Taki pogląd wyraził karchimandryta Cyryl (Kyryło) Howorun.
We Frankfurcie nad Menem zakończyło się 5 lutego trzecie zgromadzenie ogólne Drogi Synodalnej Kościoła katolickiego w Niemczech.
Dzień po liturgicznym rozpoczęciu posługi pasterskiej abp koadiutor Adrian Galbas udał się wraz z metropolitą katowickim do bazyliki piekarskiej. Podczas niedzielnej Mszy św. pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca powierzyli archidiecezję opiece Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej.
Bocznymi drzwiami lobby zwolenników wspomaganego samobójstwa i eutanazji próbuje zalegalizować w Wielkiej Brytanii odebranie życia w imię tzw. dobrej pobudki i rzekomego miłosierdzia. Trwają w tej sprawie konsultacje społeczne.
Bóg chce wejść do naszego życia, takiego, jakim ono jest. Mówił o tym papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański”, jaką odmówił z wiernymi zgromadzonymi na placu św. Piotra w Watykanie.
Etiopia coraz bardziej pogrąża się w głodzie. Katastrofalna susza w południowej i północno-wschodniej części kraju zabija bydło, w wyniku czego milionom ludzi brakuje żywności. Mieszkańcy, uzależnieni od zwierząt hodowlanych, walczą o przetrwanie. Ziemia usłana jest zwłokami krów, owiec, wielbłądów i osłów. Problemy pogłębia trwająca od ponad roku wojna domowa i zapaść gospodarcza.
W Bejrucie rozpoczął się proces beatyfikacyjny jezuity, o. Nicolasa Kluitersa. Holenderski misjonarz poświęcił życie pracy na rzecz pokoju wśród mieszkańców ogarniętego wojną Libanu. Poniósł śmierć męczeńską w 1985 r.
Po modlitwie Anioł Pański Franciszek spontanicznie podzielił się z pielgrzymami dwoma historiami dobra, które w ostatnich dniach zrobiły na nim ogromne wrażanie. Mówił o pięknym świadectwie, jakim było zjednoczenie całego narodu marokańskiego w ratowanie 5-letniego chłopca, który wpadł do studzienki oraz o solidarności Włochów z chorym na raka uchodźcą z Ghany
Na własnych życiowych strategiach możemy się zawieść – mówił Papież Franciszek wskazując, że mimo podejmowanych wysiłków i wyrzeczeń często doświadczamy rozczarowania „nocy pustych sieci”. W rozważaniu przed południową modlitwą Anioł Pański zachęcał, byśmy pozwolili Jezusowi wejść do rozklekotanych łodzi naszego życia, bo z Nim wypłyniemy prawdziwie na głębię.
6 lutego z inicjatywy ONZ obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Okaleczaniem Żeńskich Narządów Płciowych. Jest to praktyka stosowana przede wszystkim w 31 krajach Afryki i Bliskiego Wschodu. Ostatnio na skutek migracji dociera ona również do Europy, ponieważ niektóre rodziny, po opuszczeniu swej ojczyzny, zachowują ten brutalny rytuał. Szacuje się, że do 2030 r. zostanie okaleczonych w ten sposób 68 mln dziewcząt.