnej , czasem wraca do strzelca , i to się dzieje dzisiaj ...właśnie wraca .

  Jaka jest najwiękasza kara dla instytucji ? samotność proszę Księdza osamotnienie ,jedna część kościoła do której na należę zarzuca instytucji zaprzaństwo , druga skrajnie odmienna brak zarzuca "brak nowocześności" zostaje... wąska grupka ludzi .


  To nieprawda ,że Prawda leży po środku , Chrystus nie był na środku , w pewnym okresie zostało przy nim kilku apostołów , ale nie ustąpił , non possumus , ale skąd ja to znam ...? eh! stary jestem , mogę już nie pamiętać .

 • nika
  22.09.2018 15:09
  Święte słowa, Księże Proboszczu! A ja jeszcze dodam: nie idźcie na ten film do kina, nie warto! Nawet tylko po to, żeby "wiedzieć, o czym mowa". Po co nabijać komuś kasę? Raczej ten czas poświęcić na Różaniec w intencji takich pogubionych.
  • Jozef
   23.09.2018 10:43
   Jako ateista zaproponuje abyscie najpierw rozaniec za siebie zmowili bo gybyscie reagowali na zlo nie byloby o czym filmu zrobic.
   • nika
    24.09.2018 10:00
    za siebie też, zawsze. I za Pana, panie Józefie... Życzę Panu dużo DOBRA
   • Jozef
    24.09.2018 16:56
    Dziekuje i nawzajem tego samego zycze.Chcialbym rowniez aby na ksiezy patrzylo sie tak jak kiedys pomimo to,ze prawde jak widzimy sie ukrywalo.Jakos bylo do nich zaufanie czego dzis juz nie ma.Jakies autorytety do,ktorych mogliby ludzie rownac byc powinny.Ogromna wiekszosc ludzi tego potrzebuje.Ale to juz nie wroci.Raz rozbitego dzbanu sie nie naprawi aby byl jak nowy.Dlatego ubolewam nad tym co widze.
  • nika
   24.09.2018 10:01
   pogubionych kapłanów.... Myślałam, że to oczywiste, o kim piszę.
 • gośśKA
  22.09.2018 23:28
  Felieton słuszny.
 • Gość
  23.09.2018 21:20
  Smutne to, że autor podświadomie(?) (tytuł!) określa krytyków kościoła jako (wściekłe) psy, które świętej instytucji nie są w stanie zaskoczyć. Smutne jest takie instytucjonalne samouwielbienie, i chyba strasznie faryzejskie i krótkowzroczne.
  • Bezimienny
   24.09.2018 15:43
   Bezimienny
   Autor wcale nie określa krytyków Kościoła mianem (wściekłych) psów. Chodzi o to, że nie ma sensu wdawać się w gorące polemiki na temat, trzeba spokojnie robić swoje.
 • Dominika
  24.09.2018 08:29
  Witam. Ponad 4 lata mija od mojego nawrócenia. Poznałam wielu księży w tym czasie i ani jednego takiego jak w samym zwiastunie, bo filmu raczej nie będę oglądać. Widać w zwiastunie kłamstwo, kłamstwo i jeszcze raz kłamstwo, a wiemy kto jest ojcem kłamstwa... Nikt w życiu tak wiele dobrego dla mnie nie zrobił jak właśnie kapłani i siostry zakonne. Najlepsze jest to, że tak się nabijają ale jak później przyciśnie w życiu to pierwszy kierunek ---> szukają pomocy u księży...
  • Gość
   25.09.2018 10:30
   Film kłamie, bo Twoje doświadczenie jest inne?
   • Bezimienny
    25.09.2018 19:12
    Bezimienny
    By odpowiedzieć na Twoje pytanie warto posłużyć się przykładem. Jeśli na przykład w jakimś filmie jest pięciu Polaków, z których każdy jest nazistowskim kolaborantem i pomaga mordować Żydów, to czy kłamie czy nie? Jeśłi- odwrotnie - w filmie 5 polaków to sami bohaterowie, wszyscy ukrywający Żydów, to film pokazuje prawdę o Polakach w czasie okupacji czy nie?

    Pójdźmy dalej. jeśli w jakimś filmie postacie mężczyzn to zbiry spod ciemnej gwiazdy maltretujący kobiety, to czy taki film mówi prawdę o mężczyznach czy nie? Jeśli biohaterami jakiegoś filmu są geje, to czy na tej podstawie mozna mówić, że wszyscy czy większość mężczyzn to geje?

   • tempestas
    25.09.2018 19:32
    ks. Józef Tischner stwierdził kiedyś: "Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: świenta prawda, tys prowda i g...o prowda" i tutaj mamy do czynienia z tą drugą kategorią, czyli takim obracaniem prawdą na swoją korzyść, przez selektywne uwypuklenie tego co nam wygodne i przemilczenie tego z czym nam nie po drodze - fachowo mówi się: manipulacja.
 • Dominika
  24.09.2018 08:33
  A druga sprawa, w filmie pokazują takich czy siakich kapłanów, niech każdy z Was wskaże tak w swoim życiu rzeczywistym czy poznał chodź jednego takiego... Bo ja nie.
  • Jozef
   24.09.2018 17:01
   Nawet z Jezusem taki chodzil.Judasz mu bylo. A wiec skoro Boga mial obok siebie i czynil co czynil to dzis nie nalezy sie spodziewac,ze bedzie lepiej. Sa. Spotkasz takich. Ostatnio jak z kapelusza wyskakuja. A film jak film.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  10°C Środa
  dzień
  10°C Środa
  wieczór
  9°C Czwartek
  noc
  8°C Czwartek
  rano
  wiecej »